Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem a koromnak megfelelő a...

Nem a koromnak megfelelő a felfogásom? Tényleg prűd lennék?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy nem éltem ki magam 23 évesen, mert nem jártam bulizni, mint a velem egykorúak. Nem iszok alkoholt, és nem is dohányzom. Nem veszek fel olyan ruhákat, amik közönségesnek hatnak. Nem szoktam csúnyán beszélni. Nem tudom normális-e hogy így viselkedek.
2014. aug. 25. 17:50
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Hát amúgy tényleg magányos vagyok. Nincsenek barátaim, nincsen szerelmem.
2014. aug. 25. 19:00
 22/31 anonim válasza:
te éltél így, magadnak csináltad, akkor talán mégiscsak jó lett volna néha elmenni bulizni, mi?
2014. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%
Nem szoktam káromkodni, nem dohányzom, nem fogyasztok alkoholt, nem jártam bulikba, nem veszek fel kihívó ruhát, elmúltam 50 éves, és nem hiányzik, hogy nem "éltem ki" magam, viszont boldog házasságban élek már majdnem 30 éve.
2014. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre a szenvedélyektől való mentesség, tartózkodás inkább egy nemesebb jellemet feltételez."


Nem hiszem. Csak akkor, ha egyébként a haját tépi, úgy kívánja, és meg bírja állni.


Én sem iszom alkoholt, de nincs is rá igényem, úgyhogy ez nem áldozat, nem nemes jellem.

2014. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%

Nézd, szerintem nem vagy prűd. Azt azért nem mondanám, hogy teljesen az ellentéted vagyok, mert az nem lenne igaz, csak másképp gondolkodok. Ahogy az egyik válaszoló írta, a középutat képviselem.

24 éves vagyok, szerettem és szeretek bulizni(=koncertek, /akár külföldi/ fesztiválok, "házibulik", sütögetés/grillezés, stb., tehát itt nem arra gondolok, hogy fűvel-fával), dohányzok is (normákat és "etikettet" betartva= nem dohányzok várandós nő vagy gyerekek mellett, nem égetem ki az emberek ruháját az utcán, nem gyújtok rá buszmegben, nem fújom a füstöt olyanra, aki utálja, nem tartom menőnek se érdemnek a dohányzást stb.), ha olyan alkalom van, akkor iszok sört is, előfordul, hogy kiszalad a számon egy "bé.meg". De ezektől a dolgoktól nem tartom magam se többnek se kevesebbnek azoknál, akik mondjuk nem szeretnek bulizni, nem isznak vagy nem cigiznek. Legjobb barátnőm például teljesen az ellentétem,más a stílusunk, ő nem cigizik, csak nagyon ritkán iszik sört, más zenét hallgatunk, de mégis: 20 éve barátok vagyunk.

Szóval nem lehet ezt beskatulyázni, valaki ilyen, valaki olyan. Persze vannak határok mindenhol.

Tehát igen: normális, hogy ilyen az életstílusod. Mindenkinek mást jelent "élni", ne másokhoz viszonyítsuk önmagunkat és ne másoknak akarjunk megfelelni, hanem mindig azt keressük, ami MINKET tesz boldoggá.Ne aggódj ezen :)


24/N

2014. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

24.

Ha valaki "a haját tépi és úgy kívánja", az aligha mentes a szenvedélyektől.

Az áldozatvállalás pedig nem egyenlő a nemes jellemmel.

A kérdéshez kapcsolódva: úgy látsdzik eljutottunk oda, hogy mikor az ember(ek egy része) már képtelen különbséget tenni jó és rossz között.

2014. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A kérdéshez kapcsolódva: úgy látszik eljutottunk oda, mikor az ember(ek egy része) már képtelen különbséget tenni jó és rossz között.
2014. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
69%

A kérdés, hogy nem a korodnak megfelelő a felfogásom?


Szerintem speciális eset vagy.

MERT a te korodban a lányoknak nem árt ha NÉHA elmennek bulizni, már csak a barátaid kedvéért is,vagy ha nincsenek ne csodálkozz. A barátokkal, családod tagjaival nyugodtan koccinthatsz ünnep napjukon, már csak illendőségből "velük szembeni" tiszteletből. A dohányzást mások is kipróbálják nem baj ha rendszeresen kihagyod. Néha különleges alkalmakkor nyugodtan felvehetsz nőiesen szexi ruhákat, attól még ne nézd magad kur..nak.

2014. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Rám is azt mondják prűd vagyok.

Iszok alkoholt, cigizek, úgy öltözködök, ahogy nekem jól esik. Én vagyok a legszókimondóbb ember az egész társaságban. Ha elmegyünk valahova szórakozni, és jön valami idegen, mindenki rám néz, és nekem kell válaszolnom. Én szervezek minden összejövetelt.

Még is azt mondják rám prűd vagyok. Mert vannak elvárásaim, és nem húzom el minden pasi előtt a mézes madzagot.

Mindenki engem szól le, miközben nyaldossák a lábnyomomat. Leszólják, ahogy látom a világot, az életemet. Még is ugyan azon az úton vannak. Csak azért szólnak be nekem, mert saját magukkal van problémájuk.

Nekem nincs magammal bajom, így nem érzem szükségletét annak, hogy mások életére süssek rá pecsétet.


Annyit szeretnék mondani, ha elmész szórakozni nem kell se cigizned, se alkoholt innod. Még csak káromkodnod sem kell. Fel lehet stílusosan, de szemérmesen öltözni.

Itt annyiról van szó, hogy van merszed mások felé nyitni, vagy sem.

2014. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Én 24 èves fiu vagyok, de én sem járok bulizni mert nem szeretek, inni akkor iszom amikor jólesik, cigizni nem szoktam. Az hogy most ez a divat......majd elmulik sőt szerintem roszabb lesz egyre korábban kezdik el a fiatalok a züllést, én egy családi baráti társas összejövetelnek jobban örülök mint egy diszkónak, vagy bulinak, mert ezek csak 1 lényege van hogy minnél jobban kiüsd magad piával meg egyéb szerekkel.
2014. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!