Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fenyegetnek, zsarolnak. Mit...

Fenyegetnek, zsarolnak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
11 éves voltam amikor egy barátnőmmel mutogattuk magunkat kamerában , mert pénzt ajánlott érte.... azóta 15 vagyok, nagyon megbántam , nagyon megváltoztam. én már ezt eltemettem magamban. az ember felvette és megvan neki cd-n most ilyen 3 év múlva kb. azzal zsarol ha nem megyek el vele és csinálom meg amit kér, felteszi a netre és elküldi az összes embernek aki a városomban lakik. És hogy nagyon profin fogja csinálni , hiába perelem be:S hazudik? MIT CISNÁLJAK?:'( segítsetek kérlek, és most azt egyszer a kritikákra nem vagyok kiváncsi:(
2008. júl. 31. 16:46
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokért nagyon jól esik hogy egyikőtök sem bunkózott :(... Ha elmegyek a rendőrségre a szüleimnek muszáj tudnia róla?... nem akarok őket elkeseríteni "sötét multammal" :(
2008. júl. 31. 17:14
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát a múlton nem tudunk változtatni. Most ha lenne egy olyan némber, aki téged itt szidna, nem lenne neked könnyebb.


És a kérdésedre válaszolva: mivel még kiskorú vagy, így szerintem a szülőknek kell szólni.

2008. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
annyira szánalmas ez az egész, úgy ég az arcom mint a rejsztág.... azóta minden ember becsül engem és énis becsülök mindenkit, jó ember lettem nem csinálok hülyeségeket, de akkor :'( áá... de lehet hgoy csak ijesztget?.. mondtam neki nem fogok vele oylanokat csinálni, és mondta h jó akkor felteszi , elküldi az embereknek akiket ismerek...
2008. júl. 31. 17:34
 14/32 A kérdező kommentje:
de ez neki mire jó? neki nincs belőle haszna.. ilyen ember meg hogy létezhet , hogy örül annak ha más évekig szenved :(
2008. júl. 31. 17:36
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg lehet, csak ijeszteget. Ha van egy csöppnyi esze, akkor rájön, hogy azzal lebukik, ha felteszi egy nyilvános oldalra. Mindenki követ el hibát, 11 évesen meg valljuk be, nem sok esze van az embernek (ne vedd sértésnek!). Mennyire ismer téged az illető? Tehát akármilyen címet tud, ahol téged el tud érni?
2008. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

először is azonnal mondd el a szüleidnek mert nekik tudniuk kell róla feltétlen. anyukáddal, apukáddal bementek a rendőrségre megteszitek a feljelentést és fantomkép alapján illetve internetes nyomozás alapján tuti hogy elkapják ha már személyleírásod van róla akkor nincs gond az ilyen videókat nem könnyű a neten eldugni mert nagyon so csak erre a célra létrehozott szervezet figyeli a netet az ilyenek kiszűrésére. ha van email címed akkor le tudják nyomozni hogy honna léptek be és mikor.

ha perre menne az ügy azt nem tudom hogy gondolta hogy megúszná mert ilyen vádak mellett semmit nem tehet(főleg ha megvan a videó)

szóval ne hagyd magad mert ez a célja hogy megfélemlítsen.

szóval akkor elöbb szülőknek és onnan irány a rendörség és minden kicsi részletet vele kapcsolatba mondj el.

remélem rendbejön minden. :)

az ilyeneket meg fel kéne akasztani(már bocsánat) :@

2008. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
nem veszem sértésnek dehogyis! énis tudom mindezt hogy nem volt eszem, ha lett volna nem csináltam volna !:S.. mostmár mindeki mondja rettebb vagyok a koromnál sokkal, mert voltak néha dolgaim amikor kicsi voltam rossz társaság ... stb. de jott egy fiu és teljesen megváltoztam és mostmár!!! köszi a tanácsokat azért rjatok ha van még ötlet!
2008. júl. 31. 18:49
 18/32 anonim válasza:
100%

Szia! Igazából nem tudom, hogy mit csináltok a kamerában. Csak fehérneműben pózoltok vagy teljesen meztelen se bugyi semmi?

Gondolom valamelyik chaten dumáltatok először aztán lett msn nem? Mit mondott magáról hány éves stb. Neked van róla képed?

2008. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
nemv olt rajtunk semmi :'( annyira gáz.. semmit nem küldött magárol , felvett egy csomo msn en :S.. megfenegetett már régebben is e msot 2 év vagy 3 év után megint... nemtudom mit akar, és mit cisnáljak :@ anyukámmal beszéltem azóta..
2008. júl. 31. 19:55
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 2 dolog jutott eszembe.


1.

Ha nagyon nem akarod, hogy bárki megtudja, akkor azt csinálnám a helyedben, hogy közölném vele (ha e-mail-en tartjátok a kapcsolatot, akkor ott, ha msn-en, akkor ott), hogy egy ideje már (mondjuk az utolsó 3 kapcsolatfelvételetek óta) ráállítottál egy ismerős rendőrt és már elkérte a gépedet, hogy kiderítse, ki ő. Mondjuk ezt nagyon magabiztosan kell előadni, plusz közölni, hogy Te már mindent elmondtál a szüleidnek, így nincs mitől félned, oda rak fel képet, ahova akar, Téged ez már nem érdekel. Ha elég magabiztos vagy, és azt látja, hogy akármit csinál, Te ettől nem ijedsz meg, mert már mindenki tud mindent, ráadásul nyomoztatsz utána, talán akkor ő ijed meg és abbahagyja.


2.

Valóban feljeleneted, de ezzel nem fenyegeted meg, hogy nyugodtan írjon még Neked, így a rendőrségnek lesz honnan elindulni (a Te gépedről!) Ekkor viszont ugyanúgy kell viselkedned vele, mint eddig, hogy ne fogjon gyanút és tényleg el tudják kapni. A hátránya ennek az, hogy így bizony a szüleidnek el kell mondanod.


Én a második variációt támogatom, megmondom, miért:

Lehet, hogy nem Te vagy az egyetlen, akivel ilyet csinál, vagy akár durvábbat is. Ha Te nem buktatod le, lehet, hogy valakinek komoly lelki sérülést fog okozni. Ezt a valakit akár meg is mentheted a feljelentéssel és azzal, hogy vállalod a szüleid előtt a múltat. (Megjegyzem ezzel épp azt mutatnád meg, mennyire megváltoztál.)

Szóval szerintem irány a szüleid, beszélj velük, aztán jelentsd fel, de neki mutasd továbbra is a tanácstalant, hogy írjon még Neked, így lesz min elindulni a rendőrségnek!

2008. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!