Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízókúra, tömegnövelés?...

Hízókúra, tömegnövelés? Nektek mi segített, esetleg tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Genetikámnál fogva vékony alkat vagyok, csak hogy példát mondjak édesanyám 44 kiló volt mikor születtem(:

(Ez annyira azért nem drasztikus, mert csak 157 centi vagyok mellé és nagyon vékony a csontozatom :D) Én 42 vagyok jelenleg, de szívesen felszednék mondjuk egy 4-5 kilót. Voltam is több mikor többet edzettem - voltaképp csak izom volt rajtam - de ez sajna lement mióta elköltöztem otthonról... Mostanra elegem lett ebből és vissza akarom szedni a szeretett kis formám:D


Most heti 3x edzek újra. Étrendhez tudnátok jó tanácsokat adni? Illetve az volna a kérdésem, hogy fehérjeporok mennyire hatásosak mint étrendkiegészítő? Ha hasznos, milyet ajánlanátok?


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, köszi!



2019. febr. 9. 19:42
 1/2 sportember11 válasza:

Jól látod, ahhoz, hogy formás legyél, az étkezésre is figyelni kell. Én semmilyen táplálék kiegészítőt nem ajánlok. Max akkor, ha már naponta olyan mennyiségű kalóriát égetsz el a mozgás miatt, amit már ne tudsz pótolni máshogy. De ez inkább az élsportolókra igaz. Nekem az a tapasztalatom, hogy a természetes módszerek időtállóbbak és mindenképpen egészségesebbek is.


Javaslom a napi minimum három étkezést, teljeskiörlésű gabonákkal. Tojás, túró, csirkehús, gomba, magvak pedig a fehérjebevitel miatt, sok zöldséggel és gyümölccsel. A tészta is mehet simán, millió szuper recept van a neten, amiket könnyedén elkészíthetsz. Fő étkezések között pedig gyümölcsfogyasztás is jó lehet.


Az egésznek a kulcsa a rendszeresség és az életmód. Ha sportos életmódot folytatsz egészséges étkezéssel, akkor ennek megfelelően a tested is sportossá, izmosabbá és formásabbá fog válni. És akkor biztos nem is fog soha elmúlni. A cél a mozgás beépítése a mindennapokba. Ideig óráig nem érdemes nekiállni edzeni, inkább törekedj arra, hogy megszeresd a mozgást, így soha nem lesz nyűg az edzés.


Ha izmot akarsz növelni, akkor erő és állóképesség edzéseket is kell csinálnod. Otthoni edzéshez pedig itt találsz pár saját testsúlyos gyakorlatot is:


- Lábra: [link]

- Törzs: [link]

- Karok: [link]

2019. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a jó tanácsokat!


Az edzést szeretem egyébként szerencsére régen sem volt nyűg számomra. Jelenleg napi 3x eszek nagyobb adagokat, közte pedig mindig megy valami napi. Müzli, magvak, banán, mogyoróvaj.. Inni is sokat iszom ugyanis azt hajlamos voltam figyelmen kívül hagyni

2019. febr. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!