Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel lehet a legeredményesebb...

Mivel lehet a legeredményesebb hízást elérni fiúként?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, szeretnék változtatni magamon. Edzeni rendszeresen járok, talán épp ez az egyik "probléma", mert elégetem azt amit megeszek.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mik azok amiknek mindenképp bele kell kerülni az étrendembe, hogy extra súlyt tudjak felszedni, amellett hogy nehezen hízó típus vagyok. Bármit ehetek, bármennyit, bármikor, nem látszik meg. Az elmúlt fél évben csak mekis és hasonló gyors kajákat ettem (időhiány miatt), attól sem híztam, pedig nem keveset ettem belőlük.


Szóval, miből kéne sokat egyek hogy el tudjak érni súlynövekedést? Mik a "leghizlalóbb" ételek?

Sok helyen olvastam, hogy napi 5-6 étkezés, kis adagokban. Ezt idő hiány miatt nem igazán tudnám kivitelezni. Ezt ki lehet váltani azzal, hogy 3-4 étkezés során nagyobb adagokat eszek?


Köszi.


2019. máj. 1. 20:37
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem menj el egy Scitec Nutrition üzletben és kérj minél természetesebb összetevőjü tömegnövelő fehérjeport. Ne félj! Oda nem csak profi body builderek jàrnak, hanem a többi sporoló is. Én is szedem egy-két terméküket pedig még nem is sportolok rendszeresen,de szeretném,hogy a szervezetem megkapja az összes tápanyagot ( pl. amino savak) Mekis kaját meg felejtsd el,mert azzal ha hízol is az egészséged bánhatja.

2019. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyeltalán nem baj, hogy edzel,sőt...

Ha nem kardió jellegű(gondolom), akkor az erősítő gyakorlatok nagyon is jók. Figyelj, hogy minden izomcsoportot mozgazz át, ne csak nagyobb kart akarj. 😉

Én lány vagyok, és nagyon izmos a lábam az erősítő gyakorlatoknak köszönhetően. Most már a hátam is(nem nagyon széles, de izmos). Nekem nem kellett tömegelnem. De rántott hússal kezdtem. Az megmarad, és jól beépíthető fehérje.

Később persze elhagytam a panírt.

2019. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És igen, napi sokszori étkezés, elosztva.

Zsírokat, rostot vigyél be. Szénhidrátból kevesebbet, mert az egész a hasra megy.

A kalóriákat számold, de ne csokikon élj.

Egyél heti 2-3× húst, zsírbevitel is szükséges, magvak sem ártanak.

Fehér kenyér eléggé hízlal. Igyál sokat, elég megterhelő a kalóriatöbblet a szervezetnek.

Mellé persze rostot, növényi rostot gyümölcsöt/zöldséget.

És kerüld a dinamikus edzést (futás, ugrálás, kardió).

Számold ki mennyi kalóriát kéne bevinned:

Lbs=2,2

Testsúlyod×2,2

És ezt szorozd 17-től 20-ig valamelyik számmal. Így kijön a tömegnövelő kalóriaszükséglet. És ezt kitapasztalod majd, hogy melyik a megfelelőbb, mennyit érzel szükségesnek és elégnek, ahhoz, hogy hízz.

Előző voltam.

2019. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Fontos a minőségi kaja. Ne mekissel akarj hízni!
2019. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én is 3-4× eszek egy nap. Nem érek rá. És elég.

Ez bőven jó. Csak az nem jó, ha reggel bezabál az ember, és egész nap koplal.

2019. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)


Összeállítottam magamnak egy étrendet, még tuti csiszolni kell rajta majd, de kezdésnek nem rossz. Minden nap helyet kapott a csirkemell különböző köretekkel, illetve összeállítottam a napi szükséges makróbevitelt is.

Egy nap közel 3000 kalória, 400g szénhidrát, és 160g fehérje (30g porból) lesz az átlag, a zsír jelen terv szerint csak 40g, ezt növelnem kéne még legalább a duplájára, nem tudom még mivel, talán megeszek minden nap 50g mogyorót :D vagy keverek egy kis olívaolajat a fehérje shakemhez.


Köszi még egyszer. :)

2019. máj. 17. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!