Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az életcélja annak, aki...

Mi az életcélja annak, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság divatos kezd lenni az, hogy valaki szándékosan nem akar gyereket egész életében.


Mivel a genetikai és a biológia arra programozott minden élőlényt, hogy próbáljon minél több utódot hagyni maga után, sokan azt mondják, hogy ez nem normális.


Ha neked korlátlan anyagi lehetőségeid lennének, és tökéletes stabil párod, akkor akarnál gyereket? Ha nem, akkor miért?


Van olyan ember, akinek csak annyi az életcélja, hogy jól érezze magát, bulizzon, utazgasson, stb és ezt akadályozná egy gyerek?


Vagy aki azt gondolja, hogy olyan munkát végez, hogy az annyira fontos és értékes, hogy emiatt nincsen ideje gyerekre?


Köszi, aki válaszol.



2016. nov. 26. 19:18
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
85%

skolarendszer,orvosi ellátás, internet, közlekedés és egy elég jó kultúrális hagyaték


- Iskolarendszer: Poroszos, elmaradott, végtelenül konzervatív rendszer, ami neurotikus nyomorékokká teszi a diákságot, a végletekig kifacsarja őket.


- Orvosi ellátás: "A betegségek jó 70-80%-a gyógyítható a tízparancsolat betartásával." - EMMI miniszter


- Internet: Még, még van. Az internetadó hogy is volt?


- Közlekedés: Igen, valóban jó a közlekedésünk... Romániához mérve!


- Kulturális hagyaték: Xenofóbia, homofóbia, transzfóbia, korrupció, kétezer éves mesékben hívő emberek, milliárdos templom -és stadionépítkezések, milliárdos egyháztámogatások, posztkommunista államberendezkedés. - Ejha! Ezek osztán igazi magyar szokások, igazi magyar parasztemböröknek, ejj!

2019. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 MolotovPunk ***** válasza:
92%
Több mint 2 év eltelt mióta ehhez a kérdéshez hozzászóltam,(azóta volt ismét 1 nő az életemben,igaz csak alkalmi.)Viszont elnézve Magyarország mostani drámai csóró helyzetét most sem akarok utódot továbbra sem.Ha lenne éppen komolyabb barátnőm,akkor sem szeretnék.A családtámogatás,meg CSOK meg hasonló (kamu támogatások) csak mézes madzag (látszat) intézkedések.Ráadásul pénzügyi okok miatt azt sem tudja mindenki igényelni.Csak a buta emberek dőlnek be ennek,vagy azok,akiknek van is pénzük ahhoz,hogy simán lakást tudjanak vásárolni közösen maguknak.Egyébként továbbra is az a véleményem,hogy nem mindenkinek az az életcélja,hogy gyereket szüljön.Főleg nem egy csóró szegény országba,ahol családosok jórésze albérletből,albérletbe mászkál....Valljuk be,az nem élet.Nekem legalábbis nem opció az.Nem Indiában és nem Afrikában élünk,ahol sokan szülik a gyerekeket a semmire és bele nyomorba.Magyarország pedig még mindig Európában található.
2019. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 MolotovPunk ***** válasza:
81%
A családi pótlékról meg annyit,hogy a jelenlegi vezetés 9 éve egy dekát sem emelt azon.Akkor hova szüljön és gyártson a magyar utódokat?
2019. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
93%

Mi az,hogy mi értelem?


Én inkább fordítva tenném fel a kérdést!Mi értelme annak,hogy valaki tudatosan megnehezíti az életét,azzal,hogy gyereket is vállal?


Általában azok vállalnak gyereket,akiket SEMMI nem érdekel az életben,nincs hobbijuk,csak az foglalkoztatja őket,hogy megmutassák a külvilágnak,hogy ő sem különcök ám,szenvednek,robotolnak.

És mindezt miért?Hogy majd a gyerekük is ezt csinálja.


Hát szép életcél,mondhatom.


Tudod vannak,akik élni szeretnének,nem csak lenni és minden nap ugyanazt a rutinszerű dolgokat végezni.

2019. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
28%

Hat azt hiszem ez a felig teli vagy felig ures pohar esete. Kinek mi.


Oktatas: USAban fizess ki egy egyeteme!Meg fizetesi aranyokat figyelembe veve is megterhelo. Az teny hogy megfingatnak egy kemenyebb magyar egyetemen de maskepp hajlamos az emberek nagy resze elkenyelmesedni. Bar vannak kevesbe eros szakok is.



- Orvosi ellátás: Szintugy. Sokan a kivandorlok kozul inkabb hazajonnek ha betegellatasra szorulnak. Pl. Fogaszati beavatkozasok hulye lennek kint csinaltatni.



- Internet: Maradjunk inkabb a realitasnal. Ha valamibe akkor ebbe tenyleg nem lehet belekotni, nyugateuropai viszonyokat elnezve sem. Jon az 5g.



- Közlekedés: Igen, valóban jó a közlekedésünk... Romániához mérve! Szerintem ott lassan jobb.



- Kulturális hagyaték: en itt arra gondoltam, hogy voltak/vannak magyar koltok, irok tudosok, tortenelmi szemelyek, epitmenyek ami alapjan mondhatjuk hogy nem egy haszontalan kizosseg tagjai vagyunk.

2019. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
37%

"- Internet: Maradjunk inkabb a realitasnal. Ha valamibe akkor ebbe tenyleg nem lehet belekotni, nyugateuropai viszonyokat elnezve sem. Jon az 5g."


Vicces hogy nagy gyerekesként pont az 5g-t dédelgeted.

Ha ezt MO-n beélesítik úgy 50x-ére fog nőni a daganatos halálozások száma.

Vagyis ez hatékonyabban fogja kiirtani a népességet mint anno a tatárjárás.


Tessék

https://www.youtube.com/watch?v=ekNC0J3xx1w

2019. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretnék gyereket, nagyon régóta. Egy probléma halmazzal kevesebb. Viszont így, nyugodtabb az életem.
2021. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
88%

34: Ezzel pont én is így vagyok. :)

Szeretem a gyerekeket néha nagyon is, DE egyáltalán nem vágyom rá, nem szeretnék sosem.

Nem akarok gályarab lenni és monoton életet élni.

2021. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
84%
Nekem olyan sz@r , nyomasztó gyerekkorom volt, hogy pont ezért akartam gyerekeket. Nagy , szerető, összetartó családra vágytam és mikor láttam, hogy nem kapom meg, arra gondoltam, hogy sebaj, majd csinálok én magamnak. 4 gyerek után megálltunk, nem bírta az egészségem. Sikerült, amire vágytam. Már felnőttek, de szerető, összetartó család maradtunk. A párjaik betagozódtak a klánba, jól érzik magukat. Egyszer az egyik gyerekem ugy fogalmazta ezt meg tizenévesen: "azért szeretek ebben a családban élni, mert ha pl. megölnék valakit, tudom, hogy nem az lenne itthon az első kérdés, hogy mit csináltál??? hanem miközben mindenki ásót ragadna, az, hogy hol temessük el ?Tehát lehet ugy gyereket nevelni, hogy nem marad az ember egyedül a végén. Tekintse az ember kihívásnak.
2021. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az,hogy nem nehezíti meg feleslegesen az èletèt. Kevesebb stressz, jobb, tartalmasabb èlet. Nem gyerekre költi a pènzèt. Így pl.: tud edzeni, egèszsègesebben ètkezni.
2021. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!