Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire magas a koleszterinem?

Mennyire magas a koleszterinem?

Figyelt kérdés
Összkoleszterin: 7,4 HDL: 2,33 LDL: 4,42

2019. márc. 3. 12:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
18 F
2019. márc. 3. 12:20
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja és Colitises vagyok, ennek következtébeb Medrolt és Salofalkot kell szednem, ezeknek van koleszterinnövelő hatásuk?
2019. márc. 3. 12:47
 3/20 anonim ***** válasza:

Eléggé. Az orvosoddal beszéltél már erről?

[link]

Trigliceridszinted is magas? Miket eszel, sportolsz-e, testsúlyod rendben van?

2019. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Testsúlyom 51kg. 170 cm magas vagyok, tehát elég sovány. Tojásból kb. napi 5-öt eszek, csirkehúsból is bőségesen kb napi 2-3 tarját, csirkemellet, vagy szárnyat. De a tarját először vajon megpirítva, utánna vízzel felöntve sütve, a többi húzt főzve eszem. Csirkemájat is szoktam enni, főzve. Lazacot is, párolva. Természetesen zöldségeket is eszek köretként bőségesen, édesburgonyát, cukkinit, sütőtököt, padlizsánt, karfiolt, brokkolit,zellert. Ezeket mind párolva. Gyümölcsökből a banánt és az avokádót tudom jelenleg tolerálni.Gaps-diétát tartok, úgy érzem ez segíti az egészségem megőrzését. Sportolni rendszeresen- mivel még elég gyenge vagyok, nem tudok, de minden nap sétálok legalább 500m-1km-t vagy rollerezek.
2019. márc. 3. 14:41
 5/20 A kérdező kommentje:
A trigliceridszintem nem magas 1.42
2019. márc. 3. 14:45
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon nem szabadna ennyi állatit enni egy nap nem csoda hogy magas a koelszterined!

Az amerikai szív szövetség ( ami a szívbetegsegekkel ill a sziv egészségével foglalkozó szervezet) nem ajánlja hogy bárki is napi 1 tojásnál többet fogyasszon pl!

A hús is nagyon sok emellé, azt is csökkenteni kellene és lecserélni egészségesebb, teljes értékű növényi ételekre mint hüvelyesek, gabonák, olajos magvak (ezek nem tartalmaznak koleszterint viszont annal több telítetlen “jó” zsírsavakat, jó az omega 3:6 arányuk ami fontos a szív egészsége miatt, es sok bennük a fehérje, rost, vitamin, ásványi anyag!)

2019. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A GAPS diétába gabonafélék nem férnek bele, hüvelyesekkel megpróbálkozom, olajos magvakat néha szoktam enni, de majd igyekszem növelni a mennyiségét.Én úgy tapasztaltam, hogy ezzel az étrenddel sokkal jobb az emésztésem. Azért eszek ennyi húst, mert különben nem igazán laknék jól. Ahogy erősebb leszek igyekszek újra sportolni.
2019. márc. 3. 14:53
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja és szedek napi 1 Omega 3 halolaj kapszulát is.
2019. márc. 3. 14:54
 9/20 anonim ***** válasza:

Én is a GAPS étrendet követem, több mint 3 éve, csak más okokból. Legutolsó vérvétel szerint normális a koleszterinem, a HDL és az LDL is teljesen jó.

Én napi 3 tojást szoktam enni, húsból nem eszem sokat, májat hetente 1x.

Kiszámolhatnád, mennyi a napi fehérjebeviteled, lehet, hogy több, mint amire szükséged van. Tudom, hogy a GAPS nem határozza meg, miből mennyit együnk, de van, amiből nem érdemes túlzásba esni. Zsír és vaj helyett esetleg használhatsz kókuszzsírt. Mikor kezdted el ezt az étrendet?

Hüvelyeseket (borsó, zöldbab) akkor kezdd el bevezetni, amikor az étrendben javasolják, mert a te esetedben lehet, hogy problémásak lesznek.

2019. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen lehet kipróbálom a kókuszzsírt, meg napi 3 ra próbálom redukálni a tojást( úgy hogy mostanában tükörtojást szoktam, de ha tolerálom akkor vagy lepényt, vagy rántottát csinálom mert úgy laktatóbb. Az olajos magvakból is megnézek, mit tolerálok. 3 hónapja csinálom az étrendet.
2019. márc. 3. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!