Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alkohol teljes megvonása...

Alkohol teljes megvonása végett, megviccelhet a máj?

Figyelt kérdés

Jó, nem vicces se így, se úgy...

A lényeg, elég rendesen piáltam, hirtelen leálltam, rá pár napra reggelente magas a vércukor értékem...

Lehet összefüggés?



2019. márc. 19. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem nem érint a téma, tökéletesen elvagyok alkohol nélkül.

De a napokban több cikket olvastam és hallgattam pár előadást a témáról. Konkrétan a vércukrot nem említették, de azt igen hogy nem szabad azonnal abbahagyni az ivást mert abba bele is lehet halni, ellentétben a cigivel mert mondjuk azt abbahagyod és nem történik semmi. De a belehalás gondolom ez a masszív alkoholistákra igaz.

Gondolom ennek a máj feladatához lehet köze. Eddig jól meg volt dolgoztatva, hozzászokott, hogy ugyanazt a szintet jó sok munkával érheti el, és most a feladata 'eltűnt' de attól dolgozik tovább, mert megszokta.

Mellékesen kérdezem hogy tudtad abbahagyni egyik napról a másikra? Mi az elhatározás oka? Mennyit ittál?

2019. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

-Úgy, hogy Marcius 6.-án azt mondtam, Április 18-ig nem iszom, aznap véletlenül pont kettő napja nem ittam. :)

Pár éve egyszer leálltam hasonlóan, akkor kb. 2,5 évig nem ittam, kivéve egy szülinapi bulit...

-Az elhatározás indítéka, mennyire vagyok alkesz. 😉☺😁

-Hétköznap 2-7 deci bor vagy 2,3,4 sör körülbelül, néha kevés tömény. Hétvégén gyakran tömény és kísérő...

2019. márc. 19. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet összefüggés. Az alkohol bekavarhat a szénhidrát-anyagcserébe, emeli az inzulinszintet, így a vércukorszint leeshet tőle. Most nincs alkohol, ezáltal lehet a vércukorszint emelkedett. Figyelj oda a táplálkozásodra, egyél kevesebb cukrot, szénhidrátot, esetleg igyál májvédő gyógyteakeveréket egy ideig.
2019. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a májad, hanem a hasnyálmirigy lesz a ludas. Mégpedig azért, amit az előttem szóló írt.
2019. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!