Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért jó az amway?

Miért jó az amway?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 20:52
 61/98 anonim ***** válasza:
57%

Sajnálom,hogy a véleményem csípi a szemedet.A Te szösszeneted is sokmindent elárul, leginkább azt, hogy egy tipikus agymosott káder vagy, aki még nem lát ki a rózsaszín ködből és képtelen valósághűen szemlélni azoknak a dolgoknak az ellenoldalát, amikkel a legutóbbi mítingeken szépen beetették.Az elmúlt időkben tudod, hány emberke akarta már megmondani a tutifrankót és hányan próbáltak már magas lórol mindenkit kioktatni, aki "az évezred lehetőségében" csak egy picit is kételkedett? Hol vannak ezek az illetők vajon? Miért húztak el, miért nem jönnek ide dicsekedni, hogy "ti még mindig nyomorogtok, én viszont mára már milliomos lettem az üzletemből..." Van egy sejtésem, miért, de ezt gondolom, Te is pedzegeted - legrosszabb esetben az lehet az ok, hogy annyi bukta halmozódott már fel ezzel a tutibiznisszel kapcsolatban, hogy azóta már az áramot is kikapcsolták az ürgénél...

Pedig sokkhelyre próbálnak beférkőzni. Elég ha lemész a helyi fodrászhoz (vagy az asszonyt leküldöd a helyi kozmetikába), egyetlen óra alatt garantáltan felizzik előtted egy reményekkel teli fénylő arc.


Nálunk az edzésén odáig fajult a dolog, hogy az egyik agymosott anyuka laptoppal járkál (mentális ráhatás, az egyébként nyilván részletre kiizzadt notebook érzése szerint valódi anyagi sikert szimulál), miközben úgy csinál, mintha csinálna valamit. :-D


Legutóbb elnéztem szegényt az iszonyatos munkaigényű wordpad "kezelése" közben, 2-3sec pillantás a képernyőre, aztán 5perc körbe, hogy mennyien nézik őt. Mivel bepalizható új szülő gyak. nincs (a régieket meg már kivégezte), újabban azzal erősít rá a mentálsikerre, hogy az edzés előtt fél órával érkezik, beáll a kocsival egy kikerülhetetlen helyre, majd felnyitja a csomagtartót ami dugig van mindenféle dobozzal. Világos, hogy nagyon sikeres, akár egy egész csomagtartónyi raktárkészletre is fussssaaaaaa. Hihetetlen siker, én is akarom...:-)


Bár nem tartom kizártnak, hogy a dobozok 90%-át a sarki közértben kunyerálta üresen, a maradék pedig a családtól elszedett pénzen befinanszírozott kezdőcsomag maradéka volt...

2010. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom,hogy a véleményem csípi a szemedet"

Nem a véleményed csípi, hanem az, hogy a propagálásával félrevezetsz másokat. A véleményed a te bajod.


"A Te szösszeneted is sokmindent elárul, leginkább azt, hogy egy tipikus agymosott káder vagy, aki még nem lát ki a rózsaszín ködből és képtelen valósághűen szemlélni azoknak a dolgoknak az ellenoldalát, amikkel a legutóbbi mítingeken szépen beetették."

Gondolod te. Nem ismersz, nem tudhatod. Az időm nagy részét nem "mítingeken" töltöm. Köszönöm, látom mindkét oldalt, és óriási különbséget látok a kettő között. Én meghoztam a döntésem, ahogy te is meghoztad a sajátod. A tiédet megalapozatlanabbnak érzem, mert te nem láttad azt, amit én láttam. Te nem voltál ott, ahol Bob andrewstól, Mitch Salatól, Nancy Dornantől, Hans Nussholdtól, Némethné Irénkétől, Makai Katától és még sokaktól lehetett tanulni. Ha ott lettél volna, nem írnál ilyen tiszteletlenül erről az üzletről, és a vezetőkről. Én látom mindkét oldalt, te vagy az aki csak az egyiket ismeri. A másikról van egy nagyon felületes képed. Néhány ismerősödet látod, és róluk is csak azt, amit észre akarsz venni. A te döntésed, a te véleményed, úgy gondolod, ahogy akarod. Nem ezzel van baj. A véleményed nem fér be a "Miért jó az Amway?" topikba. Nem kéne óvódásnak nézned az embereket. Ha nem kell nekik ez az üzlet, el tudják dönteni maguktól is. Akiknek meg kell azoktól fogadd el, hogy észrevettek valamit, amit te nem látsz.


