Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gombamérgezés első tünetei?

Gombamérgezés első tünetei?

Figyelt kérdés

Étteremben gombás ételt fogyasztottam, és már utána 1 órával ment a hasam.

Most, 22 óra elteltével még mindig fáj és sűrűn megy a hasam. A közérzetem sem túl jó. Lehet ez valami komolyabb gombamérgezés? Mert bár émelygek, de hányni nem hánytam. Mikor forduljak orvoshoz vagy gondoljak valami komolyabb bajra? Ennyi idő elteltével már durvább tüneteknek kellene lenni, vagy nem törvényszerű?



2018. okt. 14. 19:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Facebookon van "Kérdezze gyógyszerészét" csoport, oda ha felvesznek és kiírod a kérdésed, szakértői választ kapsz.
2018. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem sajnos. Régen volt már,pontos kórlefolyást nem tudok.


Én akkor csak 1 éjjel voltam rosszul.

2018. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Még megvagyok.

Szedem a máriatövis kapszulát.


A hasam már csak délelőtt ment, délután már nem. A közérzetem javul, de a gyomrom még sokszor fáj, szúr. Remélem lassan túl leszek rajta, és mégsem gombamérgezés lesz a ludas.

2018. okt. 15. 17:57
 14/16 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül várom a további tapasztalatokat, tanácsokat, a témával kapcsolatos észrevételeket.


Bár, még mindig lehet komolyabb, hiszen ahogy olvasom, sokszor 2-3 nap is kell, mire igazán kifejti hatását, de bízom benne, hogy már semmi komolyabb nem lesz, mert akkor már lenne más tünetem is.

2018. okt. 15. 20:24
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a laskagombát és csiperkét jól bírod, még jelenti azt, hogy valami más gombára ne lennél érzékeny. Anyós is remekül bírja a fentieket, de egyszer nagyon rosszul lett gombától, amitől a kisgyermeke egyáltalán nem. Azóta nem eszik erdei gombát, de csiperkét gyakran, sokat és jól van e téren.

A párom mindenféle általam szedett gombát megeszik (jó érzés, ha az emberben annyire bíznak :D igaz, gondos vagyok. holnap galócát kap, de persze ehetőt) és csak egyszer lett baja, úgy látszik, arra a fajtára érzékeny. Én egyikre sem.


A lappangási idő 15 perctől sok napig terjedhet mérgező gombáknál, gombafüggő, hogy rövid vagy hosszú idő ez.


Továbbra is tartom, amit a múltkor írtam, hogy elég kicsi az esélye, hogy mérgező gombát adtak volna, inkább másról lehet szó. Remélem, hamar jól leszel, mert szörnyű lehet ettől félni. Én csak picit vagyok paranoid (ez nehezebben azonosítható s halálos mérgűekre állítólag hasonlító gombák azonosításakor igen hasznos), amúgy a hipochonder totális ellentéte vagyok, hamar lezizzenek az ilyen témákról. De tényleg minimális esélyt látok, hogy komolyabb bajod legyen. Minimális esély pedig mindig van a halálra, bárhol vagy és bármit is teszel.

2018. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Megmaradtam! Gyomorrontás volt! De gombás étel után benne van az emberben a para.

Egyébként ijesztő, hogy egy ilyen dologról, nincs pontosabb leírás, tapasztalat. Szerintem sok ember életét lehetne megmenteni, ha egy pontos menetet le tudna írni valaki.

2018. okt. 17. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!