Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen fajta lisztbol lehet...

Milyen fajta lisztbol lehet terhessegi cukorra kenyeret sutni?

Figyelt kérdés

Sok mindent ir a net, durum liszt, lenmagliszt,teljes kiorlesu lisztek, csokkentett ch... de mindegyikben megjelenik a buzaliszt. A lenmaglisztes kenyer nem rossz, de esetleg egy durum lisztbol keszult kenyer, zsemle biztonsagosan fogyaszthato terhessegi cukor alatt? Csak mert annak is magas ch tartalma van es ahogy neztem a cimket van buzaliszt is.. csak felek igy neki allni, nem szeretnem, ha megdobna a cukrom, csak mert rossz alapanyagbol csinalom.

(Elore csomagolt kenyerbol vagy 5 fajtat probaltam, nem jottek be, nem csak a cukrom dobtak meg, de lenyelhetetlen volt szamomra).

30 hetes kismama.



2018. nov. 20. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A kenyeret egyszerűen el kéne felejteni, mint olyat.
2018. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Reggelire es vacsorara muszaj ennem. Mashogy nem tudom bevinni a megfelelo ch-t, ezert kerdeztem.
2018. nov. 20. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Zabliszt, kókuszliszt, csökkentett ch tartalmú lisztek.

A korpát és a különböző magokat is használhatod,belekeverheted a lisztekbe,mert a rostok lassítják a ch felszívódását.

Nézd meg a paleo kenyereket is, azok alacsony ch tartalmúak.

2018. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2018. nov. 20. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Most akkor akarsz ch-t vagy nem, nem értem. Nem kötelező sok szénhidrátot enni, bár természetesen ha nem bírod a zsírt, akkor marad a ch.

Használj akkor lassú felszívódású liszteket, de kenyér sem kell a szénhidrátbeviteléhez. Nekem anno még a szénhidrátdúsabb életszakaszomban simán jött a szénhidrát még zöldségből is, de aki nem szereti őket annyira, annak annyi más szénhidrátforrás van.


A szénhidrát mindenképpen megdobja a cukrodat, de a lassú lassabban, kevésbé.

2018. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen valamennyire szuksegem van, es mivel a feher buzalisztek kizarva,maradnak a felsoroltak. Pont azert,mert lassabban szivodnak fel es igy tudok enni beloluk az eloirtnak (vagy a magamnak felcserelt mennyiseget) megfeleloen.
2018. nov. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!