"Az elmúlt időkben tudod, hány emberke akarta már megmondani a tutifrankót és hányan próbáltak már magas lórol mindenkit kioktatni, aki "az évezred lehetőségében" csak egy picit is kételkedett? "

Elég sok emberrel beszéltem, és sokakat hallottam CD-n, előadáson, de egy sem volt közöttük, aki a tutifrankót akarta volna megmondani. Viszont rengeteget hallottam, akik nagyon magas lóról próbálták kioktatni az embereket olyan ostoba frázisokkal, hogy ez "agymosás", "szekta", "házalás", "ismerősök beszervezése" meg még sok egyéb. Sajnálom, hogy neked rossz tapasztalataid voltak, de azt tudnod kell, hogy amit az ismerőseidnél látsz, ahhoz az Amwaynek semmi köze. Független vállalkozók, akik próbálnak valamit jólcsinálni. Ha nem megy, majd fejlődnek vagy föladják. Az ő utuk, miért zavar ez téged?


Hol vannak ezek az illetők vajon? Miért húztak el, miért nem jönnek ide dicsekedni, hogy "ti még mindig nyomorogtok, én viszont mára már milliomos lettem az üzletemből..."

Te tudod hol vannak, ha fontosak neked, keresd meg őket. Valószinúleg nem vagy túl jó társaság nekik, ezért nincsenek veled. Ha valamelyik felépíti, és netalán ezt elújságolja, valószinúleg nem az általad idézett szöveget fogja mondani. Inkább elnézést kér, hogy nem küzdött eléggé érted, hogy te se maradj ki. Egyébként ha nem nyomorogsz, miért mondanák neked, hogy nyomorogsz? Ha meg ezalatt te fölépítettél valami mást, ahhoz én is meg ők is jó szívvel gratulálunk. Senki sem sajnálja tőled, ha megdolgoztál érte, de ha szapulod a barátaidat azért, mert olyasmivel foglalkoznak, amit te nem tartasz jó ötletnek, akkor ne csodálkozz, ha nem keresik a társaságod.


"Van egy sejtésem, miért, de ezt gondolom, Te is pedzegeted - legrosszabb esetben az lehet az ok, hogy annyi bukta halmozódott már fel ezzel a tutibiznisszel kapcsolatban, hogy azóta már az áramot is kikapcsolták az ürgénél..."

Ha odáig jutottak, amit nem hiszek, az nem ez a vállalkozás miatt volt. Legfeljebb nem ragadták még meg a lehetőséget, hogy ezzel a vállalkozással vagy bármi mással kimásszanak belőle. Nem tudsz mégegy ilyen üzletet mondani, ahol ennyire alacsonyak lennének a költségek. Az üzlettel kapcsolatos éves (nem havi!) kiadásod 7050 Ft, irodát, raktárat nem kell bérelned. Amíg nincs jövedelmed, vállalkozóit sem kell kiváltanod. Nincsenek alkalmazottjaid. Telefonszámlád egy picit megnöveli ha foglalkozol ezzel az üzlettel, de az sem nagyon megy 10ezer fölé - saját tapasztalat - és annak jó része nem az üzlettel kapcsolatos. Saját képzésedbe fektetsz be, de az is havi 20ezer alatt van, és nem kötelező. Az már mindenkinek egyéni döntése, hogy az egyéb kiadásait fogja vissza vagy az üzletből termeli ki a költségeket, vagy legrosszabb esetben átmenetileg nem költ a képzésére.


"Pedig sokkhelyre próbálnak beférkőzni. Elég ha lemész a helyi fodrászhoz (vagy az asszonyt leküldöd a helyi kozmetikába), egyetlen óra alatt garantáltan felizzik előtted egy reményekkel teli fénylő arc."

Bocs, de ha van egy olyan vállalkozásod, ahol többek között hajápolási szerek is kaphatóak, töknormális ha ezt felajánlod a fodrászismerősödnek. Ha meg kozmetikai szereket forgalmazol, akkor a kozmetikusnak, sőt lehet hogy maga a kozmetikus foglalkozik ezzel az üzlettel. Elég rosszmájú részedről ezt "beférkőzésnek nevezni". Ezen az alapon minden termék (nem csak ebből az üzletből), ami kapható bárhol az "beférkőzött" oda. Ha meg nálad negatívum, hogy reményekkel teli "fénylő arcokat" látsz magad közül, akkor nézegesd a búskomor alkeszeket a kocsmában, vagy a reményvesztett hangulatot a tanári szobában, vagy az egymás háta mögött mindenkit kibeszélő kollégákat. Én örülök azoknak az embereknek, akik haladnak valamerre. Akkor is, ha nem velem egy irányba.


"Nálunk az edzésén odáig fajult a dolog, hogy az egyik agymosott anyuka..."

