Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges ha csak...

Mennyire egészséges ha csak húst, tojást, gyümölcsöt és magokat eszek?

Figyelt kérdés

Pl mai kajáim: napraforgómag, banán, alma, 5 tojás, 800 g natúr joghurt


Ritkán (kb 1 héten 2x) bab, naponta,2 naponta fél - 1 liter tej


Húsok közül csirkét és disznót szoktam enni


2018. okt. 15. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Basszus...ez nem lesz jó hosszútávon az biztos. Milyen rendszer ez? A tej az már eleve tiltólistás. Látom, nem eszel glutént, ami okés, de miért nem eszel más nem glutén tatralmú gabonát? Miért nem eszel fermentált tejterméket pl. tejföl, kemény sajt, túró?

Ha fogyóznod kell, akkor a banán és a magok tiltólistásak.

Nos, elég extrém ahogy eszel. Ez nem életmód, hanem valami eszetlen diéta ami sehova se vezet. Kiéhezik a szervezeted, aztán megnézheted magadat.

2018. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diétán . Csak valahogy ezeket kívánom meg. Ennyit tudok enni. A kenyérről tésztárol meg a többi szénhidrát dús ételről leszoktatni és valahogy nem kívánom őket. A tejrol más véleményen van:). Persze nem csak ezeket szoktam enni hanem tökmagot, csirkecombot, csirkemell, sajtok, cottage cheese, kolbász, virsli, szalonna is szoktak lenni a listán.
2018. okt. 15. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Marha egyszerű:


Ha jól érzed magad, jó a közérzeted, van erőd, jó az emésztésed és jó a székleted valamint a súlyod is megfelelő akkor tökéletes a lista!

(Bár a tengeri hal még felkerülhetne a listára illetve a rizs)

2018. okt. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez így ránézve nem tűnik rossznak, bár nekem mindig fura, ha valaki nem eszik "rendesen" zöldséget. De nem mindenki eszik, aki láthatóan tartósan egészséges...

Én megnézném, hogy különféle tápanyagok terén hogyan állok így (Chronometer), illetve hogyan érzem magam.


A kérdésed nem pontos, mivel rengeteg tejterméket is eszel azért.


Természetesen nem kell gabonát enni, ha én fogyni akarok s jól érezni magam, eleve kerülnöm kell (na jó, néha pár gramm belefér). Én fogyáskor mindig eszem banánt és magvakat, ma is ettem mindkettőt. Nyilván nem lehet sommásan kijelenteni dolgokat, főleg, hogy mások vagyunk.


Úgyhogy ha neked ez így jó s nem hiányzik valami fontos tápanyag (sajna nem táblázat a fejem, nem látom, bár egyes tápanyaghiányok eléggé éreztetik magukat), egészségedre!

2018. okt. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az ősemberek ennyitől jól meghaltak mind 40 éves korukra.
2018. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!