Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság de miért ne? Mit...

Öngyilkosság de miért ne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak azt nem kapom meg amit akarok az életben/élettől. Kivétel az étel, tehát nem titok 130 kiló vagyok. Ha nem ehetnék meghalnék. De így is jobb lenne ha meghalnék, csak az a baj hogy (úgy) tudom újra szültek. Mit tegyek?


Amúgy a közepes az rossz, a jó kevés. A legjobb már megfelel.


2011. júl. 22. 05:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

"Ismered a mondást: Aki a kicsit nem becsüli,a nagyot nem érdemli?"


Aki a kicsit megbecsüli, annak ne adj nagyot! Minek? Csak elrontod. És ha már később csak kicsit kap, csak rosszabb lesz.


"hallottad már ezt a szót vazze : fogyókúra? oO :O"


Ezer óra sporttal lefogytam 35 kilót, és jól néztem ki. Bár nem szertettem úgy magam. És nem tudtam elfogadni sem úgy magam.


"Na és milyen volt, amikor voltál, miket csináltak? Főként a pszichiáter."


Hát ezt fejts ki! A terápia típusára gondolsz? Nem akarok feleslegesen féltucat idegenszakszavat ide írni.

2011. júl. 22. 08:46
 32/69 Five Star válasza:

"Havi 40-80-120 ezer forintom nincs erre sem, a következő három-öt évben."


Hát akkor nem magánrendelésre járj, hanem államira b@szki :D Vagy nincs TBd?


Jaja a terápia típusára gondoltam, meg hogy írtak-e fel gyógyszert, és ha igen, mit. Nyugodtan jöhetnek a szakszavak, értem őket. Most ezt csak kíváncsiságból kérdezem, nem kell kis esszé, csak úgy velősen :D

2011. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
És hogy hogy te éppen a pszichiáter pszichoterapeutát tartod jobbnak? Gondolom neked egy pszichiáter pszichoterapeuta segített.
2011. júl. 22. 08:49
 34/69 anonim ***** válasza:

Egyfolytában csak a kifogások és a panaszkodás.

Kicsit nézd már kívülálló szemmel, mit hordasz itt össze.

Nem vagy elégedett az életeddel? Változtass.

2011. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 Five Star válasza:
A pszichiáter pszichoterapeuta azért jobb, mert gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a pszichológus, plusz még ha szükség van rá, gyógyszert is tud felírni.
2011. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

A gyógyszer csak rontott.

Amúgy 3,8%-a pszichoterapeutát az pszichiátert.


Az anti-deperdreszánsok (csak túl pörgettek) és hangulat stabilizálók szerintük tévutak voltak. (Mind szerint. Meg is lepődtem.)

Az antipszichotikumok 80+%. Mindtől csak rosszabbul voltam. Sokkal sokkal rosszabbul általában, kétszer be is vitt a mentő mellékhatás miatt másik hármat meg mellékhatás miatt súlyos állítottak le. Amúgy voltam SZTK alapon pszichoterápián is. Csak a doki elment egyetemre tanítani. És aki helyette jött (hála pénzt várt).

Napi 5mg Rivotril már tíz éve fel van írva. De csak szükségesetiként most.


Most be van írva egy gyermekkori skizófrénia dg.-nek.

2011. júl. 22. 09:01
 37/69 A kérdező kommentje:

"A pszichiáter pszichoterapeuta azért jobb, mert gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a pszichológus, plusz még ha szükség van rá, gyógyszert is tud felírni."


Cserébe viszont nem foglalkozik a lelkeddel. Csak egy beszélő hibás "bioneurális" csomónak tart két lábon leginkább.

2011. júl. 22. 09:04
 38/69 anonim ***** válasza:

Kérdező, volt egy beavatás jellegű baleseted- a majdnem vízbefulladás. Lehet, hogy ezért tudod, helyesen:

ha megölnéd magad - mert ez is gyilkosság - rosszabb lenne.

Igen, ezt elég sok buddhista irat kifejti.

Mert nem lehet csak úgy, egy súlyos bűn (gyilkosság) által kilépni az örvénylő létforgatagból, akkor nagyon sokan tennék, de érzik az emberek, nem lehet. És nincs "csoki", nincs internet, sőt sokaknak nincs enni sem, karjában vesz éhen a gyereke, és tűri a szenvedést, elviseli. Mert nem lehet kilépni a világból, hova is lépnénk ki? EGY világ van, hova menekülhetnénk belőle? Buddha tanai erről szólnak:

hogyan lehet ebből a szenvedésből megszabadulni? Mi a felébredés? Mi a valóság és mi az, ami illuziórikusan borít el, valóságnak hazudva magát?

Mit kell cselekednem, hogy a létesülési láncból szabaddá váljak? (mailben küldök hozzá olvasnivalót, ha érdekel)


A lét tragikus, el kell tudni viselni. Nehéz, mindenkinek nehéz, erre 30-40 közt valamikor ráébred az ember. És a színes, szerelemtől átitatott ifjúság elmúlik, a színes világ elsötétedik, mélységek nyílnak meg, szakadékok, örvénylések, amibe, ha nem elég éber az ember, beletántoroghat.

"szabadíts meg engemet, oh Istenem, mert a vizek lelkemig hatoltak..."

- szólal meg a Zsoltár a lélekben (69.)


De szerelem nélkül élni nem lehet, ezért Istenbe, az egész világba lesz szerelmes ettől fogva az ember. És újra ragyogóvá válik, és már nem az a felszínes csillogás, hanem mélyéről, lényegéből fakadó ragyogás váltja fel.

2011. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:
Most Isten vagy Buddha?????????????????
2011. júl. 22. 09:07
 40/69 A kérdező kommentje:
Buddha nem tagadta az Isten/istenek létét, de azt állította hogy viszont semmilyen befolyással sincsenek az életünkre és halálunka.
2011. júl. 22. 09:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!