Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nekem mindig azt mondják,...

Nekem mindig azt mondják, fogaggyak el másokat úgy ahogy vannak. De akkor engem miért nem fogadnak el úgy ahogy vagyok?

Figyelt kérdés

elég fiús lány vagyok,szóval nem hordok szoknyát,csakisés kizárólag tornacipőt és csőgatyát,vagy max térdnacikat vagyok hajlandó felvenni.

rockot hallgatok,odavagyok pl a Linkin Parkért,Three Days Grace,Fall out boys,stb. ... :D

és a hajam is rövid,azaz a nyakamig ér,de azt amúgy növesztem :))

néha szoktam magam sminkelni,bár nem szeretem annyira,mert az olyan mű :S

és mások (akik történetesen ilyen majdnem velem egyidős fiúk) olyanokat szólogatnak be hogy úristen milyen rusnya vagyok,meg nem is lány vagyok,hanem vmi srác -.-

és egyszer a szüleimmel veszekedtem,és (bocsi demár nem emlékszem annyira,mit mondtak) én mondtam nekik hogy Hát akkor szívtátok mert én nem is akarok gyereket -.-"

erre elkezdtek oltogatni hogy én milyen egy semmirekellő nyomorék,mittudomén mi vagyok,mert nem akarok felnőtt koromban gyereket

most ez miért olyan nagy baj??

persze ha én megjegyzem az utcán valakire,hogy pl Jó durva haja van annak a srácnak,már kapom a leszólásokat hogy én miért mondok idegenekre ilyet,mikor nem is ismerem,persze engem a saját szüleim már nem bírnak így elviselni

és hogy ugye írtam hogy nem akarok gyereket..már nem azért de szerintem attól nem leszek kevesebb értékű ember,mint bárki más,aki minden második pasinak szétteszi a lábát,meg aki úgy szül hármas ikreket hogy észre se veszi

és mielőtt bárki jönne ezzel hogy Úgyis megfog változni a véleményem,hát nem,mert nem értek a gyerekekhez,meg nekem nincs arra szükségem hogy most azért szüljek nem tom hány gyereket,hogy utána költsem a pénzt a drága ruhákra meg minden...én jól meglennék felnőtt koromban úgyis,hogy lenne egy pasim,akivel szeretjük egymást,most anélkül is szerethetek valakit meg anélkül is lehetek sikeres és gazdag,hogy szüljek nem tudom hány gyereket

most komolyan velem van a baj??


2011. júl. 9. 16:02
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

16:31 úúúúh hát most biztos ennyiből,pár mondatból tudod milyen vagyok,ugye?:D

már nem azért,de most miért vagyok bunkó,mert megmontam nekik h nem akarok gyereket? :))

egyébként te is,miért válaszolsz egyáltalán egy ilyen kérdésre??

most is,nem ismersz,de már osztasz kifele hogy milyen önző vagyok..

énis tudnék rólad mindent mondani,de nem teszem,mert nem ismerlek :D

most pedig várom hogy oltogass,hidd el,nem nagyon érdekel,nem ismersz szóval ennyit erről ;D

szervusz :))

2011. júl. 9. 18:40
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit: egyet mondok. Szard le ki mit gondol rólad.

Hidd el, én már úgy vagyok vele, hogy akármit gondolhatnak rólam nem érdekel, hiszen ez az én életem az én gondolkodásom nem hagyom, hogy valaki is beleszóljon vagy úgy irányítsa ahogy akarja. Persze megszoktam hallgatni más véleményét is, de ha azt látom, hogy ő nem tudja felfogni amit én mondok neki akkor oké, de ha lenéz emiatt vagy leolt, hogy én miért...Akkor cső viszlát neked majomarcú.

