Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó az amway?

Miért jó az amway?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 20:52
 31/98 anonim ***** válasza:
13%
Ha tudnád hányan akartak ilyenbe beszervezni. (csak nekem jobb a Parlamentben dolgozni :P )Sokan belekezdtek körülöttem, de egyiknek se jött össze. ( Ha neked igen, akkor gratula. Nincs személyiségzavarom, de köszi. Amúgy hogyan is adóztok az amwayes kifizetések /jutalékokból? Nem kötekedésből kérdezem.
2010. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
84%

Te még mindig a beszervezés - nem beszervezés kérdéséről beszélsz. Pedig a helyzet továbbra is az, hogy ilyen szándékunk nincs. A kérdés, amit igazolnod kéne, hogy cca. negyedáron kihozod az AMWAY termékekkel közelítőleg azonos értékű termékeket a TESCO-ból. Nem fog menni. Ha nagyon szigorúan vesszük, még azonos áron sem, de ez nagyban függ attól, hogy melyik termékkört nézed. Van, ahol nehezen megfogható a minőségbeli különbség vagy olyan, ahol a koncentrátum mértékét nem tudod jól meghatározni.


Adózni úgy adózunk, mint minden más vállalkozó. A forgalom után kapott jutalékot az Amway átutalja ÁFÁ-stul, és a számlát is elkészíti helyettünk. A külsős vásárlókank meg ÁFÁ-s számlát adunk. Ez a cég vagy egyéni vállakozás bevétele. Innen a könyvelő dolga.

Akinek még nincs vállakozása, annak jövedelme sincs, nem adózik belőle. Az Amway neki fogyasztói kedvezményt ad, amit a későbbi vásárlásainál felhasználhat: vásárlásainak legfeljebb 50%-át fedezheti belőle.

2010. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 Usher2332 válasza:
87%

Ti nem értitek a lényeget... 1. itt már nem az van hogy veszel 50 db mososzert és vagy eladod vagynem... csak anyi a dolog hogy ha beregisztrálsz nyilik egy saját webáruházad és innen vásárolj... 30% kevezményt kapsz pl tescoba a termékek: középminöség, nincs garancia, utánakel járni elkell menni megvenni, nem koncentrátum, amway: csúcsminőség mer azért gondolkozzunk már fikázzuk a termékeket de egy cég 51évig fent marad rosz termékekkel?..., 100%-os termékmegelégedettségi garancia = ha nemtetszik a termék 90napod van hogy viszaküld ha megvan az egy harmada a terméknek viszakapod az egész termék árát, szoval nemértem ha valaki probálta is ,hogy bukot ilyen olyan pénzt...jo okos volt miért nem küldte vissza a termékeket?... azon kivül amit bukhatsz az a reglap ára 2000ft ez az össz kockázat, termékről még anyit koncentrátum látom téleg nem tudjjátok... gondolkozzunk tescoba van egy pur mosogato fél literes 350ft. , amwaybe az 1literes mosogato 1500 ft. azt felkel higítani és így 6liter mosogatod lesz, számoljunk csak hogy purbol meglegyen a 6liter az 4200 ft. na akkor melyik éri meg jobban?... azon kivül piramis rendszer látom anyit értesz hozzá amenyit kerestél belőle ha meg meg seprobáltad ne magyaráz piramisrol mert ha azt mondod hogy ez az akkor semit se értesz hozzá.

piramis rendszer: az keresi a legtöbbet aki a tetején van azon kivül képzeljünk egy ábrát A ember nyit egy csoportot (b csoport) onan neki jön a pont a b csoportba egy ember nyit egy uj csoportot (c csoport) a b-nek a cből jön a pont és az a-nak is jön a c-ből mivel alata van igen ez a piramis. mondom az amwayt: itt kereshetsz 6szor anyit mint aki feletted van azon kivül ha te vagy A csoportba eber nyitsz egy saját csoportot (b csoport) onan jön a pont ha a B-be nyitnak egy csoportot (c csoport) a c csoportbol csak a b-nek jön apont az A-nak nem, ezért igazságos és az kap pénzt aki dolgozik szal képzeljünk hat embert aki egymás alat van.

1

2 még ő ha nem csinál semmit max vezetői bonuszt kap kb 120 ezret...

3

4

5 ő lehet smaragd pl és keres havi egymilliot

6


szoval piramisrol is ennyit.

mostmár nem eladni kell hanem fogyasztói hálozat kiépítése.


