Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok pályakezdő, nem találok munkát,nem tudok elmenni tanfolyamra.Semmim nincs és most életem párja is ellenem fordult még az is lehet,hogy utcára kerülök.Ezért hát mondjon nekem valaki csak egyetlen okot is arra,hogy miért ne legyek öngyilkos.
2011. szept. 23. 13:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%
22 évesen mit szeretnél az élettől? Beteljesült karriert, házasságot, családot? Kb a 22 évesek többsége a te cipődet tapossa. Barátnőm 25 éves, diplomás, pályakezdő, munkanélküli. Jelen pillanatban konyhalánykodik heti 1-2 alkalommal az egyetemi diplomájával a kezében, a nyáron majdnem szétmentünk közel 8 év után, mégsem sajnáltatja magát, és nem is akar öngyilkos lenni. Rajta kívül még a fél haveri körömre mutogathatnék, akiknek sz*r a szerelmi életük, se munka, se pénz, idősebbek is nálad, mégsem akarják felkötni magukat! 22 évesen senkinek sincs még semmije (ha van, az a szüleié), mindenki max valami kezdeti karrier státuszban van, és a párkapcsolata is vagy van, vagy nincs. 22 évesen kb épp az első igazi kudarcaidat éled meg, hát mi a f*szért lennél öngyilkos??? Sajnálom, ha a sablonokat várod, hogy jaaaj, van értelme az életnek, igazából felb*sz a mentalitásod.
2011. szept. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nekem fontos vagy, mert én imádom az öngyilkosság témát és élvezettel kinyírnám magam néha, de még is arra bíztatlak inkább, hogy ne tedd és maradj életben. Próbálj meg erős lenni..Vannak szép dolgok az életben. Én a saját fájdalmaimban is megtaláltam már a szépséget. Most írhatnám a dolgokat, hogy egyél, igyál, aludj, hallgass zenét, olvass, tanulj, kapcsolódj ki, töltsd el az időtt a barátokkal vagy amivel akarod, de ha egyikre sincs lehetőséged, akkor tudom, hogy nem megyek semmire az ilyen dolgokkal. Viszont szerintem te nem vagy agyilag zokni, egy unintelligens nulla kis selejt. Sok hajléktalan azért fetreng az utcán, mert elbutultak és gyengék. Az alkoholt, drogokat választották és nem tudnak kitőrni belőle, más meg nem segít nekik. Esetleg betegek vagy pedig idősek már....De te még fiatal vagy. Bármi lehet belőled. Nem hiszem, hogy az utca maradt csak számodra. Ha ideiglenesen mégis így történne, sincs veszve minden. A természetben is ki lehet bírni. Az ápoltsághoz sem kell sok pénz. Fel sem tűnne, hogy hajléktalan vagy. Na de ezt most felejtsük el.

Valami munkát tuti tudsz találni. Előszőr valami gagyit, amíg összejön egy tanfolyamra. A párod igazán segíthetne ebben. Ha nem szeret téged, akkor inkább te dobd ki őt. Bár szerintem inkább csak akarja, hogy jobb legyen nektek.

2011. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Még annyit: nem akartam még jobban elb*szni a kedved, csak kiidegel az ilyen hozzáállás. Húzd ki magad, és egyenesen előre. Munkád lesz idővel, normális párkapcsolatod is, de ahhoz kell az, hogy összeszedd magad.

A párod szemétkedésével kapcsolatban pedig próbáld fordítva szemlélni a dolgot. Feltételezem magadba roskadva sajnálkozol otthon, milyen sz*r az élet. Ilyen embert senki sem tűr maga mellett sokáig. Ezt nem rosszindulatból mondom, csak párommal voltam picit a másik oldalán dolognak, és én is nagyon bunkó voltam vele olykor, mert irritált, hogy mindenben segítenék neki, ő meg egy mosolyt nem viszonoz. Amíg nincs munkád, légy odaadó háziasszony és próbáld őrizni a jó kedved, hidd el ő is így fog hozzád állni, amitől te is jobban fogod magad érezni, és még jobb lesz a kedved, amitől ő még jobban fog szeretni. Egyszer csak azon kapod magad, hogy van munkahelyed és jól érzed magad. De ezért NEKED KELL TENNI! Nem várhatod el a pasidtól, hogy sajnáljon, van jobb dolga is!


13:52 voltam

2011. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14:02 -nek egyébként igaza van. Nagy idegesítő tud lenni egy olyan ember, aki állandóan csak nyivákol és elvárja, hogy őt sajnálják és csak erről tud beszélni, hogy ő milyen boldogtalan a többeik meg rosszak. Az ilyennek sajnos nem való kapcsolat. Most ne vedd magadra. De próbálj meg pozitívan hozzáálni a dolgohoz és ne hagyd el magad.
2011. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Lásssa rajtad a párod, hogy szereted őt, hogy te megteszel mindent azért, hogy legyen munkád, nem csak üldögélsz és kihasználod őt meg érzelmileg zsarolod. Ha pedig nem szeretitek egymást, akkor tényleg jobb szakítani. De ezt nektek együtt kell eldönteni és megbészélni.
2011. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha neked megfelel, hogy az élet ilyen könnyen legyőz, akkor nyugodtan legyél öngyilkos. Nekem nem felelne meg.
2011. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ, az előbb halottam, hogy a másik lakásban valaki fuldoklik. Talán egy idősebb nő lehetett. Olyan rossz belegondolni az ilyen dolgokba, hogy van egy nagy családi ebéd, ahol összeültek családtagok szeretetben, aztán úgy végződik, hogy egyikük megfullad és tragédia lesz belőle:S Nincs többé az illető. Max csak egy fájó emlék már.
2011. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%

Legyél.... sok embert nem zavarna szerintem... ahelyett hogy itt siránkozol folytatni kéne próbálkozni és küzdeni... nem itt sírni


de gondolom akaratgyenge vagy meg minden tehát tedd a legegyszerűbb és leghülyébb megoldást öld meg magad


grt szánalmas vagy

2011. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

:) a sok együttérző ember... nem csodálom hogy öngyilkos akarsz lenni


hogy őszinte legyek, tisztelem a szabad akaratot, tehát ha meg akarsz halni, akkor tedd. ha nem akarsz, hanem egy kényszerhelyzet, akkor viszont más a teendő.


először is meg kell találnod azt, amiért élni jó. ha ez nem elérhető, akkor elérhetővé tenni. ha az sem megy, akkor megint ott az A terv.

nem hiszem hogy a családodtól ne kapnál segítséget, kivéve ha azon kevesek közé tartozol, akiknek nem akar/tud segíteni a család

továbbá egy jobb anyagi helyzetben ott hagynám az ilyen embert, aki párnak nevezi magát, de követelőzik, nem támogat.


és igen, diplomával is ugyanide lehet kerülni. most ilyen idő van, főleg ebben az országban. amint lehet, külföld.


remélem segítettem.

2011. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha semmid sincs, veszteni valód sincs. Ezért.
2011. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!