Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság de miért ne? Mit...

Öngyilkosság de miért ne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak azt nem kapom meg amit akarok az életben/élettől. Kivétel az étel, tehát nem titok 130 kiló vagyok. Ha nem ehetnék meghalnék. De így is jobb lenne ha meghalnék, csak az a baj hogy (úgy) tudom újra szültek. Mit tegyek?


Amúgy a közepes az rossz, a jó kevés. A legjobb már megfelel.


2011. júl. 22. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ha a legjobbat nem kaphatod meg, nem is kell semmi.

Hát elárulom, a legtöbb embernek nem hull az ölébe minden, amit akar - de meg lehet becsülni azt, ami van, még ha csak simán "jó" dolgok.

Belesüppedsz a depressziódba, pedig csak te tudnál kimászni belőle, a te életed. Te hagyod, hogy elromoljon minden. És nem is tűnik úgy, mintha ezen változtatni akarnál, csak 2 lehetőséget látsz: marad ez vagy a halál. Holott van harmadik út is.

Csak sajnálni tudlak, mert rengeteg jó dolog van a világon, amit elszalasztasz. Mindenki cipeli a maga keresztjét, nekem is nap mint nap rengeteg nehézséggel kell szembe néznem, de becsülöm azt, ami megadatott, és dolgozok azon, hogy jobb életem legyen.

2011. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

A kezelést alá írta nem kéri. A doki szerint ez egyedi eset.

Tény aggódik értem.

2011. júl. 22. 08:26
 23/69 Five Star válasza:

Na ez egy nagyon jó példa a depresszióra :) Sokan azt hiszik magukról, hogy depressziósak, közben nem is, csak szomorúak, de ez ízig-vérig depresszió. A kérdező nem önző, hanem beteg, félrekapcsolt valami az agyában, amitől szépen lassan szürkévé vált előtte a világ.


Kérdező! Szakember segítségét próbáltad már? Ha nem, akkor mégis mi alapján várod a javulást? Ha elromlik az ajtója az embernek, elviszi szerelőhöz, nem otthon sír, hogy jajj de rossz az autóm. Keress fel egy pszichiátert, pszichoterapeutát (a pszichológust a te esetedben el lehet felejteni), majd ő tud segíteni. Vagy sírj otthon és halj meg anélkül, hogy ennyit megtettél volna magadért. Egy esélyt adhatsz nekik, nem? Rosszabb úgyse lesz.

2011. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:
Az elégedetlen emberek jobb híján élnek nap mint nap, de inkább napról-napra. Tudom.
2011. júl. 22. 08:28
 25/69 Five Star válasza:
bocs, autót akartam írni :D:D:D
2011. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

"Keress fel egy pszichiátert, pszichoterapeutát (a pszichológust a te esetedben el lehet felejteni),"


Ez a mondta értelemtelen.

A pszichoterapeuta szinte mind (~98%) pszichológus.

Amúgy jártam mindnél.

2011. júl. 22. 08:35
 27/69 anonim ***** válasza:
Ismered a mondást: Aki a kicsit nem becsüli,a nagyot nem érdemli?
2011. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
hallottad már ezt a szót vazze : fogyókúra? oO :O
2011. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 Five Star válasza:

Igen, ezzel a mondattal arra akartam célozni, hogy egy pszichiáter pszichoterapeutát keress fel :D Azért nem csak 2% az ;)


Na és milyen volt, amikor voltál, miket csináltak? Főként a pszichiáter.

2011. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

Három-öt év kezelés alatt várható igazi javulás. Heti két, de inkább három kezelés mellett. Mind szerint három-öt év kezelés intenzív. (Ilyen sem volt még szerintem, egyet érettek pedig nem is ismerték mind egymást. (Jó csak ebben a részben volt ennyire egybe hangzó a vélemény)

Havi 40-80-120 ezer forintom nincs erre sem, a következő három-öt évben.

2011. júl. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!