Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok nekem mondani jo...

Tudnatok nekem mondani jo torta recepteket?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Persze. Tiramisu, epres mascarpones, pezsgő habos, truffel, stb.

Esetleg ha valami ízvilág irányt adnál....

2018. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

gugli: torta recept

Az egyik jobb lesz, mint a másik, meglátod.

2018. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a toplista élén a

Vaniliás krémes túrótorta áll, ez a családom kedvence. Egyszerű és mennyei.

[link]


A képzeletbeli dobogó 2.helyezettje az

Örvénylő málnás túrótorta

A tökéletes sütés nélküli torta.

[link]


A harmadik egy

Francia csokitorta recept

Ez nem internetről származik, kérésre leírom a receptjét.


4. a kedvencek közül a

Francia citromtorta

Könnyű, édes, savanykás, mindig nyerő választás. ( főleg valamilyen nehéz főétel után)

[link]


A piskótaverseny 1.helyezettje édesanyám kézzel írott szakácskönyvéből a

Puncstortájának a piskótája.

Maga a torta is nagyon finom és olcsó, de a piskóta mindent visz. Bármilyen torta alapjaként megállja a helyét, sosem esik össze, sosem szárad ki, ez a tökéletes piskóta.

2018. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha érdekel, hogy kinél mi vált be, akkor olyan guglitalálatokat nézel, ahol kommentelni is lehet, nem pedig ide írod be a kérdést, ahol csak évek múlva fog összejönni elég sok válasz.
2018. máj. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gratulalok.. muszaj volt belekotni a masikba gondolom👏🏻 Csak nem ertem ha bajod van a kerdessel miert nem lehet tovabb menni..
2018. máj. 1. 08:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tobbi valaszt sokat segitettetek a heten el is keszitem az egyiket😊
2018. máj. 1. 08:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Én jobban megbíznék az olyan receptekben, amik már sokaknál beváltak, mint egy olyanban, amelyikről csak egy valaki állítja, hogy jó.
2018. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Francia csokitorta

22 cm-es kapcsos tortaformához


Hozzávalók

275 g étcsoki (70%-os)

150 g kristálycukor

175 g vaj

40 g finomliszt

5 db tojás

Fél rúd vanília kikapart magjai, vagy 1 Cs vanília cukor

Egy csipet só


Elkészítés:

A tortaformát kivajazom és kicukrozom. A formát alufóliába csomagolom, mert sütés közben kifolyhat belőle a vaj.

A tojásfehérjét 3 evőkanál cukorral és egy csipet sóval habbá verem.

A vajat, a csokit és a maradék cukrot kislángon, folyamatosan kevergetve felolvasztom, kicsit hűlni hagyom. / Erre egy 1,5 literes rozsdamentes acél edényt szoktam használni, mert a továbbiakban ebben keverem ki a tésztát.

Amikor egy kissé kihűlt, a tojások sárgáját egyenként belekeverem, hozzáadom a vaníliát és a lisztet.

A tojáshab egyharmad részét gyorsan hozzákeverem, majd óvatosan beleforgatom a többit.

Az előkészített torta karikába simítom

Előmelegített 170 fokos sütőben,körülbelül 40 percig Sütöm. Nem szabad hőlégkeverésen sütni.

2018. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40 g liszt?
2018. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ezzel a kókusztortával hatalmas sikereket arattam eddig, csak ajánlani tudom. Egyszer még házassági ajánlatot is kaptan (úgyhogy vigyázz!):

Hozzávalók:

10 tojás

30 dkg cukor

15 dkg kókuszreszelék

15 dkg darált dió

4 ek rétesliszt

1 csomag sütőpor

1/2 citrom leve

20 dkg porcukor

1 cs vaníliás cukor

1 cs főzős vanília puding

3 dl tej

10 dkg vaj

15 dkg mascarpone

3 ek kakaópor


Fehér tészta: 5 tojás fehérjét kemény habbá verjük, hozzá adunk 15dkg. kristálycukrot, 15 dkg. kókuszreszeléket,1/2 csomag sütőport, 2 kanál réteslisztet, és a végén a fél citrom levét. sütőpapíros tortaformába tesszük és 180'-on 15percig sütjük.


Barna tészta:

5 tojás, 15dkg kristálycukor, habosra keverünk, majd hozzáadunk15dkg darált diót. 3 ek. kakaóport, 2 ek réteslisztet, 1/2csomag sütőport, majd hasonlóan sütjük mint az előbb.

Krém: 10 tojás sárgáját 20dkg. porcukorral 1cs vaníliás. cukorral világosra verjük, hozzá 3dl. tejet 1 cs pudingport. Sűrű krémmé főzzük, majd hűlés közben hozzá adunk 10dkg vajat és 150dkg mascarponét.

Összeállítás: Fehér tészta, rá a krém nagyobb része, majd a barna tészta, rá a maradék krém. A tetejét Ízlés szerint díszítjük!

2018. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!