Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó az amway?

Miért jó az amway?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 20:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ugyanolyan termék, mint a többi a szupermarketek polcain, csak minden mlm-be belépő kiskereskedő, aki Amway-t árul, úgy állítja be, mintha hiper-szuperebb lenne, hogy minél többet el tudjon adni belőle.
2008. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
83%
Az en anyukam benne van az amway-be es szerintem ez nem csak avalmi reklam vagy iulyesmi mert nagyon jok a termekek.Probaltam oket es meg vagyok elegedve!
2008. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
49%

az amway egy márka, mint a Sony.

melyik termékre gondolsz?


[link]

2008. jún. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
38%

Nekem abszolúte nem jötek be az Amway termékei, indokolatlanul drágák, és nem igaz, hogy jobbak lennének, mint a boltiak. Saját tapasztalat, lehet velem vitatkozni.


Viszont egy barátom tönkrement az üzletben, és hajmeresztő dolgokat mesélt. Az egész nem más, mint piramisjáték, csak legális, hiszen a pénz áruknak álcázva kering a rendszerben. Őt is behülyítették azzal az ígérettel, hogy milliomos lehet kevés munkával, meg kellett rendelnie árut több százezer forint értékben előre, amit aztán senki nem vett meg, mert ebben az országban az emberek nem fognak 6000 forintot adni egy 200 forintos nejlonharisnyáért... A barátom még mindig az adósságait nyögi, és ez így lesz még jó ideig, amellett, hogy hülyére dolgozza magát... Emellett pedig a felső kör, akik először csatlakoztak 20 éve, tényleg milliárdosok, munka nélkül. Szerintem be kéne tiltani az egészet, mert ez minden, csak nem tisztességes.

2008. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim válasza:
74%

Többször is kerestek már fel ismerőseim, hogy csatlakozzam a rendszerhez. (nem csak amway)

Első probléma, hogy először nem mondják el, pontosan miről van szó, csak a sok pénzről, és a cég sikeréről tájékoztatnak.

Én több tájékoztatóra is elmentem, többnyire adtam 1 esély, hátha mégis megtetszik.

Addig minden szép és jó volt, míg a jövőm anyagi stabilitásáról, és a csapat segítségéről volt szó.

De mikor azt mondták, hívjam fel az összes ismerősömet, hogy jöjjenek el egy álatlam (is) szervezett bemutatóra, igazából akkor kezdett a dolog kényelmetlenné válni.

Nem akartam, hogy aki eddig azt látta bennem hogy lelkiismeretes, normál emberke vagyok, mostantól pénzhajhászt lásson bennem. Egy ismerősöm szavajárása szerint "Nem éri meg a kapcsolatokat aprópénzre váltani"

Sajnos konkrét példával is szembesültem, mikor hétvégén egy szórakozóhelyen találkoztam egy rég nem látott haverommal, akivel annak idején értelmesen beszélgettünk, sörözgettünk, kibeszéltük a csajokat stb. Megkérdeztem mi van vele, és azt mondta hogy valamikor szeretne velem elbeszélgetni a pénzügyi helyzetemről, és a hiteligénylés lehetőségeiről.

Ember! Szombat van, és sörözni jöttem!

Megmondom őszintén, ezek után nem szívesen beszélgetnék ezzel a sráccal, mert a szememben Ő megváltozott, annak ellenére, hogy néhány éve még jókat dumáltunk.

Következő negatívum, hogy mikor megmondtam a "beszervezőm"-nek, hogy én nem érzem magam alkalmasnak erre a munkára, és nem szeretnék részt venni benne, fordult a kocka. A hízelgésből közöny lett, azóta az utcán sem köszön. Az igazsághoz hozzá tartozik egy ellenpélda is, mikor azt mondtam egy másik helyen, hogy nem szeretném, a beszervező emberke azt mondta, hogy sajnálja, de ha van kedvem ezután is dumálgathatunk, esetleg ihatunk egy sört, szóval utána is tök normális volt.


Összegezve az egészet, van aki meg tudja csinálni, hogy a családjára/barátaira ügyfélként tekintsen, és van akli nem. Mindenki más. De senkit ne ítéljünk el ezért. Mi dönjük el, hogy mibe fogunk bele, és mit csinálunk szívesen.

2008. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
30%
Bocsánat az offolásért, de én a Brokernettel (pénzügyi tanácsadás, befektetések) kínlódtam másfél évig. Ez is mlm volt, itt is csak a bizonytalanság és a kötelezettségek a biztosak, itt is hitegettek, hogy milyen űberfasza munka és milyen gazdag leszek, aztán az eredmény: kb félmillió forint kereset másfél év alatt (számlázott, nem az adózott) és kb ugyanennyi benzinköltség. Tehát nullszaldó. Közben megromlott a kapcsolatom sok haverral, fagyos légkör itthon a sok-sok egészestés és eredménytelen távollét miatt. Állandó önmarcangolásra késztetés, mert ugye a rendszer az tökéletes, minden, ami rossz, az csak a mi hibánk lehet. (peersze, hogy a p....ba ne).
2008. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim válasza:
82%

Miért jó:

- Az Amway nem egy márka, hanem összegyűjtötte maga köré a legjobbnak ítélt cégeket, és annak a termékeit forgalmazza közvetlen értékesítés formájában. Ő gondoskodik a raktárról, a honlap fenntartásáról és a kiszállításról, a pénz, ami jár, minden hónap 15-éig pontosan megérkezik.

