Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehetnek nyelési nehézsé...

Mitől lehetnek nyelési nehézségeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az lenne hogy elég gyakran félrenyelek evés vagy ivás közben.

Mikor a szám tele van úgy érzem hogy alig kapok levegőt és érzem hogy nem tudom lenyelni.

Egyébként gyakran érzek gombócot a torkomban és azt hiszem kisebbfajta mandulaköveim is vannak de nem tudom hogy ezeknek van e közük a nyelési nehézségeimhez.

Emellett most valami nyálkás dolgot éreztem ami beterítette a számban a torkom körüli részt ezért lenyeltem de most attól félek hogy az valami odavaló szerv volt,ami nélkül meg fogok halni.

Jó lenne a mielőbbi válasz még mielőtt elkezdek pánikolni mert sajnos hajlamos vagyok rá és a válaszokat meg előre köszönöm!



2018. szept. 1. 06:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek lenyelhettem a nyálkahártyámat? Egyáltalán mi az a nyálkahártya? Ugye nemsokára újratermelődik?
2018. szept. 1. 06:13
 2/9 anonim ***** válasza:

1: A nyálkahártyádat nem tudod lenyelni.

2: Menj orvoshoz, mert komolyabb bajra utalhat.

2018. szept. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nyálkahártya nem olyan amit le lehet nyelni nyugi, ez nekem inkább valami szorongásos pánikreakciónak tűnik.Lazíts, nyugodj meg,ha nagyon zavar ez a dolog nézz be a háziorvosodhoz, akkor megnyugszol.
2018. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül pánik. A gyakori félrenyelés nem erre utal. Mindenképp menj el orvoshoz.
2018. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Reflux is okozhatja! Lehet éjjel megy csak fel a sav vagy a gőze, így tudomas sincs róla. Csak a nyelési gond meg a torok problémàk! Nekem az okozza. :(
2018. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Erre már én is gondoltam. De mi is ez a refluxbetegség? Kicsit olvastam már róla a neten csütörtökre kaptam is időpontot az orvostól és akkor kivizsgál meg minden.

De mégis mire számítsak? Nagyon félek tőle. Ebben a percben is rosszul vagyok tőle és attól félek hogy emiatt fogok meghalni. De nyugtass meg hogy nem ennyire komoly a helyzet. Már sajnos hónapok óta küzdök ezzel de remélem hogy megélem még a csütörtököt.

2018. nov. 10. 23:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Reflux az az, amikor a sav vissza áramlik a nyelőcsövedbe, akár torkodba is. Vagy csak a gőze. Már az is bőven elég. :( Illetve lehet éjszaka, amikor észre sem veszed! Csak azt, hogy a torkod fáj,gombóc érzés van, nyák termelődik ami ingerel, hogy kiköpd, rekedtesebb a hang, nyelési gondok jönnek. Mert hát begyullad a nyelőcsöved is tőle! Gasztroenterológushoz fogsz menni? Ha igen, ő ír ki komolyabb vérvételt, ír fel savlekötőt, gyomorvédőt ha refluxra gyanakszik! Attól javulnod kellene, ha reflux! Ha nem javulsz, akkor egy gyomortükrözést is csinálhat előjegyzés után! Tudom rémísztőnek tűnik, de azzal meg tudja nézni. Fájni nem fáj csak kellemetlen inkább, nekem több volt! Viszont ha együttműködsz a dokival és figyeled az utasítás akkor pár perc az egész! És ha az lebeg előtted jobban leszel ha meglesz a gond, akkor megéri az a pár perc kellemetlenség. Reflux diétàt szigorúan tartani kell mert vissza tér gyógyszer mellett is a tünet! :( Neten van fent sok. Lefekvés előtt 2óràval nem lehet enni és alacsony párnàn sem aludni. Csak kissè megemelt fejjel! És a gyógyszert sem könnyű eltalálni sajnos! Én a 4-5. fajtát szedem! A stressz nagyon befolyásolja! Illetve ősszel és tavasszal rosszabb! Idegileg kikèszíti az embert amúgy ez az egész!! Én pépesítem az ételt mert megakad a szilárd! Most új gyógyszert kaptam, csütörtökön kell mennem vissza. Új labort csináltatott meg mérlegeli az új tükrözést! Próbálj ne stresszelni mert ha a sav csinàlja akkor felerősödik. Kicsiket egyèl de 2órànként ha van rà lehetősèg! Van reflux jóga is, azt is meg lehet próbálni! Majd megírod mit mondtak Neked? Kíváncsi vagyok!
2018. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mèg azt felejtettem el írni, hogy a vègén màr a stressz is ràtehet egy lapáttal a nyelési gondba... Mert ezen agyalunk, fèlünk félre nyelünk és jön egy blokk ami miatt is már ezt rosszabbul éljük meg! :( Ha esetleg úgy érzed nem tudsz elegendőt enni emiatt, bármit le tudsz pépesíteni és hátha nem megy félre úgy! De csütörtökig màr csak 3 nap van, semmi gond nem lesz!!! Sok sok kitartást Neked addig!
2018. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vek válasza:
Nàlam ez van ùgy majdnem 2 hònapja nàlad ex màr javult?
2020. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!