Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elrontottam az egész életemet?

Elrontottam az egész életemet?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném azzal, h elég konzervatív szüleim vannak, mind a ketten matematikusok, ezért nem csoda, h rendszeren jártam matekversenyekre országos és nemzetközi szinten is. Élveztem is a versenyeket, a felkészülést, jó érzés volt a többiek előtt végezni. Az egyik nap azonban hirtelen megváltozott minden, elöntött az érzés, h elvesztegettem az életemet, lemaradtam a legfontosabb dolgokról: a bulizásról és egy szép barátnőről.

Ez az utolsó évem a középiskolába(egyébként magántanuló vagyok a sok verseny miatt), ezután egyetemre fogok menni, a szüleim nagy reményeket fűznek hozzám, de nekem teljesen elment a kedvem az egész tanulástól és totál depressziós lettem ettől az egésztől, úgy érzem nem fogom tudni behozni az elhalasztott éveket és pillanatnyilag egy hatalmas vesztesnek érzem magamat :S


A szüleimnek nem mertem erről beszélni, de valahogy már kikellett ezt engedni magamból, szóval köszi, ha végigolvastad :P


2010. márc. 15. 18:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

nincs mese, itt az idő hogy eljárj diszkóba és csajozz a haverokkal, már ha vannak :D

ha most nem lépsz később még jobban bánni fogod, hidd el

kelj fel a gép elől és nyomás, most :)

2010. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, h ennyi válasz érkezik majd, köszi szépen nagyon kedvesek vagytok. Az a gond, h a mostani barátaimat akiket főleg a versenyeken ismertem meg ez a téma nem érdekli, ők nem szeretnének megváltozni egy picit sem. Ezért gondoltam, h akkor más társaságot kell találnom, csak félek picit, h nehéz lesz beilleszkedni :P
2010. márc. 15. 19:11
 23/26 anonim ***** válasza:

Hát, én most ide aztán írhatok, mondhatni vak vezet világtalant, de írnék pár gondolatot.

Szerintem a legfontosabb, hogy ha eddig nagyon egyhangúan matematikában mélyültél el eddig, akkor próbáld hígítani ezt a beállítottságot. Lehetőleg minél több dolgot próbálj meg. A matematikus agy egy olyan furcsa képződmény, hogy gyakorlatilag mindenhez megvan a kellő intelligenciája, maximum eddig nem volt tér, és lehetőség felfedezni ezt. Pszichológia, biológia, művészetek bármely igényesebb formája, vagy akármihez lehet érzéked. A matek, a maga logikusságával, és maga a gondolkodásmód gyakorlatilag minden dologban segíti az embert, ezért tartom az egyik leggyönyörűbb dolognak.


Ezek most hangozhatnak üres dolgoknak, csak lényegében azt szerettem volna mondani, hogy talán az lenne a legjobb, ha próbálnád megismerni a világot, minél több aspektusát, szerintem érdekelne sok minden. Nem azt mondom, hogy mindezzel foglalkoznod is kell aktív módon, csak járj nyitott szemmel. Ehhez mindenképp kevesebb verseny kell, mert tényleg, az rengeteg időt elvesz. És akkor tényleg beszélni kell a szüleiddel, mert nagyon nagyok az elvárásaik, ahogy írtad. Szerintem meg kell érteniük, ha elmondod nekik, hogy egy kicsit megcsömörlöttél ebben az életmódban.


Ami a barátnőt illeti, azt ne próbálj görcsösen keresni, ahhoz sok időd van még. Ismerd meg a világot, benne a sokféle embert. Remélem van 1-2 barátod, az nagy segítségedre lehet, ha mentek néha meginni egy sört, elmentek pár jó koncertre, vagy lehet rendezvényeket keresni, ami akár egy picit is érdekel. Egyszóval keress olyan értékes dolgokat, amik kizökkentenek az állóvízből. Az egyetem, új környezet segíthet néhány új ismerős találásában. És majd ott is vegyél fel olyan szabadon választható tárgyakat, ha időd engedi, amik elütnek a tanulmányaidtól. Az ilyen jó tud lenni. Ha sikerült elég széles látókörre szert tenned, idővel szert teszel ismeretségekre is, és talán barátnő is jön majd. De ne erőltesd, mert akkor csak görcsölsz.


Sok sikert, csak bátran, ne úgy, mint én. :D Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, bár én kimondottan tehetséges nem voltam, de sok mindent kihagytam az életben. Hosszú út lesz, mire megtalálod a helyed, én már 21 vagyok, de még csak úgy félúton járok. De haladok, vannak akadályok, és néha ezeket egyedül kell leküzdeni. Most neked az első és legnagyobb akadály a szülői nyomás. Vagy erőt veszel magadon, beszélsz velük, és kicsit szabadabban próbálsz élni, vagy folytatod azt, amit eddig csináltál. Az sem feltétlenül rossz, de ahogy írtad, nem vagy boldog jelenleg. Kompromisszum. :)


Bocsánat, elég hosszú lett. Remélem azért elolvasod, még ha van benne jó adag butaság, és saját vélemény is.

2010. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%

erre most jöttél rá ???

ááá de biztos azért az is jó volt

most kezd el a bulizós életed

én is várom jövőre leszek elsős egyetemen:)

2010. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azért az egyetemre nem a buli miatt kell menni, mert 1 év alatt kiszórnak a francba, nem kell hozzá olyan sokat hibázni. :D Aztán meg szenvedhetsz évekig, hogy legyen egy diplomád.
2010. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Tegnapi 18:43-as vagyok.... de hát most írod, hogy vannak barátaid, csak abból a körből... komolyan kérdezem, akkor miről maradtál le? Arról, hogy minden hétvégén széthányd magad? Én tényleg bulizós voltam, de engem a baráti társaságom sodort magával, és amint írtam is, 38 éves fejjel, ezt az egy dolgot bánom, hogy akkor nem tanultam. Miért nem jók neked azok a barátaid? Miért akarsz ennek hátat fordítani? Tényleg nem értem. Lehet hogy túlzás a magántanulás és társai, de majd amikor gondtalan életed lesz pár év múlva és nem kell számolgatnod, megvehetsz-e egy kiló húst, vagy vajas kenyér legyen vacsorára (ezek reális valós problémák ma rengeteg embernek), akkor is azt gondolod majd hogy elrontottad az életed? Még 20 évvel ezelőtt is általában 16 éves korban volt a fiataloknak az első kapcsolatuk, ma divat már ez 13-14 éves korban, ami még a gyerekkor mondhat bárki bármit. Nem ragozom tovább, de nem vagy buta srác szerintem, gondold át, mielőtt tönkreteszed pár hányásért és olyan haverért az egészet, akik igazából semmit nem érnek (mármint a bulikban született részeg haveri kapcsolatok. Jövőre egyetem, akkor tényleg jobban kiengedheted majd a gőzt, biztos lesz barátnőd is.
2010. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!