Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi cukor kell egy nap?

Mennyi cukor kell egy nap?

Figyelt kérdés
Legyen az bármilyen cukor, de aki fizikai munkát végez és hetente legalább egyszer sportol is valamit, mennyi cukorra van szüksége naponta ahoz, hogy egészséges legyen?

2018. júl. 11. 21:08
 1/2 Miss Endzsi ***** válasza:
A szervezeted szerves anyagot, cukrot állít elő. Neked kb 2200 kalóriára van szükséged egy nap. Fontos persze, hogy ne egy oldalú ételekből álljon ez össze.
2018. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően semennyi, de kiemelkedő aktivitásnál (mondjuk órákon keresztül 1000 kcal/óra) kell némi szénhidrát, legjobb tudomásom szerint.


Ha csak edzek a bébisúlyaimmal, elmegyek bringázni vagy futni, ahhoz nekem semennyi ch nem kell, persze ha eszem, akkor az is jut be, ez elkerülhetetlen.

De van, aki más, mint én s nem enerválja őket a szénhidrát, hanem pont fordítva, ők nyilván mindig szénhidrátdúsabban esznek, ha jót akarnak. Én pedig maradok a zsírnál, ami szintén jó energiaforrás :)


A cukor kiemelkedően fontos a testnek, ezért is alakultunk ki úgy, hogy ne legyen esszenciális. Megnézheted, nem eszel semmilyen cukrot (sem egyszerű, sem összetett szénhidrátot) 2 napig, mégsem áll be az agyhalál, pedig addigra már régesrég elhasználtad a korábban bevittet. Nyilván más anyagból gyártjuk le, fehérje, zsír... Ha tartósan nincs semmilyen bevitel, ott az izom és a zsírraktárak, persze akkor már rosszabbul működünk. De ha kalória van dögivel, kisebb gond a szénhidrát extrém alacsony beviteli szintje. Már akinek, mert nem mindenki viseli jól az ilyesmit, hiába van a szervezetünk kitalálva erre is.

2018. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!