Én meg láttam három kövér és részeg japán embert, de ettől még nem gondolom, hogy a japánok kövérek és részegek lennének.

Meg lennék lepve ha az anyuka a N21-nél, vagy akár DA-nál, Schwartznál, vagy akár más több évtizede működő MLM üzletben olyasmit tanulna, hogy demonstrálnia kell kifelé, hogy jól megy a cége (a dobozokkal megrakott csomagtartó nemis értem, miért ezt mutatná). Nem ismerem az anyukát, nem tudhatom, mi az oka, hogy ezt látod. Lehet, hogy tényleg jól megy neki, meg az is lehet, hogy valami speciális szitu miatt csinálja, mait csinál. Lehet, hogy néhány másik anyukát kiszolgál termékekkel, csak te nem tudsz róla. Ha nem kötekedően rákérdezel valószinűleg megmondja, de ha a mostani hozzáállásoddal közelíted meg, ne csodálkozz, ha faképnél hagy. Az is lehet, hogy tényleg csak valami látszattevékenységet csinál. Az üzlet jó, de a vele foglalkozó emberek mindenfélék lehetnek. Majd kinövi.

2010. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 anonim ***** válasza:
100%

Aki a youtubeos videót feltette, annak szeretném elmondani, hogy a youtube nem pénzes hirdető felület, ahogy a sok száz tv-s hirdetés!!!

Valamint az előtte egy-kettővel szólónak azt üzenem, hogy a linkelt videó az Amway oldaláról származik. Az lenne meglepő, ha a saját oldalukon nem lenne róluk szó. De akkor szóljatok, ha a tvben láttok reklámot, mert azt akkor én is megnézem!:D

2010. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek vagyunk itt mind. Azt szeretném csak megkérdezni, hogy:

miért kell leszólni a másikat azért, amivel ő foglalkozik?

Miért feltételezi bárki is azt, hogy az egyik emberke -azért mert nem az a munkája, ami a másik kommentelőnek- rosszabb vagy jobb?

Miért lenne rózsaszín köd bárkinek is a szeme előtt? Egy ideig el lehet hitetni dolgokat az emberekkel, de 51 éve működik így ez a rendszer! Ehhez nem szeretnék sok mindent hozzáfűzni mert alapból elég beszédes.

Én elfogadom, ha valaki nem szeretne az Amway-jel foglalkozni. Biztos van rá indoka. Itt azonban olyan emberek leveleit olvasom jórészt, akiket vagy nem tájékoztattak megfelelően, vagy a fejükben valamiért téves kép alakult ki erről. Sokan írunk hosszú válaszokat erre. Ezzel nem magunkat szeretnénk védeni, hanem egy olyan cég hírét, aki bizonyított már. Félreértés ne essék, senkit nem szeretnék ezzel megsérteni, nem feltételezem, hogy bárki direkt alakítana ki rossz véleményt, de valamiért mégis. Mindig eszembe jut, hogy szívesen leülnék egy kávéra beszélgetni egypár emberrel, mert sokak véleménye más volna. Mindig vannak, akik háborognak és hajtják az igazukat, ez ember függő. Ha valaki agresszív, az úgyse fog meghallgatni, nem fogja elfogadni amit mondok.

Sokan nem is a cégről beszéltek itt, hanem olyan emberekről, akiket úgy gondoltatok, hogy ismertek, de valamiért csalódtatok. Szerintem ha egy barátság erős, a minimum hogy megbeszélitek. Nekem legalábbis. Az a szöveg, hogy : emiatt ment tönkre a 200 éves barátság, szerintem nevetséges. Mert ha van egy barátod, aki egyik napról a másikra pincérkedés helyett ápoló lesz és kevesebb az ideje rád, nem köpködöd meg, de ha elmeéli neked amivel foglalkozik, és aminek te is részese lehetnél, személyed elleni támadásnak veszed??


Én bevallom, havi szinten még nem milliókat keresek, de már az első hónapokban kerestem pénzt. Ez vállalkozások szintjén nem jellemző, főleg ebben a válságos időszakban. Közvetlen barátaink viszont már milliós szintet keresnek ezzel havonta, és nem csalnak, nem hazudnak, nem tukmálnak. Nagyon jó emberek,a szakmát sajátították el, és jól csinálják.

Nekem suliban is már az volt a mérce, hogy hogy tudok 5öst kapni, nem pedig hogy azt figyeljem, hány 2es doga lett. Ez itt is így van. Elfogadom a tanácsaikat, kíváncsi vagyok rá, hogy lettek sikeresek. Nem veszítettem százezreket és tisztán látom, hogy nem egy hét alatt leszek milliomos. Úgy gondolom, ebben semmi elítélendő nincs. Én így érzem jónak. Nem fikázom meg azt aki Ausztriában dolgozik, mert ő meg úgy látja jónak. Nem így lenne a normális?

