Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy a kcal...

Elképzelhető, hogy a kcal deficites étrend miatt hullik a hajam? Pedig ésszel csinálom.

Figyelt kérdés
Soha nem hullott a hajam egy picit se, most se vészes, de érezhetően hullik. Nem koplalok, sőt 1800-1900 kcal között eszem bagyrészt zöldséget, meg húst, régen meg kb péksütin éltem, tehát elvileg még egészségesebbnek is kéne lennem. Milyen vitamin hiánya okozhat hajhullást? Lehet, hogy kéne valami komolyabb vitamint szednem? Csak c-t, meg magne b6-ot szedek egyelőre, és 4 hónap alatt fogytam 8 kilót, BMI alapján is bőven túlsúlyos vagyok.
2012. jan. 16. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Cink-, illetve B2-vitamin hiány állhat a háttérben.
2012. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit érdemes szedni? Valamilyen multivitamin készítménnyel próbálkozzak, vagy b-komplexet szedjek, meg C+cinket?
2012. jan. 16. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:
az hogy az étrended jó, normálisan eszel nem jelenti, hogy a fentebb írt mikrotápanyagokat és ásványi anyagokat elégséges mértékben bevitted.
2012. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán egyél több gabonaféléket, pl. teljeskiőrlésű müzli aszalt gyümölccsel, rozskenyér, egy kis növényi zsiradék, joghurt, kefír...ilyeneket eszel?
2012. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mostanában egyre csökken a gabona is, mert valahogy egy műzli után éhesebb vagyok napközben, meg kenyeret se eszem nagyon tk-t sem, maximum néha rizst. Igen, lehet, hogy ez a gond. Mindenesetre vettem egy komolyabb multivitamint, remélem az valamit segíteni fog, meg akkor figyelek arra, hogy valami gabona azért minden nap legyen.
2012. jan. 17. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:

több 100e évig semmi gabona nem volt, és nem is ezért volt alacsony az átlagéletkor.

ugyan ez tejtermékekre is igaz. tehát én nem ezek pótlását kezdeném..

2012. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogyne lett volna! Köles, árpa, Komló, zab, rozs ilyenek azért már elég régóta vannak szerintem. Legalábbis láttam elég ősi gabonaörlő kőeszközöket afrikai múzeumokban
2012. jan. 18. 07:15
 8/8 anonim ***** válasza:

legfeljebb 10e éve vannak. az jóformán semmi. modern dolog az íratlan emberi történelemhez képest.


multivitamin: pl. daily one.

2012. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!