Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/241 A kérdező kommentje:
Amúgy mások nem különösebben foglalkoznak velem, tehát nem fogom mély nyomot hagyni senkiben...
2013. márc. 12. 21:28
 142/241 anonim ***** válasza:
Istenem, ennyi színpadiasságot...
2013. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/241 Nirata ***** válasza:

olyan lüke vagy!

nézd meg hány kommented van!

(:

2013. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/241 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj gyerek, ha csak negyedannyi energiát öltél volna abba, hogy elhúzz pszichológushoz, mint az önsajnálatba, drámázásba, már javában gyógyulhatnál.
2013. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/241 anonim ***** válasza:
91%
tökmindegy. Egyikből sem akar felfogni semmit. Ennek nem lehet jót tenni,mondani csak a saját idiótaságait hajtogatja. Valószínűleg szerencsétlen szüleivel is így van. Szerethetik bármennyire, a saját mérhetetlen önzőségén nem lát túl. Nem érdekli kinek mennyi fájdalmat okoz,csalódottságot,bánatot. Neeem. Őt csak a maga semmi gondja,pillanatnyi komorsága érdekli. Ezért nincsenek barátai,mert egy ilyen önző,nagyképű emberre senki nem kíváncsi. Ezért nincs párja,mert akkor mással is kéne törődnie,de arra nem képes! És nem változtatni akar ezen,hanem mégtöbb fájdalmat okozni az önzőségével. Ezzel megválaszoltam az eredeti kérdést. Nem tudlak sajnálni egy kicsit sem.
2013. márc. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/241 anonim ***** válasza:
65%

Szia. A 129-es vagyok. Az volt az első válaszom. Nem olvasom vissza, szerintem veszekedések sora.


Elárulom. Nem meggyőzni akarlak, egyik döntésről sem.


De én megteszem ma. Igen, felvágom az ereimet. Hétfőn próbálgattam, és nagyon fájt. De legalább fogom tudni mire számítsak. Megírtam a búcsúlevelet,azaz annyit, hogy hamvasztást kérek, és egy kis pénz is mellétéve. A családomat gyűlölöm. Nem szülőknek valóak.

Buta felfogásom van, egy ateista, semminek értelmét nem látó fiatal lány vagyok, akinek 6 évesen rendőrt kellett hívnia. Igen, nekem az idevezető út is pokol volt. De kivártam, hogy ne legyen túl sok emberi kapcsolatom, és ne fájjon senkinek.


Senki nem nézné ki belőlem. Mert soha nem beszéltem senkinek erről, és tudod, ez a legelső jele, hogy valóban meg akarja tenni valaki. Állandóan mosolygó, színes egyéniség, költőféleség vala. Mégis megteszem. Nekem jó okom van. A te okod mi?

Megvannak a kellékek?


Nekem megvannak. 5 éves kiskoromba csak egy kés volt. Ma egy nagyon jó kis borotvapengém. Tudom hol kell vágnom, nem csukló, bár ott is menne. Aztán csak leülök szépen a gyerekkori plüssömmel a kezembe, Rammsteint hallgatva, és csak nézni, ahogy folyik a vérem. Előtte forró fürdő. Élvezet, és meleget ád, mivel melegben nem alvad a vér.


Valószínűleg eleinte csak fáj. Utána fázom, és szédülök, majd nem hallok. Aztán ennyi. Hnap reggel fél 5 kor megtalál anyám, majd valószínűleg ő is követ. De nem érdekel. Te ezt be tudod vállalni?


Ezekre válaszolj...és akkor mondj ilyen erős szavakat...

Viszlát

2013. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/241 anonim ***** válasza:
74%
Hát babám a te fejedben is komoly bajok vannak. Szerinted kivel tolsz ki jobban? Anyádékkal, vagy magaddal? Anyádékkal, akik, a szeretnek, összetörnek, de élnek, ha nem szeretnek is, bánkódnak majd, de élnek, vagy te, aki jól megöngyilkolod magad és lószart se élsz. Pedig rohadt jó dolog élni. Minden fájdalmával, olykor szenvedésével is jó élni. Hogy ki mit lát meg az életből, csak azon múlik, hogy mit akar látni. Egyszer azt találtam mondani, hogy azért van sok öngyilkosság, mert a mai ifjúság elpuhult, elhülyült, elkényelmesedett nyámnyila. Nos, ezt gyakorlatilag pontról pontra igazoljátok.
2013. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/241 A kérdező kommentje:
Miért várja el az emberiség, hogy mindenki olyan erős legyen lelkileg, mint ti ? Ez olyan, hogy azt mondják, hogy 40 KM-et fuss le ! Egyszerűen valaki nem bír lefutni 40 kilómétert... valaki képes rá... És sulykolátok, és bántjátok azt aki csak 1 kmet bír lefutni ? Mindenkinek más a tűrőhatára, ne várjátok el, hogy ugyan úgy bírja az ember a dolgokat, mint más... Valaki könnyen megtörik a háborúban is, valaki a hullák között alszik... Bár ezt nem érthetitek, csak biztos én vagyok önző, és én látom rosszul...
2013. márc. 13. 05:53
 149/241 Nirata ***** válasza:

