Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem mondják az orvosok,...

Miért nem mondják az orvosok, hogy a cukorbetegség visszafordítható ketogén vagy paleolit diétával?

Figyelt kérdés

Apukám kettes cukorbeteg lett 11% lett volt a Hgba1c értéke. Ez nagyon komoly súlyos anyagcsere helyzetet jelentett.

Paleolit diétába kezdett bele, visszafogta nagyon a finomított szénhidrátokat, zöldséget viszont evett, de talán a hús állati eredetű termékeket kezdte el inkább fogyasztani, ugye tudjuk, hogy ebben volt a legkevesebb szénhidrát.

Most volt kontrollon és hihetetlen lett az eredmény, 5,9% volt neki ez az érték, egyszerűen rendeződött az anyagcseréje, gyógyszer nélkül!!! Az orvosok ezt nem mondják... valóban egy mesterséges anyagcserezavart tartanának fent a dokik, azzal, hogy ezt a diétát nem mondják a betegeknek és így minél több drága inzulint tudnak eladni? .....


2019. márc. 27. 21:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják hogy fogyással, egészséges táplálkozással és mozgással visszafordítható, most halál mindegy hogy valamilyen divat diétát folytatnak vagy szimplán kalóriát számolnak. Nem kell összeesküvést látni mindenben, szimplán a legtöbb embernek az egyik fülén be a másikon ki. Papám is 2-es típusú cukorbeteg volt, az orvosa minden alkalommal elmondta hogy fogyjon és egyen egészségesebben, de amíg nem lettek szövődményei nem hallgatott rá. Egyik barátnőm dettó ugyanez, nekem panaszkodik hogy az orvosa diétával akarja kezelni. Sajnos sok ember inkább eszi tovább a cukros kalória bombákat és nem veszik komolyan se a betegséget se az orvosukat.


De neten utánaolvasol elég sok helyen írják, hogy egészséges életmóddal és normális súlyra való fogyáss bizonyos fokig visszafordítható, kezelhetőbb a dolog.

2019. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
28%
@14 halálos, mi? Végülis csak évezredekig éltek rajta az őseid, te szerencsétlen...
2019. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó te szerencsétlen!

Éltek is rajta 30-40 évet amig bele nem döglöttek a következményeibe!

2019. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
63%
Ja ja, nyilván az étrendjük végzett velük. Rákosak, szívbetegek meg cukrosak voltak egytől-egyig :D :D
2019. ápr. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
45%

A legtöbb pl skorbutban vagy egyéb vitaminhiányban hullott el.

De látom neked is pusztultak az agysejteid rendesen a paleótól.

2019. ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
36%
A lényeg, hogy téged ez a veszély nem fenyeget, mert eleve kettővel indulsz.
2019. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
57%
Hát ha én kettővel indulok te mínuszban vagy, az is biztos :)
2019. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A pár évvel ezelőtti testúlyomat és az egészségügyi problémáimat tekintve biztosan. De nem baj, magyarázd csak az elméletet, ha jól esik.
2019. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom nem próbál semmi extra cuccot eladni. Igaz én IR vagyok, nekem metformint írt fel, de ez egy filléres hatóanyag, nem hiszem, hogy ezen gazdagszik meg a gyártó. Mellette persze rendesen diétázom és sportolok, ahogy eddig is. Csak gyógyszerrel már van is látszata. ;)


Egyébként én eszem szénhidrátot, igaz nem sokat, de a ketogén diéta meglehetősen szélsőséges és veszélyes is. Nem lehet hosszútávon fenntartani.

2019. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ez szép és jó, csak nem igaz. Semmiféle tudományos bizonyíték nem létezik arra, amit írtál, mármint az utolsóra.
2019. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!