Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 134 kg vagyok:S 171 cm nincs...

134 kg vagyok:S 171 cm nincs hormon bajom! Örökség, és nincs önuralmam. Kevés kajától is hízok. Milyen módszert válasszak?

Figyelt kérdés

2011. dec. 29. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
próbáld meg azt, hogy 6 után nem eszel. eleinte nehéz. de utána rááll a szervezet. én is fogytam... 17/L
2011. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
* így fogytam.
2011. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ja és pici sport.. vagy sétálj sokat! :)
2011. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azt csinálom:) sőt van mikor 5 után nem eszek már fogytamis de több kell:(
2011. dec. 29. 15:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

azért a kevés kajától hízol kicsit túlzás lehet szerintem.

én eszek kevés kaját, ami 1500 kalóriát jelent.

134 kg fenntartásához neked minimum 4-5000-t kell enned, ami szerintem nem kevés. persze kérdés, mivel viszed be, mert 20 deka csoki meg 2 big mac menü máris 4000 kcal kb.


ne válassz módszert. tanuld meg irányítani a folyamatokat a testedben, ne kísérletezz, ne vágj bele őrült 10 kilót 1 hét alatt diétákba.


1. nem tudom, most milyen kajákat eszel, de először felezz meg minden adagot. kezdj el 2 naponta fél órát gyors tempóban sétálni

2. ha úgy érzed, hogy ez nem okoz többé gondot, akkor mondjuk a köv. 2 hétben hagyd el az összes nasit, édességet, cukros üdítőt, és tartsd tovább a fél adagokat. sétálj mostantól 40 percet

3. újabb 2 hét múlva a kenyeret cseréld teljes kiőrlésűre és egyél fele annyit. köretnek egyél rizst, vagy főtt krumplit, párolt zöldséget. a húsokat váltsd ki csirkemellel. felejtsd el az olajat és a panírt. hagyd el a tésztát és az édességeket (palacsinta, tejberizs, stb). mostantól 1 óra séta 2 naponta.

4. újabb 2 hét, a kezdetektől fokozatosan emeld a napi elfogyasztott folyadékadagodat, ami leginkább víz, cukortalan tea, néha light kóla legyen, mostanra érd el a napi 3 litert. 10óraira mostantól egyél gyümölcsöt, vacsorára pedig hagyd el a szénhidrátot, és egyél tojást, túrót, csirkehúst, zöldséget. 2 naponta sétálj fél órát, de úgy, hogy amennyit csak tudsz, ebből kocogj.

5. ebédre próbálj meg a legtöbb napon csirkemellet enni fűszeresen, párolva, vagy grillezve de nem panírozva vagy olajban sütve! reggelire egyél zabpelyhet, uzsonnára se egyél szénhidrátot már. próbálj meg egyben lekocogni 30 percet.


ha megáll a fogyás, akkor csökkentsd az adagokat. próbálj minél többet kocogni megállás nélkül. 2-3 hónap után elkezdhetsz Rubint Rékára vagy más videóra tornázni.


tűzz ki kis célokat magadnak. Pl.

- január végére 125 kg.

- március végére 115 kg.

- nyárra 100 kg.

- sulikezdésre 90 kg.

- novemberre 80 kg.

- jövő ilyenkorra 70 kg.


ha okosan csinálod, és nem inogsz meg, illetve nem fojtod a bánatodat hatalmas tábla csokikba, akkor menni fog. rohadt hosszú lesz, lesznek olyan hetek, amikor nem változik a súlyod, de ezeknél kell kitartani és tovább csinálni. másfél év múlva te lehetsz a legszexibb csaj a strandon, ha elég kitartó vagy!

mindig legyenek (reális) céljaid, amiket egy adott időre teljesítened kell. mérd magad centivel is, azon akkor is van változás, ha a tömeged általában stagnál.

kezdj el blogot vezetni, mert ha van pár olvasód, akkor cikibbnek fogod érezni hogy feladod. ha gondolod, és elkezdesz írni egy blogot, akkor min. 5 fogyis csajt tudok szerezni neked (magamat is beleértve), aki támogat, segít, vagy éppen letol, ha feladni készülsz.


sok sikert és kitartást! Kívánom, hogy be tudd fejezni, amit elterveztél, mert itt már nem arról van szó, hogy hogy nézel ki, hanem az egészségeddel játszol!

2011. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! kellesz nekem!!!!:) Mármint nagyon szívesen vezetnék blogot ha segítene valaki:(((( Mert még ahhoz is béna vagyok:( Hidd el, nem vagyok a zabálás nagymestere, csokit nem eszek, mert nem szeretem az édességet. És fogytam én már 14 kg de szülés után ez most mind vissza jött:( és azóta semmi!:( egyszerűen ami lemegy vissza jön. Nem iszok üdítőket, hanem víz, és csalán tea, mondván vízhajtó, hát nekem az sem jött be. napi olyan 1400-1500 kcal t eszek. De!!!!mikor elkezdtem fogyni az kegyetlen volt 800-900 kcalra vittem le:( soha többet olyat ezért kértem itt segítséget.
2011. dec. 29. 15:24
 7/15 anonim ***** válasza:

nem is szabad, neked még az 1500 kcal is kevés.


