Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Min kéne változtatnom?

Min kéne változtatnom?

Figyelt kérdés

153 cm vagyok, 50-51kg.

Testzsírom: 27%

Izom: 33%


Ezt tesi órán mérték. Az mondta a tanárom, hogy napi 1300 kcl-t kéne ennem. Ez normális mennyiség, nem túl kevés? Egy másik osztálytársamnak is azt mondta, aki jóval vékonyabb (44 kg) és szintén 153 cm.


Óriási hasam van. Utálom. Szeretnék fogyni legalább 3 kg-ot.

Azt tapasztaltam, hogy kevesebbet eszek néha a normál ennivalóból és tele tömöm magamat csokival. Alsós korom óta minden étkezés után eszek csokit, édességet. Nem tudok róla leszokni. Ha egy nap egyáltalán nem eszek édességeket, este rám jön, hogy kéne, akkor mindent pótlok. Nagyon sok vizet iszok szerencsére emellett. Ha összenyomom az ujjammal a bőrt a combomon apró kis puklikat látok. Az narancsbőr?

Le akarok szokni a csokozásról, de nem bírok. Mindig megkérdezem magamtól mielőtt megeszem; Valóban szükségem van erre?

Arra gondolok, hogy nem, nincsen, de valamiért mégis megeszem, utána persze hatalmas bűntudatot érzek.



2019. jún. 26. 18:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Semmit sem sportolok. Azt tudnám megtenni, hogy kb napi 20 percet görkorcsolyázok.
2019. jún. 27. 06:47
 2/3 anonim ***** válasza:
1300 reális ha tényleg nem mozogsz semmit, de azert szoktál gondolom sétálni, tesi órán mozogni. Az ráad valamennyit. Nem kell feltétlen leszoknod a csokiról, persze ha tudsz nem árt, de napi kis csokitól semmi bajod nem lesz. Tölts le egy kalóriaszámlálós alkalmazást /nekem yazio nevű van/ azzal könnyen tudod tartani hogy mennyot kell enned naponta és mennyot eszel valójában. Amugy nem vagy túlsúlyos, kb 21-22es bmi-d van az teljesen jó, ne aggódj, nem hiszem hogy "óriási" a hasad :)
2019. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. jún. 28. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!