Senkinek sem lehet megfelelni, elég, ha csak egy embernek tudsz vagy maximum kettőnek megfelelni. Az legyél Te, és a párod. Ha a szüleid sem fogadnak el így ahogy vagy, akkor ez van. Nem tehetsz ellene. Majd előbb utóbb úgy beletörődnek. Az sem kizárt, hogy te fogsz változni sőt biztos vagyok benne, hogy változni fogsz. Nem biztos, hogy akarsz majd gyereket csak másképp fogod látni a dolgokat, mint most. Én is így voltam. De gyereket még mindig nem akarok. Tudod, egy valami különbözik a mai modern világtól és a középkortól...hogy az emberek most már eldönthetik, hogy mit akarnak és mit nem. Csak vannak olyan emberek, akik leragadtak a középkorban.Lásd azokat, akik nem bírják felfogni, hogy más nem akar gyereket mert neki nem ez az életcélja. Változtak az életcélok, a társadalmi elvárások is. Csak még mindig sokak fejében az él, ha nem szülsz gyereket akkor egy senki vagy mert..Pedig mindenki értékes, aki ember tud maradni minden körülmények között. És egy nő nem azért nő, mert tud gyereket szülni. De ebbe most nem megyek bele. Mert felesleges. De aki tudja, az érti mire gondolok.

A szüleid is elég bunk.ón mondták meg neked, ha tényleg így mondták a válaszukat arra, hogy te nem akarsz gyereket. Semmire kellő nyomorék az az, aki nem dolgozik és még 25 meg 30 évesen is a szülei nyakán lóg meg a szüleitől szedi el a pénzt, magyarul ingyenélő. ha te majd ilyen leszel(gondolom nem) 25 évesen akkor mondhatják rád jogosan, hogy egy semmirekellő vagy.

Én is régebben rockot hallgattam. Akinek meg nem tetszett, az nem az én bajom volt.;) Legyen az ő bajuk. Amíg én szépen élvezem a rock zenét, (bár azóta már vegyes lett a stílusom) addig ők lenéznek meg utálatosan néznek rám. Tegyék nyugodtan. :-D Ilyenkor elfelejtik, hogy nem minden ember egyforma.

A fiúk meg akik csúfolnak...Hát, gondolom nem akarsz az ilyen fiúknak megfelelni, én sem. Hallgass azt ami neked tetszik, hordj olyan ruhát, ami neked jó és ízléses. Ha minden embernek megakarnánk felelni, akkor nem lenne saját, igazi egyéniségünk. Ez így van, hidd el. Addig jó, amíg önmagad tudsz lenni és nem mások szavát hallgatni és azután menni.

"Aki hagyja magát befolyásolni, az soha nem fedezi fel saját erősségeit.."

"Akinek nincsenek ellenségei az nem is igazi egyéniség."

Addig jó, amíg nem vagy befolyásolható. De az emberi oldaladat is tartsd meg, legyél jó ember.


üdv.

L19

2011. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

utolsó: köszi a választ,én is így gondolom,attól még nem leszek egy hasznavehetetlen rossz ember hogy nem akarok gyereket

egyébként az is igaz,hogy nem kell mindenkinek megfelelnem,mert ha nekem ilyen az ízlésem,ilyen ruhákba szeretek járni,akkor kinek mi köze hozzá? én is meghallgatom mások véleményét,de ha már azt mondják hogy (mert volt már ilyen) hogy változzak meg,mert nekik így nem tetszek,akkor azzal többé nem beszélek,mert nem fogok mások miatt megváltozni :)

még jobb is így,különben,ahogy Te is írtad,mindenki ugyanolyan lenne,az pedig nem lenne azért jó :))

köszi a válaszokat :D

további jó estét :))

2011. júl. 10. 00:10
 14/39 anonim ***** válasza:
61%

kérdésre:

mert ez egy közhely - értsd mindenki hajtogatja de fogalma sincs róla, mit jelent.

van aki szándékosan álszent, van aki csak egyszerűen vak hogy észrevegye, másoktól többet vár el mint magától


kifejtés:

elvileg nem veled van a baj, gyakorlatilag meg mindenkinek lehet véleménye mindenkiről

hogy nem fogsz megváltozni azt sose állítsd biztosan

lehetsz sikeres és gazdag gyerek nélkül is, de a segélybőlélés is egy jó taktika.

ha "rusnya" vagy ne számíts sok szeretőre. a férfiak nagy része a külsőért vagy szokásból van együtt valakivel, ahhoz hogy belédszeressenek, valamit nyújtani is tudnod kell.


