Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem mondják az orvosok,...

Miért nem mondják az orvosok, hogy a cukorbetegség visszafordítható ketogén vagy paleolit diétával?

Figyelt kérdés

Apukám kettes cukorbeteg lett 11% lett volt a Hgba1c értéke. Ez nagyon komoly súlyos anyagcsere helyzetet jelentett.

Paleolit diétába kezdett bele, visszafogta nagyon a finomított szénhidrátokat, zöldséget viszont evett, de talán a hús állati eredetű termékeket kezdte el inkább fogyasztani, ugye tudjuk, hogy ebben volt a legkevesebb szénhidrát.

Most volt kontrollon és hihetetlen lett az eredmény, 5,9% volt neki ez az érték, egyszerűen rendeződött az anyagcseréje, gyógyszer nélkül!!! Az orvosok ezt nem mondják... valóban egy mesterséges anyagcserezavart tartanának fent a dokik, azzal, hogy ezt a diétát nem mondják a betegeknek és így minél több drága inzulint tudnak eladni? .....


2019. márc. 27. 21:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%
Nem 10%-ban. Nem kéne mindent elhinni, amit gyakorin olvasók, még idétlen cikkekben. De gondoljátok, amit akartok, úgy látom titeket úgy sem lehet meggyőzni, még akkor sem, ha szakmabeli mondja
2019. márc. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Gondolom Frész Tamás kardiológus eléggé szakmabeli vagy biztos ő is hülye cikk szerző....


[link]

2019. márc. 28. 06:47
 13/30 A kérdező kommentje:

Vagy pl Pados doktor aki híres belgyógyász Obesitológus nem szakmabeli....


[link]

2019. márc. 28. 06:57
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
Talán mert a ketogén étrend pl annyira egészségtelen hogy halálos is lehet?
2019. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért, de most magadat égetted be ezzel kérdező. Nézd végig a videókat, amiket belinkeltél és vond le a konklúziót. De megsúgom, hogy arról beszél a belgyógyász benne, hogy ahol öröklötten magas a koleszterint szint, akkor mit sem ér a diétázás. De a HDL LDL-ről is elég sarkítottan beszél, talán te is megértheted, mint laikus.


De egyébként, mint kutató orvos, rakjak fel én is egy iszonyú hiteles kutató oldalra, mint amilyen a youtube is, egy videót, amin erről beszélek? Akkor az én videómat is boldog-boldogtalannak linkelgeted, hogy ez így van? Akármit mondok benne, csak mert orvos vagyok?


Ajánlom, hogy nyiss ki mondjuk egy biokémia könyvet, Ádám Veronika Orvosi biokémia könyve, ami egy féléves röpke alapozó tudást ad az orvosi egyetemen, fent van ncore-on, kicsit olvass utána a témának, mert ahogy érzékelem, halvány lila gőzöd sincs, hogy mi az a koleszterint.

2019. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
15. Pont hogy orvosoktól hallottam ezt az 5, 10 százalékot. De mindegy 10 százalék az így úgy is 10 százalék.... Öröklött formánál is és egyéb esetben is. De tőled kedves dr úr nem láttam még szám adatot tartalmazó cikket ahol mondja hány százalékkal lehet táplálkozással befolyásolni a koleszterin szintet....
2019. márc. 28. 16:55
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
Mert gondolom nicns Elsevier előfizetésed és megfelelő angol tudásod hozzá. És persze, 10% az 10%, igaz, hogy két különböző dologról beszélsz te, meg a fickó a videóban, de az már lényegtelen...
2019. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az elején lehet érdemes próbálkozni, de később már hiába csinálnák, nem gyógyulnának meg. Legfeljebb csökkenteni tudnák az inzulinadagjukat, addig, amíg egy ilyen diétát csinálnak. A hatás tarthat még egy darabig a diéta befejezése után. Cukorbetegnek ráadásul a ketogén diéta, vagy az abból való kijövés akár halálos is lehet.
2019. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Az elején állj ellen: Későn készül a gyógyszer,

Amikor már a bajok megerősödtek a hosszas késedelem miatt.

2019. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert nem csak így lehet visszafordítani. Mindkét étrend elég speciális, odafigyelést és önkontrollt igényel, vannak, akiknek nehéz betartani. A 160 gramm szénhidrátos étrend könnyebben kivitelezhető, és sokaknak már az is eredményes. Úgy tudom, ezt szokták ajánlani IR-eseknek és cukorbetegeknek is.

A paleoban eleve kizártak finomított szénhidrátok... Húsból és állati eredetű élelmiszerekből sem kell sokat enni.

Olvastam olyan ketogén étrendet folytató emberről, akinek magas lett a koleszterinszintje, és emiatt aggódott. Amit sokan nem tudnak, az az, hogy az orvosok által megállapított felső határértéket meghaladó koleszterinszint nem feltétlenül káros, sőt egyes betegségek ellen védőfaktornak számít. Azt is meg kell nézni, hogy mekkora a HDL, LDL (ezen belül a részecskék mérete is lényeges) és a trigliceridszint. Ha az LDL és a triglicerid túl magas, a HDL pedig túl alacsony, esetleg a vérnyomás is magas, akkor lehet aggódni (illetve étrendet, életmódot változtatni).

2019. márc. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!