Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni? Diétát...

Tudnátok segíteni? Diétát keresek. A többi lent

Figyelt kérdés

165 cm és 76 kg vagyok, pajzsmirigy alulműködésem van.

10 évig táncoltam, sportoltam, addig minden rendben volt.

3 éve ismerkedtem meg a párommal és elkezdtem szedni a fogamzásgátló. Elkezdtem hízni a fog.tabitólés tavaly augusztusban abbahagytam. Elég stresszes időszakom van, így nem jut időm a mozgásra.

MA kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amin még rontott is a fog.tabi.

Azt mondta a doki, hogy kezdjek el diétázni + rendszeresen mozogni.

Több fajta diétát néztem, főleg a 90 naposat, de arról itt csak rosszatt hallottam.

Tőletek kérnék tanácsot, hogy melyiket próbáljam ki (nem szeretnék koplalni)

Mint írtam 165 cm, 76 kg vagyok és az első célom az hogy 10 kg menjen le minél hamarabb (kb 3 hónap alatt)


Köszönöm a válaszaitokat!


24/L


2019. máj. 9. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell dietazni. Hagyd el a cukrot, lisztet,peksutiket. Kenyerbol csak teljes kiorlesut es azt is csak mertekkel. Sok zoldseg.Gyumolcsbol az alacsony cukortartalmuak. Ha gondolod szamolj kaloriat, jo tudni mennyi az az etelmennyiseg amitol fogyni lehet. Ajanlom a Kaloriabazis aplikaciot
2019. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
PM alulműködés esetén első körben gluténmentes étrend. Fogyókúrák kategóriában találsz többféle fogyókúra illetve étrend alkategóriát, és olvashatsz tapasztalatokat. Nekem a low carb étrend vált be. Nem ártana egy másik fogamzásgátlót kipróbálni, ha ettől hízol.
2019. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szénhidrátszegény diéta, magasabb zsír és fehérjebevitellel. Nekem ez jön be. Pm alulműködés, PCOS, Inzulinrezisztencia, egyéb hormonproblémák. 3-mas stádiumban lévő legsúlyosabb elhízás társaságában. Semmilyen gyógyszert nem szedek. (nyomós okkal kukáztam őket). Orvos javasolta 160 grammos diétával SEMMIT nem fogytam 3 hónap alatt sem, mozgás mellett sem. Akkor még szedtem a gyógyszereket, azokkal együtt sem. Tanácstalan volt ő is, nem értette. Mindent betartottam, de nem ment, Kiderült, hogy azért, mert az a javasolt diéta túl sok szénhidrátot tartalmaz, és nem mindenki tud tőle fogyni.

Sokkal lejjebb kellett vinnem a szénhidrátot, zsírt fehérjét megnövelni, és ez beválik. Az első 5 kiló vízveszteséggel együtt leugrott, 10 centivel egyetemben a csípőmből, hasamból, a combjaim is megcsappantak rendesen. A 2. hónapra már azért belassult:) De ez annak a jele, hogy nagyobb arányban zsírból fogyok, mert ugye az abból való fogyás sokkal lassabb:) Csípő 17cm mínusz, derék -18, mellbőség -5 :D, combom a térdem fölött mérem, -12cm.

Ezzel a diétával aminek én jártam utána, hogy mi is a lényege, és mit hogyan kell, -9 kilónál tartok 2 hónap után, a fenti számoknak ennyi az eredménye súlyban, nálam. Soha egy korábbi diétám során nem éreztem ennyire jól magam.:) Nem éhezek, nem koplalok, nem foglalkozom kalóriákkal sem.

2019. máj. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek :)

Fogamzásgátlót nem is akarok már szedni.

2019. máj. 14. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!