Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a baj? Terhessegi...

Mi lehet a baj? Terhessegi cukrot allapitottak meg, de valami nem stimmel.

Figyelt kérdés

Terhelesem eleg magas lett (11). A vedono 150 a diabetologian 180 ch-ra raktak. 2 het mulva kell vervetelre menni. Mar elotte 1 hettel a 150 ch-t csinaltam, nem eszem meg az eloirt mennyiseget, es a proba etelek kivetelevel egesz jo eredmenyek szuletnek meg. De, ma mai napon (ugy, hogy szinten nem ettem meg az ebedre eloirt 50 g ch-t, igy is felugrott). Kiszamoltam a krumplit, es 30 ch- jott ki. Ilyenkor mi van? Nem ehezek, teljesen jol vagyok lakva, sok zoldseget es gyumolcsot eszem.

Elegge belebolondultam ebbe, rettenetesen stresszes vagyok emiatt. Es sok mindenki, akit eddig kerdeztem ugyan azokat mondta el (rengeteget olvastam a temaban).


Mit tehetnek? Van vagy volt valaki ilyen helyzetben? Mert ugyebar nem szeretnem, ha a babamnak baja lenne, de a mennyiseg evese is sok nekem (150 cm magassaghoz es baba elotti 48 kghoz).

Jol gondolom, hogy minden szervezet mas, es nem lehetne bekategorizalni,hogy ma te most 180 cht meg kell egyel? Az inzulint nagyon el szeretnem kerulni...

Kosuonom, ha elolvastad.

Egy ketsegbeesett 28 hetes, elso babas :(



2018. nov. 1. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vissza kell menned a dokihoz! Kell az inzulin, ha az orvos ajánlja a baba érdekében.
2018. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, mi a kérdés. Az, hogy meg kell-e enned 180 g szénhidrátot? Nem, nem kell. Gyümölcsöt és krumplit se kellene enmed, bogyós gyümölcsök kivételével. Gondolom, otthon méred a cukrodat, figyeld meg, mire hogyan reagálsz. Anyósom cukros, 1 banántól nem megy fel a cukra, a körtétől meg nagyon.
2018. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kicsit kacifantosan fejezem ki magam, de lenyegeben igen, hogy meg kell e ennem feltetlen az o altaluk megszabott ch-t, ha a meresek azt mutatjak, hogy sok a szervezetemnek. Igen, itthon merem.
2018. nov. 1. 16:43
 4/12 anonim ***** válasza:
A 160 vagy 180 g ch csak egy ajánlás, mivel a legtöbb embernek már az is javulást okoz, ha eddig leviszi a ch bevitelt. (A magyar népesség átlag ch fogyasztása, ha jól emlékszem, kb. 300-400 g). De van, akinek még ez is túl sok. Ezt neked kell kitapasztalnod, semmi bajod nem lesz akkor sem, ha 100 g szénhidrátot eszel, de arra is figyelj oda, hogy összességében eleget egyél. Ha kevesebb a szénhidrát az étrendedben, és normális mennyiségű fehérjét eszel, több zsírra (zsírosabb ételekre) lesz szükséged, hogy elég kalóriát vigyél be. Kerüld a finomított szénhidrátokat.
2018. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Eddig sok helyen olvastam, hogy kismamakent, ha nem eszem meg akkor aztan ez meg az lesz..
2018. nov. 1. 19:14
 6/12 anonim ***** válasza:
A magas vércukorszint sokkal nagyobb baj, mint az, ha nem eszed meg az előírt 180 g ch-t. Energiát zsírból is tudsz szerezni. Vitaminokat pedig a zöldségek, hús, tojás, savanyított tejtermékek is tartalmaznak. Mennyi most a testsúlyod?
2018. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
54 kg korul.
2018. nov. 2. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Összesen 6 kilót szedtél fel eddig, 28 hét alatt? Kicsit kevésnek tűnik, nem tudom, a dokidnak mi a véleménye erről. Akkor viszont neked tényleg nem szabad spórolnod a kalóriákkal, oda kell figyelned, hogy a megszabott ch kereten belül maradva eleget egyél. A testsúlyodhoz képest teljes értékű fehérjéből (hús, tojás, tejtermékek) naponta kb. 80 g kellene, ez alá szerintem ne menj. Neten találsz táblázatokat, hogy miben mennyi fehérje van (ha tudsz angolul, használhatnád a cronometert is). Hetente egyszer ehetnél májat, halat. Én még javasolnám, hogy szedj D3 vitamint, omega 3-at és magnéziumot, a baba miatt is nagyon érdemes.
2018. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Joghurt, hus (majdnem mindennap eszek, a heten max 1-2x nem), folsav, c vitamin, magnezium mindent szedek, es eszek is. :) koszi a valaszt, megnyugtato, mivel rengeteg helyen irnak sok felet!

Igazabol, tenyleg nem ehezek, csak azzal riogatnak, ha nem eszem meg a ch-t, akkor meg aceton lesz a vizeletben... ezert kerdeztem mennyire kell nekem ez. Nagyon koszonom a hasznos valaszt!

2018. nov. 2. 17:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy se a nodoki, se a vedono nem mond semmit a sulyomra.
2018. nov. 2. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!