blog: [link] vagy [link] valahol kell lennie egy új blogot indítok, vagy hasonló opciónak.


ha pedig profi segítség kell ingyen (legalábbis nem pénzt kér érte), akkor őt ajánlom: [link]


a lány szerintem szakdolgozathoz, vagy egyéb beadandóhoz keres "kísérleti nyuszikat". az alanyoknak ad személyre szabott étrendet, mozgástervet, és figyelembe veszi a kívánságokat is (pl. ha te nem szereted a halat vagy a zabpelyhet, akkor kiváltja valami mással). annyit kér érte cserébe, hogy küldj neki helyzetjelentéseket meghatározott időközönként (azaz mennyit fogytál, mit sportoltál), és 3x tölts ki egy névtelen kérdőívet, hogy hogyan érzed magad, mennyire nehéz a fogyás, ilyenek. szerintem megér egy esélyt :)

ha pedig szurkolópajtások kellenek, csak linkeld a blogod, és hívom a csajokat :)

2011. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ja és itt megnézheted a képeket, hogy miből mit csinált magából 10 hét alatt :)


[link]

2011. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Én cukorbeteg vagyok (1. típusú), szóval a mi családunk ért a szénhidrát-kiszámoláshoz. Anyu is a 100 kilójáról lefogyott 70-re így, igaz ez csak 30 kiló, de többet is el lehet érni.:) A titok nem abban van hogy gyorsan nem eszel semmit, lefogysz majd jön a jojózás, hanem a titok: életmódváltás. :) Ezt ne úgy vedd, hogy ezentúl zabot és virágokat fogsz enni, hanem ehetsz ugyanúgy mindent (persze azért zsíros-cukros kajákat jobb kerülni :)), csak kiszámolod, hogy most mennyi szénhidrátot eszel (neten ki lehet keresni, vagy van tápanyagtáblázat, de hála égnek sok csomagon rajta van a tápérték is :), és leveszed tegyük fel 200 gramm szénhidrátra, majd ezt a lefogyás után is tartod, hogy ne szedd vissza :) Persze jobb lesz doki segítségét kikérni, hogy neked mennyi szénhidrátot kéne enned, minthogy egy ismeretlen netes csajszi látatlanba megszabja neked :) ezzel persze nem 1 hét alatt fogsz fogyni, de nagyon gyorsan le lehet :) és persze MOZOGJ SOKAT :D Puszi.
2011. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, minden bántó szándék nélkül: mielőtt megfogadod az előző tanácsait, amik egyébként nem rosszak, legyél őszinte legalább magadhoz. A kilókat nem örökölted, nincs genetikailag kövér ember (a koncentrációs táborokban sem volt egy sem!), kizárólag a rossz táplálkozási szokásokat lehet örökölni. Amíg ez nem tudatosul benned, addig nem fogsz lefogyni.


A másik: a diétáktól és a koplalástól csak visszahízni lehet. Ésszerű, normális, változatos, kiegyensúlyozott táplálkozás kell, de soha nem hiheted azt, hogy ami egészséges, az nem hízlal. Ha többet eszel belőle, mint amire szükséged van, minden hízlal.


A harmadik: nem függ össze a hízással, de a csalánteát nem lehet korlátlanul nyakalni. Vízhajó... de rajtad nem víz van, hanem zsír. A zsírt nem hajtja ki, ellenben az indokolatlan vízhajtás tönkreteszi a szervezetedet. Attól, hogy gyógytea és recept nélkül árulják, még nem lehet korlátlanul inni. Ha ragaszkodsz a gyógyteákhoz, keress egy megbízható természetgyógyászt, aki tudja, mi mire való, és azt és annyit igyál, amennyit mond. Akkor megbízható, ha nem ránézésre kuruzsol, hanem leleteket kér (vérvétel, hormonok stb.), ÉS utána kezd természetes módszerekkel gyógyítani. Ha nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor meg csalántea helyett igyál cukrozatlan normál teát (zöld, fehér, gyümölcs - nem túl sok fekete). De a legjobb minden esetben a tiszta víz.


Írtad, hogy szültél. Én babavállalás előtt állok, és most kaptam karácsonyra a "Megújulás szülés után" c. könyvet. Azért kértem, mert nagyon tuti receptek vannak benne, ráadásul olyanok, hogy nem kell külön főzni a babának, hanem kaphat abból, amit magatoknak főzöl. Egészségesek, megfelelő a tápanyagösszetétel és segít visszanyerni az alakot. Javaslom, hogy vedd meg magadnak.


Az önuralom a legnehezebb dolog... de ez meg csak rajtad múlik.

Miért érzed magad bénának a bloghoz, és milyen blogot írnál? A freeblog.hu nagyon egyszerűen működik. Ha gondod van vele, küldj privit, tudok segíteni.

Én már régóta tervezek egy receptgyűjtős blogot, de nem találtam partnert hozzá, egyedül meg túl nagy falat. Ha érdekel, szintén írj.

És bocs az őszinteségemért, szerintem ezzel többre mész, mint sajnálkozással meg mellébeszéléssel.

2011. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!