Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az életcélja annak, aki...

Mi az életcélja annak, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság divatos kezd lenni az, hogy valaki szándékosan nem akar gyereket egész életében.


Mivel a genetikai és a biológia arra programozott minden élőlényt, hogy próbáljon minél több utódot hagyni maga után, sokan azt mondják, hogy ez nem normális.


Ha neked korlátlan anyagi lehetőségeid lennének, és tökéletes stabil párod, akkor akarnál gyereket? Ha nem, akkor miért?


Van olyan ember, akinek csak annyi az életcélja, hogy jól érezze magát, bulizzon, utazgasson, stb és ezt akadályozná egy gyerek?


Vagy aki azt gondolja, hogy olyan munkát végez, hogy az annyira fontos és értékes, hogy emiatt nincsen ideje gyerekre?


Köszi, aki válaszol.



2016. nov. 26. 19:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
97%

ha korlátlan anyagi helyzetem volna és stabil párom, akkor akarnék gyereket és lenne is. De mivel annyit keresek tanult emberként, ami saját magamra is kevés, mindezt napi 10-12 óra munkával és szinte az összes szombatom föláldozásával, így nincs értelme gyereket vállalnom. Annak nincs értelme, hogy csak aludni látom, meg minden vasárnap!


Az én életcélom, hogy megtaláljam a módját, hogyan lehet megszabadulni ettől a tetves kilátástalan mókuskeréktől és az alkalmazotti léttől. Persze úgy, hogy havi szinten ne kelljen az éhhalállal farkasszemet néznem.

2016. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
97%
* és mivel sz@rul keresek, esélyem sincs különköltözni a szüleimtől. Ide a nyakukra meg nőt nem hozok, gyereket meg végképp nem csinálnék!
2016. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%

"Mivel a genetikai és a biológia arra programozott minden élőlényt, hogy próbáljon minél több utódot hagyni maga után"

Aztán egyes egyedekben kifejlődött a gondolkodás. De mint a kérdésből látjuk, nem mindenkiben.

2016. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
#3-as, akkor személyeskedés helyett világosíts meg légyszíves engem és a többi gyk olvasót, hogy miért nem akarsz gyereket, pedig bizonyára megtehetnéd?
2016. nov. 26. 19:48
 5/51 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, épp elég személyeskedő a te lekezelő modorod.


Felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni egyedül is, mit akarok kezdeni az életemmel, nincs szükségem a te tanácsodra. Pont azért nem akarok gyereket, amiért nem akarok traktort venni, vagy fél négyzetkilométer sivatagot az Észak-Szaharában, esetleg csigadarálót vagy ajakrúzst: nincs rá szükségem. Pont.


Mocskosul hidegen hagy az olyan érvelés, hogy de hát a természet. Ha még mindig így működne a világ, akkor te sem visítoznál, ha éjjel valaki meg akar hágni az utcán, pedig de, sikítozol.


Szóval felejtsük el azt, hogy mi volt az őskorban. Ez egy más világ.


Félreértések elkerülése végett: nem járok bulizni, nem azért nem akarok gyereket, mert akadályozna a kocsmázásban, vagy hasonlók. Nagyon jól megvagyunk ketten a párommal és a két macskával - és leszarjuk, hogy szerinted ez természetellenes.

2016. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

#5

láthatólag érzékeny téma ez nálad.

szerinted mégis hogyan szólok bele a te életedbe és hogyan adok neked tanácsot neked a gyakorin keresztül???? Lehetséges ez egyáltalán???

egyébként te kezdted a személyeskedést.


mondjuk a fő kérdésre nem válaszoltál, hogy mi az életcélod? Ennyi lenne, hogy jól megvagy a macskákkal és a pároddal?


Nem provokációként kérdezem, csak azért meg meg akarom érteni ezeket az embereket.

2016. nov. 26. 20:13
 7/51 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy érzékenyen érint, hiszen rendszeresen megkapjuk ismerőstől-ismeretlentől, hogy miért nincs gyerek. Mintha bárkinek bármi köze lenne hozzá.


Mi az életcélom? Neked mi az életcélod? A gyerek? Ennyi? Semmi több? Újat tanulni, megismerni a világot, más kultúrákat, más embereket, megtanulni hangszeren játszani, felépíteni álmaid házát, semmi? A gyerek? Ennyi az egész? És ha felnő, akkor céltalanul kóvályogsz tovább a nagyvilágban? Nem hiszem.


a világon annyi érdekes dolog van, amit megismerhetünk - ahogy a szólás tartja, jó pap holtig tanul. Nem kell nekem ahhoz gyerek, hogy célja legyen az életemnek.


Ha te ezt nem érted, akkor veled van gond, nem is kicsi. Ezen gondolkodj el, ne azon, hogy én miért nem tartok gyereket.

2016. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
99%

Miért nem? Egyszerűen nem szeretem őket, azon kívül pszichés beteg vagyok, nem kizárt h bántanám is.


Mit szeretnék? Szeretnék mégegy szakmát, szeretnék a párommal egy szép esküvőt, utazgatni, meg egy házat vagy lakást venni.


Ha meghalok, a vagyonom, legalàbbis egy része, jótékony célokra fog menni.

2016. nov. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Metionin ***** válasza:
95%

Nem csak a gyereknevelés lehet valakinek az életcélja.

Nem kell hozzá magasztos indok sem, ha valaki nem akar ezzel a lehetőséggel élni. Mert szerencsére ma olyan korban élünk, ahol a gyerekvállalás nem kötelezettség, hanem lehetőség, amivel saját belátása szerint vagy él valaki, vagy nem. Én nem kívánok vele élni. Nem érzem úgy, hogy egy gyerek kihordása, megszülése és felnevelése bármi olyan pluszt adna az életemhez, amiért érdemes lenne belevágni. Sosem szerettem a gyerekeket, sosem akartam. És nem hiszem, hogy egy ember élete boldogabbá vála egy olyan dologtól, amit nem szeret és nem is akar. Nem karrier, nem utazgatás, nem anyagi helyzet miatt. Én csak boldogan akarok élni, olyan dolgokat csinálni, amiket szeretek, és ebben a gyerek nincs benne.

2016. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi misztikum én egyszerűen nem vágyok rá.

Am meg épp most fogok diplomázni ez prioritásában nekem nagyon fontos még akkor is ha más ezt nem érti.


Gyerek nélkül is bőven van mit csinálnom.

Meg utálom a nem engedhetjük meg magunknak c részt.

Ha én elakarok menni valahova v venni akarok magamnak egy új telefont azt megtudom tenni.

És ez nekem JÓ. Ennyi a lényeg.


28 F

2016. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!