Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy elhízott gyereket a szülei cukorkáztatnak?

Figyelt kérdés

Semmi közöm hozzá, mert nem az én gyerekemről van szó! Annyi közöm van csupán az egészhez, hogy a gyerekek jó barátok és a szülinapi bulikra kölcsönösen eljárunk. Nagyon kövér a gyerek, amikor átjön hozzánk játszani a szülők hoznak még csokit, cukrot!

A gyerek gyakran beteg,állítólag az immunrendszere gyenge. Vettem a bátorságot és szóltam a szülőknek, hogy a gyerektől minden cukorkát, csokoládét megvonnék és vércukorszintet nézetnék, akkor meg legyintettek és éreztem, hogy megsértődtek!

A gyerekem is szereti az édességet, de nálam csak minimális adagban van. Nem gyakori, hogy a gyerek egész zacskó cukorkát hoz a suliba és az ebédjéhez alig nyúl.

Miért csinálják ezt a szülők? Nem hinném, hogy ennyire buták lennének, vagy mégis?



2019. jan. 12. 16:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Suliban üdítőnek mézes teát adok neki.

Valamelyik nap jött haza és panaszolta, hogy másoknak finom cola, sprite, 7up, mirinda stb. van tízórai mellé. Ő is ilyeneket kér, mert kimosolyogták a többiek a gyerektea miatt! :)

Mondtam neki, hogy néha kap, kb. hetente 2x de nem többet! Még szörpöt sem vásárolok soha, ill. nagyon ritkán.

Megjegyzem, hogy nem vagyunk soványak, szóval oda kell figyelnem hogy én se, gyerek se legyen duci!

2019. jan. 13. 08:33
 12/16 anonim ***** válasza:

A kövérségen kívül tönkre fognak menni a fogai is.

Egyébként nem biztos, hogy önmagában a cukros édességek, üdítők megvonásától lefogyna, bár biztosan nagyon jót tenne neki. Az egész napi étrendjét kell nézni.

Ismerek olyan gyereket (rokon), aki gyakorlatilag édességeken, cukros joghurtokon, édes italokon (pl. kakaó) és szendvicsen él, a rendes főtt ételeket alig eszi meg, és olyan sovány, mint a ropi.

Az okok között lehet az is, hogy a gyerek válogatós, elutasítja a hasznos ételeket, és hogy szegényke "ne haljon éhen", a szülei inkább megvesznek neki minden vackot. Pici gyerekeket is így szoktak elrontani, mert örülnek, ha eszik végre valamit. Aztán a gyerek cukorfüggő lesz és onnantól egyre nehezebb lesz változtatni.

2019. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, köszi a választ.
2019. jan. 13. 17:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ennyire buták. Én sem tudok okosabb magyarázatot erre. Csak az a furcsa, hogy ha már az egész család hülye akkor legalább az orvosuk miért nem világosítja fel őket? Ezeknek fogalmuk sincs arról, hogy a gyerek egész életét tönkre teszik a hízlalással. Ha fiú akkor elsorvadnak a heréi, dekompenzálódik a szénhidrát anyagcseréje, egyenes út vezet a 2. tipusú cukorbetegséhhez, és még számos más következménnyel fog járni az eszetlen szülők agyamentsége.

A mi házunkban is volt egy dagi gyerek, amolyan "mamakedvence", már ovodásan is gurult mi8nt a labda. Én is mondtam az anyjának, hogy sok baja lesz a gyerekkel ha agyon eteti. Akkor sértődést mutatott, de valószínűleg átgondolta a dolgot mert vett a gyereknek egy görkorcsoéyát, az iskolába meg beíratta focizni. Azóta a gyerek erős testalkata maradt, de legalább izmosodott. Az affért már rég elfelejtettük és mára már jószomszédok vagyunk

2019. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy megosztodtad a véleményed.
2019. jan. 21. 20:17
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha lány a gyerek akkor sem jobbak a kilátásai mert a kövérség menstruációs zavarokat is okozhat, és minden mást, a cukrot is, plusz az esztétikai látvány tini korában zavarni fogja, ezért aztán valóswzínűleg fogyózni fog. Az ezzel járó kínlódást már nem is akarom itt részletezni
2019. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!