Ja és bármi kérdésetek van szivesen válaszolok aki meg feltette a kérdést ugy rendszerezzen magába, hogy mindekinek véleménye van az a legolcsob dolog a világon mindenkinek van és osztogatja, nekem informáciom van...


várom a kérdéseket ha valamit nem értetek amwayel kapcsolatban. amúgy nem kell azal jönni hogy én többet voltam benne és többet értek hozzá mint te és rossz ...mert ha töbet értesz hozzá mint én akkor egy bbs-en miért nem te mész ki hogy megtapsoljanak? és akkor miért a forumon fikázod.... várom a kérdéseket

2010. júl. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
77%
Ez a "ti nem értitek a lényeget" aranyos volt. :) Ha most úgy érzed, érted a lényeget, akkor nagy baj van. Tőlts el (még) pár évet az üzletben, és gondolj vissza utána arra, mit most gondolsz róla. Az akkori tudásodhoz képest most nem érted a "lényeget". A lényeg ugyanis mindig más, annál sokkal összetettebb ez a vállalkozás, hogy le lehessen írni, a lényegét. Amit írtál, az igaz. Remekül megmutattad, hogy az MLM-et nem túl bölcs piramisnak nevezni. Rá is klikkeltem a zöld kézre, de hallgassd meg Irénkét, Bob Andrewst, Mitch Salát, Nancy Dornent, stb. Akkor is azt fogod érezni, hogy ez a lényeg?
2010. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 Usher2332 válasza:
100%
Akkor úgy mondom hogy ez is egy része a lényegnek. de most kiváncsivá tettél szerinted mi a lényeg? (gunyolodás nélkül)
2010. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
80%

Számomra most a N21 által biztosított oktatás, és a személyiségfejlődés a legnagyobb érték az üzletben (attitüd, emberi bánásmód, pénzügyi intelligencia, stb). Tetszik még az űzlet komplexitása, hogy mennyire széles az a terület, ahol értéket visz az ember életébe. Ezeken kívül nagyon fontos értéknek tartom, hogy az üzlet által kínált lehetőség lényegében bárki számára elérhető.


Viszont egyikre sem mondanám, hogy az a lényeg. Millió érték van, amit még ki lehetne emelni.

2010. júl. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
85%
Nem szeretném, hogy úgytűnjön, hogy dől belőlem a fika, de tárgyilagosan véve nekem az Amway-t körüllengi valami unszimpatikus manír. A termékekre nem mondok semmit, mert nem sok tapasztalatom van. Ami unszivá teszi (és lehet, hogy csak a belépett emberek járatják le és nem a cég akarja így) hogy afféle megdumálós, torkonlenyomós hangulata van az egésznek. Én még a '90-es években voltam egy-két "kiselőadáson", ahová elhívtak (így lehet, hogy a tapasztalataim igencsak elavultak mára), de amit ott láttam, hallottam, nem nyerte el a tetszésemet. Kezdődött azzal a rébuszos szövegeléssel, hogy "Bizonyára mindenkinek vannak vágyai" és aztán egy szépen felépített(!) marketingrizsa, különféle pszichikai elemekkel felszerelve azt sugallta, hogy az emvéj az egyetlen fsza dolog a világon, minden felett áll és egy igazi lúzer kretén barom az, aki nem száll be az üzletbe. (Kb ez volt a dolog kvintesszenciája). Édesapám is járt a Bajcsy Zs sarkán lévő irodaházba, ahová úgy hívták el, hogy nem Amway, mivel előtte rákérdezett. (Becsapták: első fekete pont). Aztán ott mesterkélten vidám(kodó) tapsikolós, gyermeteg hangvételű "lelkesítő" rizsák hangzottak el. És ő azt mondta, hogy nem érdekli és ki akar jönni, szinte lefogták, hogy mit képzel, miért nem marad végig. Az rossz, és lehet, hogy nem a cég hanem az emberei hibája, hogy az erőszakoskodással és azzal a fajta attitűddel, hogy "én szóltam, hülye vagy ha kihagyod és ne csodálkozz ha meggazdagszom nemsokára" egy felvilágosultabb gondolkodású embert inkább taszítani lehet, mint vonzani. Nem beszélve arról, hogy az összes ismerősöm belebukott vagy legalábbis nem ért el átütő sikert (mint amivel kábították). De gondoljunk csak bele. tételezzük fel, hogy a termék ár/teljesítmény viszonyban jó. Akkor sem minden ember minden perce ezekről a termékekről szól. Tudomásom szerint leginkább háztartási vegyiárukat forgalmaznak. Ez nem meghatározó szegmens egy család életében. Persze használ mindenki ilyet, de szerintem ez azért elég szűk piac, vagy legalábbis ahhoz nagyon-nagyon sok rendszeres vásárló kellene, hogy ebből olyan jól meg lehessen élni. A vevőszerzéshez pedig külön véna kell. Ezért is tartom megbotránkoztatónak azt, hogy sok emberre erővel tukmálják ezeket az "üzleti lehetőségeket" (nem csak az Aw-t hanem ezeregymillió mást is: "gyere, hallgasd meg" "szánjrá egy órát" stb stb) pedig mind arról szól, hogy fizető, vásárló ügyfeleket toborozzanak a delikvensek. Csakhát mégha ez mindenkinek megy, akkor is hamar körbeérne a magyar lakosságon. Még annyit, hogy a tukmálásban pont az a rossz és abban a pszichikai ráhatásban, hogy "gyere, vágj bele, hidd el gazdag leszel", hogy: az emberek szeretnének jól keresni, tehát a gyenge pontot célozzák és el is találják. De az ügyfélakvirálás nem megy mindenkinek. Ezt kellene bekalkulálni. Nem mindenki született ügynök vagy értékesítő. Csak sok MLM rendszer ezzel nem kalkulál illetve nem is hagyják az embert gondolkozni, hanem mielőbb belerángatják. Itt aztán nagyobb elvérzés, ha olyan üzlet, ahol kezdőcsomagot kell venni vagy egy képzést ki kell fizetni stb stb. De ez általánosítás a részemről is, és nem csak az Amwayre vonatkozik. De az Amwy hátulütőjét is ebben látom.
2010. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
83%
Elözővel tökéletesen egyetértek, nagyon jól megfogalmazta.
2010. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen, 07:31 a tipikus állatorvosi ló. Ha az embernek lenne kedve, minden leírt gondolatra külön regénnyel tudna válaszolni, de fölösleges. Nagyon sajnálom, hogy sem ő, sem az édesapja nem a megfelelő információkhoz vagy nem a megfelelő módon jutottak hozzá, vagy csak ők nem voltak nyitottak. Sok sikert kivánok nekik azon a területen, ahol ők szeretnének tevékenykedni, és szurkolok, hogy ne valami vegetatív dologgal foglalkozzanak, hanem olyasmivel, ami előre viszi az életüket.


