Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul a tejtől?

Miért vagyok rosszul a tejtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tejet, de ahogy megiszok egy csészével, fájni kezd a hasam, hányingerem lesz, és kell menjek a WC-re.

Kicsi koromban minden reggelt tejjel kezdtem, de mikor ez megjelent, sokáig nem ittam. Most megint iszok egy ideje, de mindig fellépnek ezek ivás után. Mitől lehet?

Nem hiszem, hogy laktózérzékeny lennék, mert bármilyen ételben bírom a tejet, a tejtermékeket is. Vagy lehet, hogy az? 17L



2018. aug. 1. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem vagy BOCI. Ennyi. A tehéntej a borjak tápláléka, nem az emberé.


Ha abbahagyod a tejivást, elkezd csökkenni az az enzimed, ami a feldolgozásához kell.


Nem laktóz érzékeny vagy. Csak nem tudod megemészteni. Sokan vagyunk ezzel így.


A feldolgozott formában, pl. sajt, tejföl, megváltozik a szerkezete. Azzal már megbírkózik a szervezeted.


Mondj le róla, vagy igyál laktózmentes tejet. Nálunk már csak az van itthon. Édes, nem finom, szerintem... De a gyerekek szeretik. Azt én is meg tudom inni, ha pl. kakaót vagy turmixot innék.

2018. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Én alapból nem tudom meginni, amikor eszembe jut honnan jött. Amiót tisztában vagyok ezzel nem is iszom tejet....
2018. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem magával a gondolattal semmi bajom sincs a házi tejet (persze felfőzve) is megiszom. Csak utána nagyon rossz. Lehet, hogy az van, amit az első mond. Bár a családban senkinek nincs ilyen gondja...

Most is kb. egy órája ittam, az előbb voltam hányni, de nem nagyon sikerül. :/

2018. aug. 1. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg laktózérzékeny vagy. A tejtermékekben eltérő mennyiségű tejcukor van, a tejben kifejezetten magas, míg a joghurtban, túróban, sajtokban sokkal kevesebb, ezért nem leszel tőle rosszul. Próbáld ki a laktózmentes tejet.
2018. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Igyál Zabtejet,mint ÉN ATTÓL.SEMMI BAJOD SEM LESZ.
2018. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktózra érdemes lenne vizsgálni, nekem is fiatalon kezdődött, eleinte csak tejtől voltam rosszul 25 évesen mindentől.
2018. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Valószínüleg elmegyünk majd egy vizsgálatra.
2018. aug. 2. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Csatlakozom a nem vagy boci táborhoz. Belegondoltál már mennyire abnormális dolog egy felnőtt embernek egy párosujjú patás, összetett gyomrú emlős a saját újszülöttjének termelt tejét elissza az utód elől?


Belegondoltál már abba, hogy mennyi hormon van az anyatejben, amire nincs szükséged?

Hogy mennyi telített zsír, koleszterin, cukor van benne, és milyen kevés tápanyag?

Hogy mennyire bizarr, hogy az ember az egyetlen élőlény ami felnőtt korában is anyatejet iszik, mitöbb ellopja egy másik,rászoruló lény elől?

Hogy mennyi emésztési enzim, bélbaktérium van a tejben, amire az újszülött borjúnak szüksége van az emésztéshez, te viszont nem tudod hasznosítani, mert nem vagy párosujjú patás?

2018. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Látom többen is tehén tejet ittak kis korukban , azon nevelkedtek fel és most marhaságokat beszélnek. Nem vagy patás,meg eliszod egy újszülött elől a táplálékát a tejet,stb.

A rosszullét attól van , hogy elszoktál a tejtől. Fokozatosan szoktasd vissza magad a tej fogyasztáshoz.

2018. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!