Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávéfogyasztás, cukorbetegség...

Kávéfogyasztás, cukorbetegség összefüggés, lehetséges?

Figyelt kérdés

Néha szoktam inni kávét, de van, hogy rendszeresen, mert: valahogy lenyugtat, elég nagy erőt ad, és jól tudok koncentrálni a munkámhoz(nehezebb fizikai munka, és nagy odafigyelést igényel).


Nagynehezen észrevettem, és sikerült kideríteni, hogy a kávé az okozója annak, hogy elég erős gombás fertőzések jelennek meg a bőrömön, bőr alatti duzzanatok, amik viszketnek borzalmas módon.(nyirokcsomó gyulladás?)

Ha abbahagyom a kávét, minél hosszabb időre, szinte nyom nélkül, tökéletesen meggyógyul a fertőzött helyen a bőr.


Sok helyen meg azt olvastam, hogy a kávé cukorbetegség ellen jó. Úgy tudom, a stresszhormonra van hatással, ami a cukor beépülését erősíti.



2019. ápr. 20. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha sok cukorral iszod akkor igen.
2019. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kávé emeli a kortizolszintet, de olyat még nem hallottam, hogy a vércukorra vagy cukorbetegség kialakulására hatással lenne. Cukor és tej nélkül úgy tudom, nem emeli a vércukorszintet.

Azt el tudom képzelni, hogy allergiás vagy érzékeny vagy rá, vagy valamilyen benne lévő szennyeződésre, ez okozza a tüneteidet. Kólával, kakaóval, fekete teával hogy állsz? A legjobb, amit tehetsz, hogy nem iszod.

2019. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem már meglévő cukornyavalyám van, és a kávé rásegít. Ha nincs kávé, elmúlik minden tünet. Igen, a kóla is hasonló, meg a tea is.

Csak elég nehezen jöttem rá, hogy összefüggésben van a kávéval. Robusta még erősebb, mint az arabica.

Sajnos. :(

2019. ápr. 20. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

"Néha szoktam inni kávét, de van, hogy rendszeresen, mert: valahogy lenyugtat, elég nagy erőt ad,"


Tudod, kérdező, az élénkítő szerek nem "adnak" erőt, hanem a tartalék energiáidat mozgósítják. Olyanokat, mint amiket pl az immunrendszer működtetésére "tett félre" a szervezeted. Ekképpen időleges blokkolják az immunrendszeredet, ezért tudnak olyankor kitörni rajtad a különféle gombás tünetek.

2019. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, Miquel, ritka nagy butaságot írtál...
2019. ápr. 22. 19:25
 6/6 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 22. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!