Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez vajon mitől lehet?

Ez vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja egyáltalán nem kívánom a húst szinte semmilyen formában. Pedig régen kifejezetten szerettem a jó fűszeres sülteket, sült csirkét, stb. Most viszont egyszerűen undorodom tőlük, vagy ha eszek is valami húsos kaját, nem esik túl jól. Sokkal szívesebben eszem nyersen a zöldségeket, gyümölcsöket, zabkasat akár főétkezés helyett is. A leveseket aueretem főleg a krémleveseket, meg amikben nincs hús.

Nem értem a szervezetem. Más volt már így? Mi lehet az oka?


2019. jún. 1. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is sokszor van. En erre mindig azt mondom, hogy a tested tudja a legjobban milyen tapanyagra van szuksege. Ezert ha nem kivanod a hust, akkor ne egyel.
2019. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szedek terhes vitamint, mert babát tervezünk és már arra is gondoltam, hogy abba van annyi féle vitamin, hogy lehet azok pótolják azt, amiket a hússal tudnék bevinni a szervezetembe és ez az oka.
2019. jún. 1. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet az is, illetve lehet, hogy nem elég erős a gyomorsavad. Húsos ételekhez savanyúságok, étkezés előtt almaecetes vagy citromos víz segíthet, ha ez a gond. Ha nagyon nem kívánod a húst, azért legalább tojást és sajtot egyél, néha halat vagy májat sem ártana.
2019. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Savam gyakran sok van, szóval ezt az okot kizarnam.

Májat, halat nem szeretem, nem is eszem meg sajnos.

2019. jún. 2. 10:45
 5/7 A kérdező kommentje:
És a tojást sem!
2019. jún. 2. 10:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor legyél vega/vegán. De akkor kénytelen leszel növényekből bevinni a szükséges fehérjét, azaz enned kellene hüvelyeseket, olajos magvakat is a zab (és egyéb gabonák) mellett, hogy meglegyen minden fontos aminosav. A zöldségek, gyümölcsök nagyon egészségesek, de nincs meg bennük minden fontos tápanyag, még a zabbal együtt sem. A jelenlegi táplálkozásod (amennyire ezt meg lehet ítélni ennyiből) elég egyoldalú, kevés benne a lizin és úgy általában a fehérje, zsír, és egyes vitaminokból, nyomelemekből, ásványi anyagokból is hiányod lehet (pl. B-vitaminok, cink, vas).

Másrészről, a gyomorsav-elégtelenség (és kevés epe) jellemző tünete, hogy a fehérjében és zsírban gazdagabb ételek fogyasztásakor émelygés, puffadás, emésztési problémák jelentkeznek. Lehet, hogy szerinted sok a gyomorsavad, de ha ezt azért gondolod, mert időnként feljön a savad, akkor lehet, hogy tévedsz. Refluxot a sok szénhidrát, felborult bélflóra, ebből adódóan a gyomorszáj meggyengülése is okozhat, nem csak a túl sok gyomorsav. Ha ilyen probléma áll fenn, a növényi fehérjék megemésztésével is lesznek gondjaid.

2019. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Babával próbálkozunk így szedek terhes vitamint amiben minden általad felsorolt vitamin benne van és a verkepem tökéletes szerencsére.

Régen imadtam a a zsíros fűszeres ételeket és a megemesztesukkel sem volt semmi gond, sok savam általában a kavetol szokott lenni, mástól nem. Tehát vissza nem jön a sav, refluxos nem vagyok, csak érzem 2-3 tejeskave után, hogy ég a gyomrom de ez savlekötővel orvosolható. Csak szimplán nem kell a hús. Nem kívánom és nem hiányzik, hogy egyek húst. Ennyi 😊.

2019. jún. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!