Egyetlen gondolatot szeretnék kiemelni, mert az jól mutatja, milyen a felszínes gondolkozás: "Csakhát mégha ez mindenkinek megy, akkor is hamar körbeérne a magyar lakosságon."

Nem MINDENKINEK, és nem SENKINEK. Mint minden jó (vagy rossz) dolgot, ezt is valakik csinálják, mésok nem. Valakik jól csinálják, mások rosszul, valakik tanulnak a hibáikból, mások feladják. Ezzel az üzlettel sem lehet sikeres MINDENKI, ahogy mással sem, de BÁRKI lehet sikeres, ami elég kevés egyéb vállalkozásra jellemző.


A termékválaszték amúgy elég sokat bővült az iménti hozzászóló 90-es évekbeli tapasztalatához képest, és már drágának sem számítanak.

2010. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 Ana válasza:
87%
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást, és le vagyok döbbenve, hogy egyesek mennyire gyöpös maradi gondolkodásúak. A 3 gyerekes anyukának szeretnék gratulálni,hogy megcsinálta a vállalkozását. Egyébként vele abszolút egyetértek, hogy a termékek nagyon jók és ár-érték arányban is verik a többit. Az úr aki kikereste az áruházban a kezdőcsomag megfelelőjét, remélem a bio cuccok között keresgélt, mert bizony ezek környezetkímélő termékek, és azokat tescoban nem igazán kapni...vagy igen ritka..+koncentrátum...na ilyet meg végképp nem találni...szóval az Amway termékeket, bárki is össze akarná hasonlítani a boltiakkal...nem lehet. Persze lehet venni tiszta kémiai vegyületeket, koncentrátum formában, de én gondolok a gyerekemre és az unokáimra is, hogy ők milyen környezetben fognak felnőni, ha így folytatja a sok okos ember a környezete szennyezését!!A nincs pénzem és csóró vagyok tudat, meg mindekinél valóra is válik, aki ezt elhiszi magáról. Tudjátok mit? Én azt mondom, megtehetem hogy Amwayt használok, pedig nem vagyunk miliomosok, és minden hónapban bejön az a plusz pénz, amit erre el is tudok költeni...Emberek!!! Pozitív gondolkodás sok jónak alapja...de aki negatív az vonzza azt amit kisugároz...A mlm-ről annyit, hogy sajnos sok olyan ember van, aki nem tud eladni, és ezek lejáratják ezeket a rendszereket, aki pedig el tudja hitetni, a környezetével, hogy a termék amit használ jó, és nem tukmálósan intézi, megérdemli,hogy ebből pénzt keressen. Ne irigykedjünk egymásra, inkább tanuljunk egymástól..:-))
2010. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!