Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/241 anonim ***** válasza:
Most milyen egyetemre szeretnél menni? Mit szeretnél tanulni?
2013. márc. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/241 anonim ***** válasza:

"maximum, ha megnyerem az 5ös lottót, akkor leszek boldog"


ki is az anyagias?

2013. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/241 anonim ***** válasza:

Hehe...nekem is ugyanez jutott eszembe :))


Na, szerintem akkor le is zárhatjuk a témát. Emberünk marha okos, 19 évesen a jövőbe lát, és szépen meggyőzte magát, hogy nem érdemes élni.


A "nem tudok" és a "nem akarok" között különbség van.


Első kommentjeim egyikében azt fogalmaztam meg, hogy egy kis elkényeztetett nyafogógép vagy, aki megfutamodik az első problémától. Erre most ráerősítettél. Te nem nem tudsz, hanem egyszerűen nem akarsz változtatni. Más meg nem fog helyetted. Tehát minden lényeges dolgot átbeszéltünk, te kitartasz amellett, hogy nem jó élni. Akkor tedd, amit tenned kell és fejezd be a dumát öreg!

2013. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/241 anonim ***** válasza:
Én is befejeztem az ide-kommentelést. Idegesít és lassan már csak olyanokat tudnék mondani, amitől tényleg öngyilkos lesz, azt a felelősséget meg nem vállalom. A válaszolgatásainkkal amúgy is szerintem csak szórakoztatjuk és nem unatkozik annyira otthon az üres sivár életében, ami ellen tenni nem akar, csak összefüggéstelenül nyafogni. Nekem az első, elég hosszú hozzászólásom segítőkész volt, saját élettörténettel, de semmit nem fogott fel belőle, kár volt annyit gépelnem és időt áldoznom rá. Na minden jót...
2013. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/241 A kérdező kommentje:
Nem csak erőm, hanem már kedvem sincs változni, mert olyan ürességet érzek, hogy nem látom értelmét annak, hogy már megváltozzak... Ha meg is változnék, már valami akkor is tönkre ment bennem, és értelmetlen lenne... Egyébként egyetemen csillagászatot, vagy hasonló tudományos dolgot tanulnék szívesen ! Érdekel a kritika és az újság írás is, vagy egyéb dolgok, ahol saját gondolatot fejthetek ki ! A tőzsde is érdekelne... sok minden...
2013. márc. 12. 14:41
 116/241 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek, te valakinek hazudsz. Ha olyan qrva nagy benned az üresség, akkor hogy lehet, hogy bármi is érdekel? Újfent megerősítem: csak nyavalyogsz. Tele vagy ellentmondással. Elég a süket dumából!
2013. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/241 A kérdező kommentje:
Ez érdekel, de nincsenek már érzelmeim kb...
2013. márc. 12. 15:49
 118/241 Nirata ***** válasza:
remélem egyszer ráfogsz jönni.h tévesen ítélted meg a világot
2013. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/241 A kérdező kommentje:
Én is remélem... Bár ez inkább csak kín minden egyes perccel tovább élni csak szenvedés... Nem tudom kibírok-e még annyi időt, ami alatt változik valami annyira, hogy megváltozzon a gondolkodásom... Régen nagyon pozitív ember voltam, mindenben az örömet kerestem, de megutáltam az életet, magamat, és mindent...
2013. márc. 12. 16:19
 120/241 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkoztok még vele? Nem látjátok, hogy a semmiről beszél? Kliséket halmoz, de semmi konkrétumot nem írt még le, hogy mitől ez a fenenagy kín és bánat, amit nem lehet tovább bírni. Kamu az egész!
2013. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!