Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elhatározhatom e magamtól...

Elhatározhatom e magamtól hogy laktózmentes élelmiszereket fogyasztok?

Figyelt kérdés
mert ma 2 pohár tej után fájta hasam görcsöltem így azt gondolom laktózérzékeny vagyok
2018. júl. 24. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Már miért ne határozhatnád el?Főleg,hogy nem érzed jól magad a fogyasztásuk után?

Laktózmentesen lehet élni,sőt!

2018. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
73%
Persze, simán.
2018. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Elhatározhatod, de azért én megnézném, nem volt-e romlott az a tej... mert nyilván az ember egyik napról a másikra lesz laktózérzékeny... ennyi iq-t...
2018. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes vizsgáltatni. Nekem csak néha volt bajom a tejtermékektől, de egy teszt kimutatta. Azóta laktózmentes dolgokat vásárolok, viszont azt vettem észre, hogy ha iszok mondjuk a melóhelyen a kávéhoz normál tejet, akkor jóval rosszabbul viselem, mint az előtt, hogy elkezdtem inni a laktózmentes tejet. Tehát feleslegesen nem éri meg kidobni a drágább laktózmentes tejtermékre a pénzt. Plusz ne felejsd el ha laktózmentesen szeretnél élni, akkor kerülnőd kell a legtöbb csokoládét is. Illetve rengeteg ételbe raknak laktózt.
2018. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kivizsgáltatni. Egy rokonom azt hitte laktózérzékeny, megvette drágán a laktózmentes termékeket. Hónapokkal később elment vizsgálatra, hogy megkapja az adókedvezményt, kiderült hogy nincs laktózérzékenysége.
2018. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért ne határozhatnád el? Én sem eszem laktózt, nem esik annyira ideálisan, de laktózérzékeny nem vagyok, az más lenne. Nem vizsgáltatom ki magam, mert semmi értelmét nem látom, de persze meg lehet tenni azt is.


Szerintem viszonylag könnyű laktózmentesen élni (én nyomokban még eszem, de nem lenne nehéz lenullázni), de persze van, akinek valamiért nehézséget okoz (s bizonyos dolgok nekem is hiányoznak sok év után, a tejtermékek pótolhatatlanok és szinte mind laktóztartalmú. Sokáig érlelt keménysajt lehet laktózmentes. A laktázzal dúsított termékekkel nem foglalkozom). Mivel szinte 100%-ban egykomponensű, feldolgozatlan ételt veszek, nem érint az, hogy mibe pakolják bele adalékként. Annyi minden mást lehet enni, volt idő, amikor sok más ételcsoportot is kizártam, mégis megvoltam. De kinek mi a nehéz. Én édesség nélkül nem tudnék élni, másnak pedig az a könnyű.

2018. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Párom laktózérzékeny, így én is szinte csak laktózmentes termékeket szoktam enni, mert nincs kedvem mindent 2 félében vásárolni vagy főzni :D néha azért veszek egy kis sajtot magamnak
2018. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!