Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van óriási önbizalomhián...

Miért van óriási önbizalomhiányom? 15/F

Figyelt kérdés

Nem vagyok se bunkó, se rossz tanuló, sőt csupa négyes ötös. Nem vagyok fekete(bőrű), nem cigizem, rendszeresen indulok versenyeken (több-kevesebb sikerrel). Jól mondok verset, van jogsim kismotorra. Ezek mind szép is jó dolgok, de nagyon kevés önbizalmam van ! (önbizalom=0)


Mit tegyek ? Szeretnék én is "menőbb" lenni, csajozni, barátkozni !



2012. ápr. 25. 18:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Jöhet más is, így már többen várunk választ, elvégre erre találták ki ezt az oldalt :)
2012. ápr. 25. 20:37
 12/22 kizcar ***** válasza:

Szia

Ezt egy másik kérdéshez írtam:

Én is önbizalomhiányban szenvedek, és sajnos nálam ez elég súlyos. Úgy képzeljétek el,

hogy nem bírom a szemkontaktust, már a saját rokonaimmal sem, a véleményemet nem

merem kimondani, pláne ha több ember társaságában vagyok, van úgy, hogy a szívem

szaporán elkezd verni. Mondjuk a szemkontaktust főként az önképzavarom miatt nem

tudom tartani, de ez is az önbizalomhiányból fakad. Az iskolában nem tudtam figyelni,

mert egyfolytában leköti a figyelmemet a gondolat, hogy csúnya vagyok, biztos engem

figyel mindenki, úristen mit gondolnak rólam. Az utcán, boltban, buszon, vonaton is

ugyanez történik.

Egyébként a poén az, hogy igen jóképű vagyok, edzek, így izmos is, de sajna hiába ha

ebben a rohadt szorongásban szenvedek. Ez a sors iróniája.

Úgy vettem észre, hogy lószart se ér a jóképűség és izmos test ha nem párosul fasza

dumával, ami meg csak akkor van, ha van önbizalom.

Voltam pszichiáternél évekkel ezelőtt, de amint javult a helyzetem, többé nem mentem, így

visszaestem.

Párszor utánaolvastam neten, hogy mit kéne tennem, és találtam egy cikket ahol az volt

írva, hogy meg kell erőltetnie magát az embernek, a negatív gondolatokat le kell cserélni

pozitívakra, nem szabad önsajnáltató gondolatokkal tetézni a már így sem rózsás

helyzetet, és a saját véleményt meg kell tanulni kimondani, a beszariságot és félénkséget

legyőzve. A cikk írója állítása alapján így le tudta küzdeni, ugyanis mint írta: az önbizalom

egy tanulható dolog.

Na amikor végiglolvastam az irományt, gondoltam másnaptól megpróbálom ezt én is.

Ha elég kitartó vagy akkor tényleg sikerül. Megdöbbentem amikor éreztem magamon a

változást, már csak a javulás eljöttének idejétől is, ugyanis pár napon belül jobban éreztem

magam. Elsőre baromi nehéz, nekem az volt, mert mint már írtam, nálam súlyos ez a

dolog.

Mégegyszer leírom: csak pozitív gondolatok járjanak a fejedben, mondd ki a véleményed

bátran, a beszariságot és félénkséget legyőzve, vegyél fel, és tarts is meg egy bátor,

önbizalommal teli emberre illő testhelyzetet amikor emberek között vagy, vagy amikor

beszélgetsz valakivel. Ez úgy néz ki, hogy (terpeszállás olyan 40cm távolságú bokákkal,

kezek szabadon kint kiengedett laza ujjakkal) meg úgy az egész tested próbáld meg lazán

tartani görcsmentesen. Ja akkor meg kell tanulni idegenekre rámosolyogni, és nem helo-t

ha nem sziát köszönni:) Van még egy teendő amit most hirtelen nem is tudok

megfogalmazni. Igazából nincs is más, kombinálni kell a leírt dolgokat, pozitív

gondolkodás, testtartás, véleménnyilvánítás és mosolygás, helo helyett szia. Bátorság,

kitartás, erő. Hinni kell magadban, meg kell tanulni. Meg kell tanulnod visszaszólni a másiknak, kimondani a véleményed más emberek felé, le kell győznöd saját magad testvér.

