Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leírnátok egy étrendet,...

Leírnátok egy étrendet, amelyben a vércukorszint egyensúlya tartott?

Figyelt kérdés

2018. szept. 30. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, hogyan érted. A szervezetünk dolga, hogy a vércukorszint mindig megfelelő szinten legyen, persze kisebb-nagyobb mozgások vannak, de nem az egészséget veszélyeztetők.

A vércukrot kevéssé dobja meg a szénhidrátban, főleg a gyors szénhidrátban extrém szegény étrend. A fehérjék is megdobják a vércukrot, persze a különféle fajták különböző mértékben. A zsírnak nincs inzulinválasza, nem hat a vércukorra.

Étkezések után mindig megugrik valamelyest a vércukor (kivéve, ha sikerül tömény zsírt enni, esetleg olyan fehérjét, ami kevéssé hat erre. van, aki ilyen reggelit tart ketogén diétában, szinte semmi ch és kevés fehérje, sok zsír), de van, aki a sok apró megdobást preferálja, más az egy nagyobbat, szerintem az egy enyhe emelkedés a legjobb, de persze nem ez alapján eszel így vagy úgy, vannak más szempontok is, pl. mivel működsz jól.


Úgyhogy szerintem bármelyik normális ketogén étrend jó lehet.

2018. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!