16:09

ha hülyeséget beszélsz akkor inkább fogd be a kicsi szád

ugyanis a kettőnek semmi köze egymáshoz. másrészt veszekedés közben ritkán mondja meg "normálisan" az ember a dolgait. és a reakcióból ítélve az ilyen szülő nem is méltó normális beszédre/tiszteletre

megbecsülés? nagyon vicces, hogy egyesek azt hiszik, a gyerek kéri hogy megszüljék... utána meg siránkoznak hogy nem tudják etetni meg ruházni a 3 gyereket minimálbérből...

de mivel egyszerű a gondolkodásod, felfogni sem tudod, milyen szerencsés ha valaki így gondolkodik, és nem vállrándításból sül gyereket meg szokásból.


16:13

"lehet a párod szeretne majd gyereket. Erre még nem gondoltál?"

az ilyeneket még azelőtt kellene megbeszélni mielőtt a párod lesz. erre még nem gondoltál?


"Ne legyél önző, hisz apának (és természetesen anyának) lenni csodálatos dolog,"

mintha gyereket csinálni nem lehetne önzőségből :)

kíváncsi vagyok ha ennyire él a családos emberekben a társadalmi felelősségvállalás tudata - vajon a koldusoknak szoktatok adni aprót, és mindig átadjátok a helyeteket? biciklivel jártok és szelektíven gyűjtitek a hulladékot? adományoztok alapítványoknak, és nyugodtan adtok kölcsön, ha valaki kér?



"De erre igen csekély esély van. "

nem hiszem, manapság egyre kevésbé felelőtlenek a fiatalok, és nincs anyagi keretük sem rá.


"Amúgy nem csodálom, hogy nem értessz a gyerekekhez, hisz kb. 14-nek saccollak."

én meg csak remélni tudom hogy ezzel a gondolkodással nem vagy több 16nál, pedig 30felettinek saccollak


16:18

"Ilyen a világ. Komolyan!

Valaki úgyis mindig le fog szólni téged. (és te is le fogsz szólni másokat) "

nagy igazság :)

sőt, az egész válasz. felpontoztam


16:31

"Nem, nem kérted, hogy szüljenek meg, éppen ezért kéne még hálásabbnak lenned.."

ha sétálsz az utcán és pofán váglak, hálálkodni fogsz? :D


"Önző vagy, de nem kell rá büszkének lenned.. "

"Nem az a bajom, hogy nem akarsz gyereket, hanem ez az iszonyatosan bunkó stílus amiben ezt előadod.."

engem meg az iszonyatosan ostoba emberek zavarnak :)


18:40

azért teszi mert nem lát túl a saját elképzelésén, miszerint önző aki nem akar gyereket. nem az ő hibája, ezt nevelték bele. és meglepődik, ha valakinek nem tetszik az elmélete :)


20:45

nem minden szülő törődik bele, van aki kitagadja a lányát, mert leszbikus, vagy megbünteti a fiát, mert punktaraja van, stb. és EZ az önzőség, amikor a gyereket nem hagyjuk kiteljesedni, mert azért szültük hogy a mi kényünket szolgálja. igen hálás lehet a gyerek az ilyen szülőnek...


én is úgy érzem, mintha a középkor köszönne vissza


nem mindenki ingyenélő aki 25évesen együtt él a szüleivel, ezt ugye te sem gondolod így, inkább kifejezetten azokról beszélsz a ki a szüleiből élősködik, de maga dolgozni nem akar.

2011. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

09:06 veled is egyetértek :))

köszi a választ

eddig legeslegjobban az utolsó két válaszoló adta a legjobb válaszokat,szóval nektek megy a zöldkéz :D

2011. júl. 10. 09:34
 16/39 anonim ***** válasza:

09:06!

Tuti te vagy az aki egyik kérdésemben ("Szerintetek hogy nézek ki?") ki osztottál a búsba. :D De tetszett.

