Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megfelelően étkezem?

Megfelelően étkezem?

Figyelt kérdés

Egy átlagos napom, de ez nyilván változik. Az arányok kb mindig ugyan azok.

Reggeli: 1dl tej, kávé

30 g zabpehely vízzel


Tízórai:1 barack


Ebéd: 100 g csirkecomb filé

1 szelet sajt

1 paradicsom

Kávé


Uzsonna: 2 szelet görög dinnye

1 barack


Vacsora: fehérje shake 1 dl tejjel


Mellé heti 3x 1 óra edzés.

Szoktam “bűnözni” -> kb. heti 1x eszem valami liszteset, illetve 3-4 hetente süteményt.

20/L

170 cm 55 kg



2018. aug. 12. 23:43
 1/7 anonim válasza:

Több fehérjét kellene ENNED

A fehérje shaket légyszi hagyd el és egyél valamit helyette

A tejben a fehérje általában egyenlő a zsírtartalommal és a szénhidrátból van benne a legtöbb

A sajt szintén, csak több zsírral(ami a legrosszabb választás, mármint a zsír makroként)

Zabpehyel is csupa szénhidrát

A zöldség+gyümi kombót remélem nem kell leírnom

És marad az a 20 gramm fehérje a csirkéből (a shaket direkt nem számoltam, tényleg hagyd el)

Sajt helyett pl zsírszegény nádudvari túró, csupa fehérje szinte semmi más, 0%-os vagy kalóriacsökkentett joghurt, tonhal, hering (a paradicsomos nem olyan büdös, éva-s nagyon alacsony kalóriatartalommal)

500 kalóriához is 25 gramm fehérje tartozik, ezt is onnan tudom, hogy ez alatt "élek" de megvan rá az okom

Tehát csak több fehérje és pöpec lesz az étrended is

Amúgy meg magassághoz a súlyod megfelelő szerintem, tehát nincs nagyon értelme fogyóznod

2018. aug. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez túl megreformált ételsor. Tudom, trendi mostanság az efféle étrend, mégis azt mondom, úgy igazából az élvezetet veszed el az egész étkezésből.


Nagyon hajtasz a könnyű ételekre, egyetlen igazán tartalmas ételt nem írtál le. Ilyeneket nem is eszel? Szerintem azt is kellene.


Az előnyös, hogy sok gyümölcsöt eszel.


Nekem ez a menüsor összességében 90% reformitás, 10% élvezeti érték. A magam részéről inkább fele-felére adnám a kettőt.

2018. aug. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát lényegében semmit nem eszel.


2 barack az kb 120 kcal, a dinnye csak víz.

A csirkefilé 200 sincs és mellette még betegesen félsz a "bűnös" (LOL :D) kajáktól.


Összvisssz ha 6-700 kcalt beviszel egy nap, már sokat mondok.

2018. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés, főleg hogy sportolsz is. A csirkéhez is kéne valami köret, és normális vacsora.
2018. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 13. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Szinte semmi zöldséget nem eszel! Azt a fehérje shake-t cseréld le valami értelmes zöldséges fogásra. A szervezeted később meghálálja.
2018. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már írták, de én is leírom: brutál kevés a fehérje. A zabban amúgy van, de nem 30 grammban... A párom zabkásájában több fehérje van, mint a csirkédben, én pedig kenyérrel viszek be annyit kenyeres napjaimon, mint te összesen... De ott mennyiségről van szó (plusz a kenyerem tojásos, mert nekem az ízlik, de a gabonák eleve tartalmaznak fehérjét, csak nem sokat, de azért nem nyomokban).


Fehérje shake helyett én inkább egy nagy rántottát ennék vagy valami más normál ételt. Kalória úgyis kell, te elég koplalósra veszed a figurát (nem számoltam ki, pontosan nem is lehet mennyiségek nélkül, de eléggé parányi étel ez). A fehérje kiemelten fontos, inkább a cukrokat hagynám el, de mivel gyümölcsszezon van, mégse, egyszerűen rendesen mozognék és fogynék jóval több étel mellett is.

2018. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!