Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Salátába tojás? Jó ez az étrend?

Salátába tojás? Jó ez az étrend?

Figyelt kérdés
Sziasztok, holnaptól kezdem a fogyókúrat, reggelire zabkasa, iskolába viszek almát, müzlit salátát :olivabogyo, paradicsom, mozzarella,nem tudom hogy ebbe a salataba főtt tojást rakhatok még vagy inkább ne? Mert húst még nem bírok rakni bele.. Es vacsorára puffasztott rizs sonkával.

2018. szept. 30. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kihagyod a tojást, akkor nem látok az étrendedben fehérjét. Csak szénhidrátot. Ez mitől fogyókúra így?
2018. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy nem zabalom tele magam, es nem olyan ételt eszek ami tele van kaloriaval
2018. szept. 30. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegyél bele tojást.
2018. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2 Ajajj, nagy itt a baj. Hiába nem zabálod tele magad, ha egy nagyon rosszul összerakott étrended van. A fehérje lenne a legfontosabb a diétában. A kis mozzarellán kívül, -amiben azért nem lenne túl sok fehérje- csak szénhidrátot tettél az étrendbe. Tehát igen, ha már hús nincsen egy nap az étrendben, akkor a tojás a minimum, amit beleteszel. Javaslom, kezdd el használni a kalóriabázist, és kicsit olvass utána, hogyan is kellene kinézni egy egészséges, fogyókúrás étrendnek. Minden kell. Fehérje, szénhidrát, zsír egyaránt, de nem mindegy, hogy miből, mennyi. Én 25 kg-ot fogytam a kalóriabázis használatával (kb. 1 kg/hét), napi 1200 kcal étrenddel, (ülőmunka mellett) és heti 5-6 alkalom mozgással. Te sulis vagy, ráadásul fejlődő szervezet, így neked biztosan több kalóriára lesz szükséged. De ahhoz, hogy ne érezd az egészet kínlódásnak, jól kell összeállítanod 1-1 napodat. És ne legyen olyan, hogy húst nem bírsz rakni bele (ezt nem is igazán értem). Barátkozz meg ezekkel az élelmiszerekkel, ha fogyni akarsz: Sovány húsok (csirke, pulyka, halak, heti egyszer akár sovány marhahús). Tojás, zsírszegény túró, natúr joghurt, esetleg kis mennyiségben zsírszegény sajt. Felvágottakat, ha szereted, akkor cs.mell sonka, p.mell sonka, de akár szeletelt sertéskaraj is mehet felvágott formájában. Gyümölcsöket csak minimálisan, de fogyaszthatsz. Zöldségek salátának, párolva. Kell valami olaj is, amiben "jó" zsírok vannak. Én pl. a salátáimra lenmagolajat, vagy olívaolajat teszek. Ha a húsokat nem párolva eszem, akkor egy kis kókuszzsíron sütöm meg natúron, fűszerezve.

Ha reggelire zabkását eszel, azt is mérd, hogy mennyi zabpehelyből készíted. Mert azért az elég szép kalóriamennyiséget tud tartalmazni. Én ha zabkását ettem, akkor 40-45 gramm zabpelyhet öntöttem fel kétszeres mennyiségű vízzel, tettem bele egy kis édesítőt, fahéjat, és egy kis gyümölcsöt. Ez nálam általában vagy eper, vagy szilva, kb. 80-100 gramm. De van, hogy keverek hozzá egy kis fehérjeport is. Ha nem, akkor tízóraira szoktam inni egy fehérjeshake-et. Arra figyelj, hogy napi 4-5 alkalommal egyél, így nem lassul az anyagcsere, és éhes sem leszel annyira.


Egy példa arra, ahogy én összeállítottam egy napomat:


Reggeli:

2 szelet teljes kiőrlésű (vékony szeletes) puffasztott búza (Cerbona gyártja), 20 g valamilyen sovány sajtkrém, vagy körözött, 30-40 g valamilyen sonka, egy szelet mozzarella light, és 6-8 dkg zöldség (kígyóubi, tv paprika, paradicsom stb.), plusz 2dl zsírszegény tejből tejeskávé


Tízórai:

Fehérje shake, cukormentes müzli szelet


Ebéd: 15 dkg natúr cs.mell, friss saláta fűszerezve (só, bors, bazsalikom), 1 tk. lenmagolajjal, + 1 tk. balzsamecettel


Uzsonna:

Na ez az, ami nálam általában kimaradt


Vacsora:

100 gramm zsírszegény túró, 1 doboz natúr joghurt, édesítőszer, fahéj, és valamilyen kevésbé kalóriadús gyümölcsből 150 gramm. Tudom, mindig azt mondják, hogy éjszakára ne együnk gyümölcsöt, de nálam ezzel nem volt probléma. Pluszban ezzel ki tudtam váltani a nasit, mert ez egy jó kis édes cucc, így kicsit olyan, mintha desszert lenne, mégis kevés kalóriából megoldható.


Tudom, hogy sulis vagy, de ha anyukád egy kicsit besegít neked, legalább annyival, hogy az ebédet megcsinálja, illetve vásárol neked egészséges élelmiszereket, akkor nem olyan nehéz kivitelezni egy jó étrendet, amivel nem fogsz éhezni, fogyni viszont igen.


Ja, és még valami. Sokan azt gondolják (tévesen), hogy az egészséges étrend sokkal drágább, mint a sokak szerint normális, mindent bele étrend. Ez abszolút nem igaz. Egészséges kajából sokkal kevesebb csúszik le, mert általában laktatóbb. Árban legfeljebb nagyon minimálisan több, mint az össze-vissza evés.

2018. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tojás igen jó táépöanyagbomba és általában laktatja is az embereket. S ahogy már írták, nagy szükséged van a fehérjére, nem akarsz sok izmot veszteni, gondolom, de laktatóbb is a fehérjedús étrend s különben is, alap, hogy rendesen eszel s működni tudsz a bevitt tápanyagokkal, inkább csak energiahiányod van, amire ott a zsírtartalék, de izmot nem bontogatsz, csontot sem és más hiányjelenségeket sem szedsz össze.


De a fentiek nem tartalmaznak mennyiségeket, így pedig nehéz válaszolni. De feltételeztem, hogy nemcsak étel, de mennyiség terén is "fogyókúrásan" eszel. Mert én éppenséggel bevágnék 30-40 deka sonkát este egy ilyen gyenge nap után, ha nem lenne más (én személy szerint inkább a tojást eszem mennyiségben, húst nem), de te valószínűleg nem s bizonyára a zabkásád sem 15-20 dkg zab, mint egyeseknek, ami már egész tartalmaz fehérjét...


Ha tudnám a makróidat és adataidat, akkor tudnám megmondani, hogy kb. hány tojás kell pluszban, de te is számolgathatsz, elvégre ez a te életed... Ha a kalória sok lenne, használhatsz több fehérjét, mint sárgáját, csak nehogy kidobd a sokkal értékesebb és finomabb sárgáját. Szálkásításkor nekem is van, hogy inkább a fehérjére repülök rá azokon a napokon, amikor szénhidrátból több van, ellensúlyozni kell a dolgot.

2018. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!