Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elrontottam az egész életemet?

Elrontottam az egész életemet?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném azzal, h elég konzervatív szüleim vannak, mind a ketten matematikusok, ezért nem csoda, h rendszeren jártam matekversenyekre országos és nemzetközi szinten is. Élveztem is a versenyeket, a felkészülést, jó érzés volt a többiek előtt végezni. Az egyik nap azonban hirtelen megváltozott minden, elöntött az érzés, h elvesztegettem az életemet, lemaradtam a legfontosabb dolgokról: a bulizásról és egy szép barátnőről.

Ez az utolsó évem a középiskolába(egyébként magántanuló vagyok a sok verseny miatt), ezután egyetemre fogok menni, a szüleim nagy reményeket fűznek hozzám, de nekem teljesen elment a kedvem az egész tanulástól és totál depressziós lettem ettől az egésztől, úgy érzem nem fogom tudni behozni az elhalasztott éveket és pillanatnyilag egy hatalmas vesztesnek érzem magamat :S


A szüleimnek nem mertem erről beszélni, de valahogy már kikellett ezt engedni magamból, szóval köszi, ha végigolvastad :P


2010. márc. 15. 18:34
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%
Egy jó matematikus nem halmozza az élvezeteket hanem élvezi a halmazokat!
2010. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
wtf?
2010. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Egyáltalán semmiről nem maradtál még le. Komolyan mondom, én most 38 éves vagyok, rengeteget buliztam középiskolás koromban, emiatt teljesen leromlott az eredményem, nem tudtam továbbtanulni. Most, gyerek mellett százszor annyi szenvedéssel kínnal próbálok valami normális végzettséget összeszedni, hogy ne mások csicskása legyek, hanem jó állásom lehessen. Nagyon nagyon másképp csinálnám ezt az egy dolgot az életemben (soha semmit egyébként nem bántam meg, és elégedett vagyok az életemmel, ezt az egyetlen egy dolgot kivéve!!) Utolsó éves középsulis vagy, jövőre, ha már egyetemre mész, ott megy az éjszakai élet rendesen, tanulás mellett is lehetőséged bulizni, valószínű koleszos is leszel, magyarul a szüleid szoknyája mellől is elkerülsz és akkor majd bepótolsz mindent. A versenyeket azt én is túlzásnak érzem, de ha emiatt simán bejutsz majd egy szuper egyetemre (nem csak olyan átlagos fősulira, ami ad diplomát, de sehol sem számít igazán) akkor már az is megérte. A lényeg, semmi okod a depresszióra, azok akik most tanulás helyett buliznak, pár év múlva nagyon bánják majd, de már semmit nem lehet visszacsinálni. Bírd ki még ezt a kb. 3 hónapot, előtted az egész élet.
2010. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy "páratlan" matematikus lányt te is!!! Hajrá!

Még annyi: Párosan szép az élet !

:D

2010. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyi versenyt nyertél gondolom jó helyen tanulsz tovább, ebből következik hogy jó állásod lesz jó fizetéssel, és épp ez amiért nem rontottad el az életed, hisz majd te akkor már lazíthatsz, míg más aki most bulizik és nem tanul semmit keményen fog dolgozni
2010. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent semmit! Nem maradtál le semmiről. Ha vannak barátaid hétvégén még mindig összeülhetsz velük, megihattok valamit együtt ott, ahova a korodbeliek szórakozni járnak. Ez a tanulás rovására sem megy. Péntek este 2-3 óra igazán nem számít! Esetleg kérdezd meg a normálisabb srác osztálytársaidat, hogy nem mennek-e valahova hétvégén. Tudod nálunk is van egy ilyen srác az osztályban. Na jó kettő is! :) Az egyikőjük életében egy üveg sört ivott meg, amiben alkohol is volt, semmi mást, ezt is osztálykiránduláson... mi, az osztálytársai viszont igenis mellettük vagyunk, támogatjuk őket. Ha valakinek születésnapja van, akkor ők is hivatalosak rá, miért is ne lennének (pedig másik klikkbe tömörültek)... csak hogy egy példát mondjak két hét múlva buli, és az egyikőjük jelezte hogy jön... azóta mindenki azzal szekálja, hogy hogy befogunk rúgni együtt, de persze ez nem komoly, csak csipkelődünk, ő pedig élvezi, mert törődünk vele, és nem számít, hogy nem egy parti arc! (teszem hozzá én sem vagyok az). Amúgy meg örülj neki, ha nem beszélsz egyfolytában integrálásról meg deriválásról még előnyödre is válhat az, hogy intelligens vagy! :) 19/L
2010. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nem maradtál le semmiről, hiszen most áll előtted a legnagyobb buli, az egyetem. Majd most bepótolsz mindent. Bár azt ajánlom, hogy azért a tanulásra továbbra is figyelj, de hidd el, hogy menni fog egyszerre a tanulás, és az élet is. Másoknak is megy. Én is éreztem hasonlót 19 évesen, aztán eldöntöttem, hogy mostantól nem csak az iskolának fogok élni. Elkezdtem eljárni otthonról egy jóbarátnőmmel, aztán egyre több embert ismertem meg, most pedig boldog párkapcsolatban élek, mellette pedig elég jó eredménnyel tanulok az iskolában. Tényleg próbálj meg beszélni erről a szüleiddel, barátaiddal.
2010. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

jogos az érzés, valami tényleg kimaradt az életedből ,és a matematikaversenyek miatt magántanulónak lenni eléggé "érdekes" dolog a szüleid részéről

a konzervativitás egy dolog, de ez több annál

ha jól értem abból állt az életed h tanulás-matekverseny-tanulás-vizsga-apuciék örülnek, azért szerintem ez túlzás

persze lehetsz híre matematikus v mittudomén , de ez nem normális, és mos nyílt ki a szemed h vmi nincs rendben

próbálj sztem kicsit kevesebbet otthon lógni, barátokat, barátnőt szerezni , bulizni

persze sejtem mi lesz a szüleid véleménye , de ha így folytatod full kocka leszel :D de viccen kívül próbálj változtatni

17F

2010. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
egyetemen legyél koliba kibulizhatod és kihányhatod a lelkedet :D
2010. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
még behozhatod
2010. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!