- Az Amway tisztítószerei enzimek, nem pedig mérgek, ezért környezetkímélő (de most nem mennék bele egyesével minden termékbe, h mért más, mint az átlag, mert minden egyes termék másért más).

- Az Amway által forgalmazott termékekre 100% megelégedettségi garancia van 90 napig, a regisztrációra pedig fél év garancia (illetve vannak nagyobb termékek, amelyekre nyilván hosszabb garancia van).

- Az Amway-be nem lehet "belebukni" csak ha saját magad vétettél el olyan etikai hibákat, amelyekkel a cég nem ért egyet, akkor kizárnak. Aki nem a szabályoknak megfelelően játszik, annak nem is fog sikerülni egy biztos lábakon álló üzletet felépíteni.

- Az Amway biztos matematikai alapokon áll, mindent fillérre pontosan ki lehet számolni, miért úgy van, ahogy. Az Amway még nem vett fel egyszer sem hitelt és nem is ment még soha tönkre a közhiedelemmel ellentétben.

- Az Amway által forgalmazott kozmetikum márka a világ 4. számú presztizsmárkája, mégis töredékébe kerül az előző 3 márka áraihoz képest, és mivel nem reklámoznak, hanem közvetlen marketing folyamán szerezhtő be, ezért nem lettek még elsők, a termékek nem allergizálnak, nem tömítik el a pórusokat és igen tartósak.

- Az Amway által forgalmazott víztisztító a legnagyobb számban eladott víztisztító európában, a felesleges dolgokat (nehézfém, baktériumok, vírusok, hormon és gyógyszerszármazékok) kiszűri, az ásványi anyagokat benne hagyja a vízben.

- Az Amway által forgalmazott vitaminok nem szintetikusak, a növényből kivonják a cellulózt és a vizet és összepréselik, egy kézben van a termelés a szüreteléstől a dobozolásig.

- Az Amway minden gyára látogatható. Saját szemeddel meggyőződhetsz a termelés folyamatáról.

- Az Amway rendszerén belül többféle oktatási rendszer működik. A legnagyobb nonprofit oktatási rendszer annyi tapasztalatot, tudást és információt oszt meg az emberekkel, hogy a legvisszahúzódóbb is könnyen megtanul kommunikálni, és a legszétszórtabb is könnyen megtanulja, hogyan figyeljen oda az apróságokra. Tehát nem csak üzleti, hanem emberileg jobbá válási, kapcsolatápolási tanácsokat ad az élet minden területére.


Személyes

Az Amway által sokaknak múlt el ekcémája, allergiája, a luteines áfonya tablettától megjavult a szeme egy ismerősömnek, és egy másik ismerősömnek pedig annyi betegsége van, hogy csak ezeket képes használni, mert mástől rosszul lesz, ezek mentették meg a haláltól.


---


Tény, hogy nehéz, hogy meg kell keresni az ismerősöket és ajánlani nekik a termékeket, ez egy nehéz dolog, ami nem mindenkinek esik ínyére, ez a közvetlen marketing. De tulajdonképpen olyan, mint amikor elmész moziba és ajánlod az új filmet, amit láttál. És nem elvárás, hogy mindenki egyetértsen veled, nyilván nehéz elfogadni, ha visszautasítanak, de mindenki szabadon útnakindulhat, szabad a választás, és kívánjuk neki, hogy találja meg a helyét a világban és legyen boldog!

2008. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
37%
Tari Tünde - Takács Tamara: Az MLM rabszolgái voltunk c. könyvében nagyszerűen leírják, mi a baj az Amway-jel, meg az összes létező MLM-mel. Gratulálok azoknak, akik még képesek hinni ezekben a hülyeségekben...
2008. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim válasza:
59%

Nem igazán értem, hogy ha valaki a kérdésre ad választ, miszerint:

"Miért jó az Amway?"

akkor mért pontozzák nagyon le, amikor teljesen hasznos válaszokat ad, melyekből mindegyiket le lehet ellenőrizni...

2008. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
74%

azért, mert:

az emberek nagyrésze meg van keseredve a mai világ viszontagságai miatt, így ha van valami, ami kicsit is jó lehetőségeket kínál, rögtön elkezdenek rajta csámcsogni, és a hibákat keresni benne, és főleg leginkább úgy, hogy nincs meg a megfelelő információ birtokában, csak kibővíti saját kis gondolatmenetével

2008. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!