én nem bántanám azt aki csak 1km-ert futna le


1.futott 1km-ert

2.lehet h valaki megnézi jól van e

3.és lehet h kilóméterenként végigfuttja

2013. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/241 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de a futás az nagyon rossz hasonlat volt, mert az pont, hogy akarat kérdése. Ilyen távot még nem volt szerencsém lefutni, de 21 km-t már igen. Soha nem atletizáltam, nem igazán volt kondícióm, de ez egy hagyomány volt a sulinkban, hogy ha vki lefutja ezt a távot (20 km = 100 kör), akkor az kap erről egy emlékpólót. Én eldöntöttem h akarok. A nyári felkészülésem abból állt, hogy négyszer elmentem fél órára futni, szóval még csak felkészült sem voltam! :D Az ötvenedik körnél a barátnőm abbahagyta, mert ő már előző évben megcsinálta a száz kört, onnantól egyedül mentem. Nem gondoltam volna, de így rosszabb volt, mert addig húztuk egymást. De mentem tovább. A hőség iszonyatos volt, túl sok teát ittam és túl sok szőlőcukrot ettem, ettől hányingerem lett, a nyolcvanadik körben begörcsölt a lábam, de nyújtottam és mentem tovább, és végül meglett a száz... Utána még tettem pár tiszteletkört, aztán ennyi volt.

A futás, főleg a hosszú távú az pont, hogy akarat kérdése.

Ezt magamért tettem, és ezért is érzem úgy hogy ez a hasonlat nem teljesen jó. Az élet ugyanis nem csak magunk miatt van, hanem egymásért is. Megideologizálhatod, hogy ez miért nem így van, csak ezzel kiérdemled az önző jelzőt. Mert aki csak magára gondol az önző. Aki másokra is az önzetlen. Ezek annyira elemi dolgok, mit kell ezen annyit magyarázni? :) Aztán mutagathatsz a világra, hogy mennyire önző, na de kérem szépen, te birka vagy, aki beáll a sorba, vagy egy saját identitással rendelkező lény? Olyan nagyra értékeled az individuumot, itt miért nem érvényesíted ezt az értékrendedet? Akár hiszed, akár nem, az embereket bizony manipulálják/manipulálni próbálják minden nap minden órájában, és megpróbálják elhitetni veled, hogy csak te számítasz. Így lesznek emberek tömegei magányosak és gynegék - ellentétben a propagandával, hogy független leszel és erős. Ha ezt az utat választod, akkor nem leszel különleges, hanem pont, hogy tucat ember lesz belőled.


Ez a mai korszellem, hogy csak te számítasz, az egyén a legmagasabb "érték". Ezért van ennyi dekadens. Fittyet hánynak az emberi kapcsolatokra, vmi szükséges rosszként vannak beállítva, család, állam, mindenfajta közösség csak vmi romantikus-arisztokratikus hagyománnyá lett mára, lerombolták ezek tekintélyét, így már nincs semminek visszatartó ereje. Főleg ha még az ember otthon, saját szakállára is folytatja az agymosást.

De vannak még emberek, akiknek fontosak a kapcsolatok. Mindegy hogy milyen, a lényeg az hogy nem magányos leopárdként viselkednek, hanem farkasfalkában gondolkodnak (nem értem miért magányos farkast mondunk, biztos azért mert a farkasok természetétől is idegen a magányosság, akárcsak az ember legmélyebb ösztöneitől). És azokat, akik a "falkáért" dolgoznak bizony felháborítja, ha valaki felborítja a természet adta kereteket és látóterének fókuszában többé nem a közösség lesz, hanem kizárólagosan saját maga. Ez gyengíti a közösséget, és a közösségben gondolkodó egészséges embereket ez nyugtalanítja. Tudják, hogy a túlélés - a mai társadalomban inkább csak a harmónia, nem a jégkorszak közepén élünk - érdeke a közösség integritásának a megőrzése. Ezek az érzések mélyen gyökereznek az emberben, ritkán tudatosak. Ez a válasz a fő kérdésedre. Mások is leírták, most én is megtettem más szavakkal. Ezért "ítélik el" az öngyilkosságot, mert nem "természetes".


Most már birtokában vagy a "tudásnak", használd okosan. Ennél egyértelműbben nem tudom neked elmondani.

2013. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!