Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a probléma az étkezés...

Mi lehet a probléma az étkezésemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mivel a sportot is érinti, így nem tudtam, hova tegyem fel, de mivel a táplálkozásban nem vagyok biztos, így ide tettem.


Tehát küzdősportot tanulok, de mellette mostanában egyre több állóképesség edzést csinálok, futok, magas intenzitású gyakorlatokat, amik rövid távon nagyon fárasztóak.


Az biztos egysíkú a táplálkozásom, de arra szeretnék rájönni, hogy miért érzem sokszor nagyon erőtlennek, és fáradtnak.


Amiket enni szoktam. Tojás, csicseriborsóval, saláta, paradicsom, zöldpaprika, uborka, mogyoróvajas teljes kiőrlésű kenyér, tofu, szója,zab, túró, rizs banán, narancs, alma. Innivalóként csapvizet iszok, meg reggel egy kávét.


2019. márc. 7. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, az a gyenge reggeli és vacsora kategória. Nem látok semmit, ami ebéd lehetne, pl húst, rizst, sült/párolt zöldségeket. Hüvelyeseket sem ártana beiktatni az étrendbe.
2019. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1: a rizst is felsorolta, hüvelyesek a csicseriborsó, tofu, szója.

Kérdező, gondolom vegetáriánus vagy. Szerintem minden tápanyag megvan az étrendedben, bár az nem derül ki, mennyi fehérjét viszel be, és lehetne még változatosabb (gyökérzöldségek, zöldborsó, zöldbab, tökfélék, brokkoli stb.). Nem vagy vashiányos, vérszegény? Esetleg pajzsmirigy-alulműködés? Menj el orvoshoz, és csináltass egy vérképet + TSH vizsgálatot. B12 vitamint szedsz? Lehet, hogy nem ártana, vagy egyél egy kis sajtot is. (Ha túrót eszel, a sajt is belefér, gondolom.)

2019. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes írást, ebből sokat tudok tanulni.
2019. márc. 8. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!