Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell könnyen és gyorsan...

Hogy kell könnyen és gyorsan elaludni?

Figyelt kérdés
Hetek óta nem tudok hajnal ötnél előbb elaludni, még akkor sem ha kilenckor fekszem le, pedig mindig fáradt vagyok. Megpróbáltam már a meleg kakaótól a bárányok számolásáig mindent. Már régebben is sok idő kellett, hogy el tudjak aludni, de egyre rosszabb és egyre jobban idegesít. Hogy kell gyorsan elaludni? Esetleg létezik valamilyen vény nélkül kapható altató, vagy akármilyen hatásos módszer?
2008. júl. 7. 19:28
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Amugy koszi neked hogy irtal.En arra gondoltam hogyha talan Kent egetnek a szobamban a szag hatasara konnyen elaludnek:P de nah...lehet hogy karosit
2008. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a citromfű teát, altató hatása van. De a könyves is jó tipp. Plusz nappal fáraszd ki magad, és akkor könnyebben megy :)
2008. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
100%
Ha még tanuló vagy, olvass valami jegyzetet fekve, ami unalmas vagy nem érdekel. Bármikor ébren tudok maradni hajnalig, de a fekve tanulok valamit, ami nem érdekel, pillanatok alatt elalszom. (Már csak az a kérdés, hogy ki oltja le a villanyt :)). Esetleg hallgass valami nyugis, lassú zenét mp3 lejátszóról, discman-ről, nekem ez is segít, ha nem vagyok elég álmos.
2008. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
39%
Nekem bármilyen zene megteszi... alvás előtt szoktam zenét hallgatni, akkor gyorsan elalszom. Csak ha már fáradt vagy, kapcsold ki:) Nem hallgatok nyugtató zenét, inkább Trash metalt, Divízió 88-at.
2008. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Én a HOVA tablettát szedtem. De amúgy jó bármilyen macskagyökér kivonatot tartalmazó tabletta. van sok féle. Előnye az, hogy semmi káros hatással nincs a szervezetre, csak természetes anyagokat tartalmazniak.
2008. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 SirRasor válasza:

Valaki írta fentebb a rendszeres sportot. Na azt ki lehet húzni a listából, mert rendszeresen sportolok és ki is fáradok estére de szintén nem tudok gyorsan elaludni. 2 dolog még a témával kapcsolatban, hátha segít:


1. vizualizációs gyakorlat segít elaludni, mert átvezethet az álomba, magyarán csak képzelj el valamit, de ha ez csak felületesen megy, akkor menj bele a részletekbe, pl ne csak egy erdőt láss, hanem menj közel egy fához és nézd meg a törzsét stb vagy próbálj meg hangokat is elképzelni.


2. Az alvás ÖSZTÖNÖS! Nem lehet erőltetni akarattal, mert akkor nem fog menni. A fű se akar nőni, egyszerűen nő.

2008. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

ÁÁÁ

Velem is ugyan ez van, csak én már 1 hónapja nem tudok aludni :(((

Sokat mozgok,ugrálok mindent elkövettem hogy elfáradjak és el is fáradok de bármit csinálok úgy 4 óra fele alszom el :(((

2011. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Meg amúgy a sport tényleg nem hasznos ( legalábbis nálam) mert edzzek és mikor hazaérek hulla vagyok megmozdúlni sem bírok, de én olyan vagyok hogy fáradt vagyok egszercsak hiperaktívleszek és utána bevágom a szunyát. de sajnos mostanában van amikor hulla fáradtan sem tudok aludni,lehet hogy nincs álom a szememen vagy valami ilyesmi de nekem soha nem jön össze,zenét halgatok,teát iszok néha nyugatót is szoktam bevenni... lehet hogy egy bagoly vagyok ???
2011. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

:D Lehet :D Am, nekem azért nem jó a zene, mert mindig a heccetel hallgatom, és ha nem zárom el anyáék szerint rátekeredik a nyakamra...xD Azzal pedig gyorsan elalszom.. Jah, és a telefon kéros!! xDD

Én sem tudok elaludni már kiskorom óta... :/

2012. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Lassítsd le a légcserét!

Én se tudok könnyen elaludni, de ez beválik. :)

2014. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!