Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sajt függő vagyok, lehet...

Sajt függő vagyok, lehet ebből valami probléma vagy nem olyan nagy baj?

Figyelt kérdés
Reggel is és este is vagy 10 deka sajtot minimum megeszek teljesen mindegy hogy mit csak sajt legyen Egyszerűen imádom a sajtot és valamilyen függőség kialakult már mint például a csoki vagy kávéfüggőség egyes embereknél
2019. márc. 10. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez neked amugy mire jó hogy sorban teszed fel a kamukérdéseket?
2019. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Milyen kamu kérdés? Milyen sorba? Nem értelek..... Miért kell provokálni...
2019. márc. 10. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmi bajod nem lesz, ez jelentéktelen mennyiség. Legalább nem lesz calciumhiányod. Egyébként tényleg ellazulást okoz a sajt, a kazeinfehérje kazomorfinná alakul.
2019. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A napi troll kérdéseidre gondolok tudod jól. Zsír, tejtermékek, sajt, ahol ugyanazokkal a béna, tejipar által finanszírozott firkálmányokkal indoklod hogy milyen egészséges is.
2019. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem soknak tűnik. Magas a zsírtartalma a sajtnak. Túlzottan sok zsír bevitele hasnyálmirigy gyulladást is okozhat. 20 dkg sajt bevitele, az megfelel kb. 10 dkg telített zsírnak.
2019. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lencsefőzelék ***** válasza:
55%

„Egy bizonyos mennyiségen túl a sajtfogyasztás addiktívvá válhat.

A tejtermékek esetében ez teljesen természetes reakció, amit szinte észre sem veszünk.

1981-ben Eli Hazum amerikai biológus és kutatótársai meglepve fedezték fel, hogy a tehéntej kis mennyiségben ugyan, de tartalmaz morfint, amely képes függőséget kialakítani. A vegyület a kodeinnel és egyéb opiátszármazékokkal együtt a tehén májában képződik. De mi célt szolgálnak a tehéntejben és az emberi anyatejben is jelen lévő opiátvegyületek? A legvalószínűbb magyarázat szerint megnyugtatják a csecsemőt, és segítenek az anya-gyerek kapcsolat megerősítésében.

Ám a tejtermékek iránti rajongást nem csak ezek a vegyületek váltják ki. Ugyancsak a nyolcvanas években fedezték fel, hogy a tejtermékekben található kazein fehérje többek között a szintén az opiátok közé tartozó kazomorfinra bomlik. A sajt a többi tejtermékhez képest kiemelkedően nagy mennyiségben tartalmaz kazeint. Így, ha túlzásba visszük egyes tejtermékek – de leginkább a sajt – fogyasztását, akkor egyes kutatások szerint addiktívvá válhat annak fogyasztása.” ( [link]


És igen, lehet belőle probléma:

„A kazein, ami a tehéntej fehérjetartalmának 87%-át teszi ki, a rák bármely stádiumát képes előmozdítani.” Idézet a Kína-tanulmányból. Egy másik:

„A kazeinben (az egyik legfontosabb tejfehérje) gazdag étrend több karcinogén bejutását teszi lehetővé a sejtekbe, így több veszélyes karcinogén képes a DNS-hez kapcsolódni, több mutáció jön létre, és a már egyszer létrejött daganatok növekedése felgyorsul. Az eredmények azt mutatják, hogy az állati táplálékokon alapuló étrend nők esetében, egész életük során növeli a nemi hormonok szintjét, így az emlőrák kialakulásának kedvez. Mára alapos és széleskörű bizonyítékokkal rendelkezünk, amelyek azt mutatják, hogy a teljes ételekből álló, növényi alapú táplálkozás a lehető legjobb a rák ellen.”

2019. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az isten az a Kína-tanulmány? Kit idézel, 6-os? Nem kell minden önjelölt tudósnak bedőlni!
2019. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lencsefőzelék ***** válasza:
83%

Ez az isten az a Kína-tanulmány:

[link]

A valaha elvégzett legátfogóbb táplálkozástudományi vizsgálat eredményei és annak megdöbbentő következtetései a táplálkozással, fogyókúrával és a hosszú távú egészséggel kapcsolatban


A Villák a kések felett c. filmben is szó van róla, kb. 38 és fél perctől kezdődően:

[link]

Idézet a filmből:

„1974-ben a kínai miniszterelnököt, Csou En-lajt kórházban ápolták húgyhólyagrákkal. Tudván, hogy betegsége halálos, eldöntötte, hogy hozzásegíti országát a rák alaposabb megértéséhez. Ő kezdeményezte azt, ami végül a történelem legnagyobb és legátfogóbb tudományos tanulmánya lett. 650 000 kutató katalogizálta az elhalálozási mintákat, melyeket különböző ráktípusok okoztak 1973 és 1975 között. A tanulmány Kína minden megyéjét felölelte, több mint 880 millió emberről szólt. Csou 1976-ban meghalt, évekkel a tanulmánya befejezése előtt.”


T. Colin Campbell-t ( [link]

), a Kína-tanulmány fő szerzőjét önjelölt tudósnak nevezni igen nagyfokú tudatlanságra vall. De ez nem gond, hiszen azért vagyunk, hogy segítsünk egymáson. Én most gyújtottam egy gyertyát a megvilágosodáshoz vezető alagút elején.

2019. márc. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!