Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem sikerült harmadjára...

Miért nem sikerült harmadjára sem a forgalmi vizsgám?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve, hogy már harmadjára sem sikerült a forgalmi vizsgám.

Kicsit úgy érzem mintha valaki/ valami szándékosan nem akarná, hogy sikerüljön...mindig csak egy kicsi választ el a sikertől.


Legelső alkalommal saját figyelmetlenség miatt nem sikerült, amit alá írok, hogy jogos volt a bukásom oka.

Másodjára az utolsó percben buktam meg mert pont útjavítás zajlott az adott útvonalon és mivel 2 sávos volt az adott út kénytelen voltam átmenni a szembe jövő sávba mert másképp nem tudtam volna tovább haladni...csak ott jön a bumm pont akkor jött szembe velem egy teher kocsi..én meg tanácstalanul álltam mit csináljak le húzódni nem tudok max záró vonal de akkor meg egyből bukta (2 perc választott el a rutin pályától.)

Harmadjára is hasonló a helyzet. A párhuzamos parkolást csináltam aztán mögöttem egy türelmetlen teher kocsis rám dudált.. én persze az enyhe izgulásom mellett mégjobban elkezdtem izgulni, de végül sikeresen leparkoltam.


Így utólag szerintem én onnantól elvesztettem a fonalat mert fel sem tűnt, hogy később ahol elvileg indexelni kellett volna én nem indexeltem. Csak már arra kaptam magam, hogy a vizsga biztos megszólalt, hogy álljunk félre.


Utólag levonva a tartalmat, következtetéseket, lehet hogy az izgulás kicsit rányomta a bélyeget, amit bármennyire is szeretnék akkor abban a váratlan szituációban helyzetben nem mindig tud az ember jól kezelni.


Az eddigi vizsga biztosok amit mondtak a vizsgák végén: “nem vagyok reménytelen eset” fel a fejjel” Nagyon sajnálják, meg nem gondolták volna hogy a végére nem fog sikerülni”



Valaki tudna valami jó tanácsot adni, hogyan tudom kilábalni az eddigi kudarcokat? Kinek mi segített?

Köszi előre is a válaszokat!



nov. 15. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg az utolsó vizsgán az izgulás volt a fő probléma és lehet látta rajtad a vizsga biztos is, hogy ez miatt teljesen elvesztetted a koncentrációdat. Igazából a legjobb tanács az lenne, hogy próbálj higgadt maradni és ne foglalkozz az ilyen parasztokkal akik nincsenek tisztelettel a tanuló vezetőkre. Elárulok egy titkot amit ők nem tudnak, hogy ők is tanulóként kezdték. Senki nem születik kormánykerékkel a kezében.

De a leírtak alapján valóban menni fog a vizsga, csak figyelj oda és lazán, nem kell ráfeszülni.

nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Kicsit úgy érzem mintha valaki/ valami szándékosan nem akarná, hogy sikerüljön.."

Ezt jól látod.

Te magad vagy az, aki szabotálja a sikeres forgalmi vizsgáját :)


Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy NYUGI! Vegyél mély levegőt 4 másodpercig, majd 4 másodpercig tartsd bent és 4 másodpercig fújd ki egyenletesen. Ez a légzéstechnika segít ellazulni és megnyugtatni.

nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igyekszem máskor erre jobban odafigyelni! Na meg persze a légzéstechnikát is bevetni.

nov. 16. 22:16
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 “Te magad vagy az, aki szabotálja a sikeres forgalmi vizsgáját”

Értem, de nem teljesen tudok vele egyet érteni. Nyílván tőlem is függ, mennyire vagyok fejben össze szedett, mennyire izgulok.

De így utólag vissza gondolva nem gondolnám, hogy a túlzott izgalom lenne a fő ok.


Legutóbbi vizsgán pl ha a mögöttem lévő nem dudál rám, akkor biztos minden másképp alakult volna. Sokszor a környezetünkben lévő emberek is rászolgálnak egy váratlan helyzettel/ szituációval.

Erre fel értettem, hogy olyan mintha “valaki nem akarná, hogy sikerüljön”


Na de ilyen az élet, ebből is tanultam és levontam a következtetéseket.

nov. 16. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!