Mivel gyúrok, ez is olyan mint az edzés, ahhoz tudom hasonlítani. Az elején szar, mert

gyenge vagy, de aztán ha van kitartásod és képes vagy megerőltetni magad, akkor az

önbizalom is úgy növekszik majd mint az izom.

Én pl a javulást ott látom magamon, hogy a szeretném helyett mindig azt mondom

mostmár hogy akarom, ki tudom mondani a véleményem idegeskedés nélkül, meg vadidegen csajt utcán leszólítok, ha meg visszautasít nem

csüggedek, mert hál' istennek baromi sok van belőlük:)

Sziasztok:D

2012. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi, a gyakorlati dolgokat megpróbálom, és ahogy leírtad, én sem merek sziát köszönni mindenkinek, csak a közelebbi ismerőseimnek. A testtartást szintén meg tudom valósítani, de sajnos hiába határozom el magam, hogy ma reggel majd arrébb küldöm a székemre ülve beszélgető illetőt, sosem merem megtenni. És akkor az a vége hogy álljak 20 percet az asztalom mellett. Ilyenkor, hogy ne tűnjek fel, általában tanulok valamit, de szívesebben tenném ezt ülve. Ha mégis rászólok, hogy menjen arrébb, akkor meg visszaszól, és én alapból olyan vagyok, hogy ezt a végtelenségig képes vagyok eltűrni, tehát inkább állok.
2012. ápr. 26. 15:32
 14/22 anonim ***** válasza:
Egy-két különbséggel mintha csak magamat írnám le :D
2012. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 kizcar ***** válasza:
Pedig muszáj visszaszólni, sziát köszönni idegennek, vagy valami olyat tenni amit eddig nem mertél. Ugyanis önbizalom növelésnél ez az ami a gyúrásnál a súlyemelés. Ha nem emelsz súlyt, nem leszel erősebb, ha nem csinálsz olyat amit nem mertél, akkor nem fog növekedni az önbizalmad. Képes vagy rá, csak meg kell erőltetned magad. Ne várd, hogy a sült galamb a szádba repüljön, mert nem fog barátom. Próbálj valami tekintélyesebb külsőt kölcsönözni magadnak. Hidd el, hogy nem menő homoszexuálisnak kinézni.
2012. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kizcar ***** válasza:
bocs a homoért. nem te vagy az
2012. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet. Semmi önbizalmam sincs, de talán az még rosszabbít a helyzeten ,hogy sok bunkó folyton beszólogat valamit. Van pár barátom, de talán ők nagyon nem is nevezhetőek barátnak, csak annyi ,hogy szünetekben velük vagyok, hogy ne kelljen egyedül álljak a fal mellet szünetekben. De néha már olyan rossz ez az egész. Az osztályban szinte az összes csaj lefeküdt már több pasival is, nekem meg még egyáltalán nem volt pasim se. Lehet, hogy talán az a baj, hogy túl csendes és visszahúzódó vagyok, nem merek megszólalni, mert folyton félek ,hogy kiröhögnek a véleményem miatt. Szeptembertől gimis leszek és nagyon félek ,hogy mi lesz, hohy hogyan fogank alakulni a dolgok. Csam azt remélem ,hogy ott majd jobb lesz minden és nem lesz ennyi bunkó osztálytársam.
2012. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
*hogy *csak
2012. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Most ez olyan, mintha magamról olvasnék leírást :) Nálam is ugyan ez van, vannak "barátaim" (idézőjelben!), de ezekkel csak néha tudok jót beszélgetni, amúgy meg le se sz@rnak.
2012. máj. 8. 20:47
 20/22 anonim ***** válasza:

Mennyi jót tudsz magadról mondani ,nézd szerintem ez egyáltalán nem önbizalom hiány, inkább tini szindróma :)

Mutasd magad és mindenki szeretni fog vagy ha nem nem is neked valók :)

2012. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!