Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Délig csak gyümölcs?

Délig csak gyümölcs?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy egészségügyi szempontból problémás lenne az, hogyha én délelőtt csak gyümölcsöt ennék?

Tudom, fruktóz meg ilyenek, de úgy vettem észre, hogy én ezt jól tolerálom.

Annyira szeretem őket és most sok mindennek szezonja van pl. barack, málna, füge, szilva, alma, ilyenek..

Én úgy gondolom, hogy ezzel kicsit az emésztő rendszeremet is kímélném, megkönnyíteném a dolgát, mivel a gyümiket könnyen hasznosítja a szervezet. De persze más véleményére is kíváncsi lennék: Ki mit gondol erről az ötletől? Vagy arról, hogy mondjuk valaki 1 napig csak gyümölcsöt eszik?

Előre is köszönöm, hogy kifejted a véleményed!



2019. júl. 21. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tartom egy emésztőrendszer kímélő dolognak azt, hogy valaki éhgyomorra csak gyümölcsöt eszik

egyrészt magas a cukortartalma, másrészt savat csinál, harmadrészt éhgyomorra eléggé meg tud hajtani egy rostos gyümölcs

nagy gond nem lehet belőle ha nálad ezek a tünetek nem jelentkeznek

2019. júl. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra - cukor, gyorsan felszívódó szénhidràt. Megdobja a vércukrot, inzulint , majd leesik és éhes lesz az ember. Legalàbbis akiket ismerek és ezt próbàltàk, a többségnek nincsenek pozitív tapasztalatai. Én pl nem eszem egyàltalàn gyümölcsöket, nem bírja a gyomrom sok éve. Ha tudnék enni, akkor se reggel, üres pocakkal enném. Nem a legjobb ötlet. De ahogy gondolod. Az is lehet hogy te jól fogod magad érezni vele. Nem vagyunk egyformàk:)
2019. júl. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs gondod a vércukroddal és az emésztéseddel, akkor a délelőtti gyümölcsevés szerintem nem rossz ötlet. A friss idénygyümölcsökben (főleg, ha nincsenek agyonpermetezve) sok hasznos vitamin és rost van. Nekem sosem volt hasmenésem a gyümölcsöktől, bármennyit és bármilyet eszem. A szénhidráttartalmuk is sokkal alacsonyabb, mint a gabonáké.

Egész nap gyümölcsöt enni viszont szerintem nem jó ötlet, bár lehet, hogy te bírnád. A gyümölcsök azért haladnak át gyorsan az emésztőrendszeren, mert minimális bennük a fehérje és a zsír, amiket lassabban emésztünk meg, a bennük lévő cukrok, rostok és egyéb anyagok viszont hashajtó hatásúak. Nem véletlen ez, a növényeknek pont az a célja, hogy a megevett gyümölcsökben lévő magjaik minél gyorsabban a természetbe jussanak. Ha csak gyümölcsöt eszel egész nap, az már nem olyan jó az emésztésnek.

2019. júl. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igazából azt vettem észre, hogy engem nagyon, jól laktatnak. Nincs problémám a vercukrommal se(szerencsére) :).


Még más véleménye is érdekelne!

2019. júl. 22. 08:49
 5/7 anonim ***** válasza:
A cukor mellett a savra is kell gondolni. Ne éhgyomorra.
2019. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ehetsz csak gyümölcsöt délelött, ha te úgy jól érzed magad. :)

Akinek egy kis gyümölcstől/rosttól hasmenése lesz, annak valami nagyon nincs rendben az emésztésével.

A másik meg, hogy normális embernél nem okoz problémát a gyümölcsök savtartalma, hacsak nincsenek a gyomorsavaddal különös problémáid, és normálisan működik az emésztésed, akkor is csak esetleg a magas savtartalmú gyümölcsökre kell figyelni, mint pl citrus, de mint mondom egészséges embereknél ez nem okoz gondot.

Sőt, reggel miután felébredünk dehidratált állapotban még szerintem jó is gyümölcsöt enni, mivel nagyon sok gyümölcsnek 90% felett van a víztartalma, ezért hidratálják a testet. Ezen kívül sokkal könnyebb megemészteni őket, mit pl szalonnát tükörtojással.


A másik meg, hogy a kristálycukor és a gyümölcsben jelen lévő természetes cukor két külön dolog. Míg a sima kristálycukortól, ami nem tartalmaz vitaminokat, ásványianyagokat és rostot, nem lesz telítettség érzeted, viszont a gyümölcsök tele vannak minden féle tápanyaggal és rosttal, és a rosttól viszont lesz telítettség érzeted. Ezen kívül a gyümölcsök cukor tartalma egészséges embereknél nem kéne, hogy problémát okozzon.


Én legtöbbször gyümölccsel kezdem a napomat már több éve és soha semmilyen problémám nem volt tőle.

2019. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gabbbby válasza:
Reggel kifejezetten előnyös a szervezet számára egy kis gyümölcsöt enni, vannak olyan citrusfélék, pl. meglepő módon a citrom is, mely ugyan savas, de éhgyomorra lúgos kémhatást vált ki a szervezetből. Ezt sokan rosszan tudják. Megkönnyítik az emésztést. Egy napnál többet én biztos nem csinálnám. Reggel, délelőtt azonnal hasznosítja a szervezet a gyümölcsöt és energiát ad. A belekben gyorsan előrehalad a gyors felszívódás miatt és eképp méregteneít, igen, hashajtó hatást fejt ki.
febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!