2011. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"20:45

nem minden szülő törődik bele, van aki kitagadja a lányát, mert leszbikus, vagy megbünteti a fiát, mert punktaraja van, stb. és EZ az önzőség, amikor a gyereket nem hagyjuk kiteljesedni, mert azért szültük hogy a mi kényünket szolgálja. igen hálás lehet a gyerek az ilyen szülőnek...


én is úgy érzem, mintha a középkor köszönne vissza


nem mindenki ingyenélő aki 25évesen együtt él a szüleivel, ezt ugye te sem gondolod így, inkább kifejezetten azokról beszélsz a ki a szüleiből élősködik, de maga dolgozni nem akar."


Erre válaszolok amúgy 20.45-ös vagyok.

Persze, hogy arra gondoltam, hogy vannak akik 25 évesen még a szüleinél lakik és nem hogy nem dolgozik de tulajdonképpen semmit nem csinálnak, nem az összesre gondoltam. Amúgy sem azért írtam, mert általánosítani akartam, hanem azt írta, hogy a szülei azt mondták neki, hogy egy semmirekellő nyomorék a kérdező, holott csak akkor lehet az, amit fentebb is leírtam példát.


"EZ az önzőség, amikor a gyereket nem hagyjuk kiteljesedni, mert azért szültük hogy a mi kényünket szolgálja."


IGEN(teljesen igaz amit írtál!), és ezért nem fogják soha megérteni azt, hogy ő nem akar még 20-24 évesen sem gyereket! Persze változhat még, de ha nem fog és a szülei sem értik meg akkor ez mind igaz amit leírtál. Ne azért szüljön mert akkor így megfelel majd a szülőknek meg a társadalmi elvárásoknak, hanem azért szüljön mert Ő így döntött! Ha nem így dönt, akkor maximum annyit tehetnek, hogy elfogadják. Ha nem így tesznek, akkor sajnálom de ilyenekkel felesleges foglalkozni is. Kényszerből meg senki nem akar szülni, feleslegesen, csak azért,hogy megfeleljen a szülőknek:).

2011. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Amúgy most nem az, de csak az a helyes válasz a kérdésedre, hogyha valaki egyetért?:D Nem kell foglalkozni mások véleményével, se jobb, se rosszabb nem lesz, ha érdekel hogy ki mit gondol.. De a kérdésnek akkor mi is a lényege pontosan?
2011. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

16:23 olvasd el,leirtam a kérdésemet,nem?:D

amúgy most lehet hogy szemétnek tünök vagy bármi,de én azokat felpontozom akik normális választ adnak. aki le van pontozva,mert nem bír ormális hangnemben válaszolni,az ne csodálkozzon.

bár ahogy Te is mondtad,nem kell foglalkozni más véleményével,szóval ennyi:)

attól hogy valaki itt csak oltogatni bír,még lehet hogy máshol tudott normális választ adni,ezen már nem fog változtatni néhány "pont" aminek amúgy nem tudom igazából mi is az értelme :D

2011. júl. 10. 17:23
 20/39 anonim ***** válasza:
68%

09:06vagyok


10:30

ha linkelsz megmondom. általában nem szoktam ilyet, csak ha nagyon ostoba az illető.


20.45/12:46

rendben, csak tisztázni akartam hogy nem mindenki él együtt a szüleivel 20-30 évesen lustaságból.


sok hülye társadalmi elvárás van

szerintem még néha akkor sem lenne szabad szülni, ha akarnak. némelyik "anyára" egy kutyát se bíznék rá...


16:23

én sem hiszem hogy komolyan el tudná fogadni ha mind leszólnánk hogy nem normális

valószínűleg csak megerősítésre vágyik. de önismereti kérdéseknél ne várjuk kiegyensúlyozott emberek kérdéseit :)


17:23

a pontoknak az az értelme, hogy rájöjj, ki milyen rég írogat gykn. akinek 50 alatt van a százaléka az vagy nagyon ostoba, vagy nagyon különc, vagy nagyon régi tag :)

virtuális tekintély

2011. júl. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!