2010. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
0%

Az amway lételeme a balek.

Míg balek van működni is fog.

Az mlm-ben ugye alap a szerencse. Átlag 1000 mlm-ből 990 sosem hoz pénzt a szervezőnek, veszít rajta. Mert elindítani egy mlm-et bizony komoly befektetés. Ma már a legbutább balek sem lépne be egy olyan mlm-be, mely nem tud semmit se felmutatni. Legalább néhány színes prospektus kell vidáman pálmafa alatt napozó milliomosokkal.

Hogy miért kell minden prospektusba ba..tt sok mosolygós fejet berakni? Engem például már megrémiszt ez a kórós mosolygásmánia, mintha endorfin kup lenne a seggükben a nap 24 órájában...A balek meg elhiszi, hogy ha századmagával üvölt, akkor milliomos lesz. A mosolygó öltönyös üzletember olyan, mint a sajt az egércsapdában.

Az átlag mlm-ező azt hiszi, hogy a nyereség az ugyanaz, mint az árbevétel. Amikor egy "sikeres" mlm-ezőnek van havi 80 ezer költsége, plusz vesz terméket még 120 ezerért, s a jutaléka 240 ezer, nem azt számolja, hogy 40 ezer a nyeresége, hanme azt, hogy 240 ezer.

Mert aki 4x áron vásárol közönséges terméket, az csak balek lehet. Rábeszélnél,hogy szálljak fel arra egy olyan villamosra,ahol ugyan 3x annyiba kerül a jegy, de megéri mert szuper kényelmes, gyors, ingyen büfé van rajta, és ha sok embert meggyőzöl, szálljon fel, még szuper jövedelmed is lesz.


Na ehhez képest mikor felszálltam, azt tapasztalom, hogy alig vannak rajta, lassú, büdös, a büfébe ingyen lehet bemenni, de a fogyasztás már igen sokba kerül.


Megpróbálkozok még néhány embert megtéveszteni, de rájövök arra, hogy a becsületem többet ér.

Ezért ott állok a megállóba és lebeszélek mindenkit a felszállásról.


Beszéljünk már végre konkrét termékekről.

2010. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg,milyen egészséget szolgál az a víztisztító, ami rosszabb vizet eredményez annál, mint amit tisztítani akartak vele?

Potom 230 ezerért.


Best of e-Spring? Bruhaha

2010. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
100%

15:22 - és még egyszemélyben sok másik epés hozzászólás szerzője


Nézd, ahhoz hogy kimutasd, hogy mennyire nincs fogalmad az egészről nem kellett volna ennyit írnod. Lassan kikristályosodik a módszer, amivel valóban választ adsz a "miért jó az amway?" kérdésre.

A hozzád hasonló sérülteknek állandó beszédtémát szolgáltat. Ez tényleg nem rossz, de azért ennél komolyabb előnyei is vannak. A korábbiakban már leírtuk többen, de most találtál mégegy érvet.


Ha meg a víztisztítóval van bajod, akkor ne vedd meg. Te dolgod.

2010. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
0%

Fáj az igazság ugye... :-)

Tudod pont az ilyen MLM-es kis p.csök a "sérültek" azok akik nem tudnak a világban érvényesülni,ezért kapaszkodnak bele a szar-kamu szövegekbe, átláthatatlan űberfasza gazdagság ígéretekbe.


Az érvényesülni tudó okos emberek fényévekre elkerülik az MLM-et, mint a világon mindenhol az egyik legalja "foglalkozást"...


:-)

2010. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
27%

19.21- sajnállak, hogy ilyen a -felteszem- egész élethez való hozzáállásod!:)

Nagyon rossz lehet ilyen szemlélettel leélni egy egész életet!

Nézz utána, már neten is olvashatsz TÉNYEKET azokról, amiket nem értesz. De az sem baj, ha nem hagyod megzavarni magad a tényekkel, végülis sokkal izgalmasabb a saját valóságod:) Szép színes!:P

2010. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
86%

Örülök, hogy átlátod a lényeget. Pár "életképtelen kis p.csöt" felsorolok, hogy igazoljam a megalapozott állításod:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Amíg neked jó, hogy napi szinten szembesülsz a korlátoltságoddal, ontsd bátran magadból ide, ami kiömlik a szádon.


végül mégegy sikertelen pacák:

[link]

2010. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!