Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az életcélja annak, aki...

Mi az életcélja annak, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság divatos kezd lenni az, hogy valaki szándékosan nem akar gyereket egész életében.


Mivel a genetikai és a biológia arra programozott minden élőlényt, hogy próbáljon minél több utódot hagyni maga után, sokan azt mondják, hogy ez nem normális.


Ha neked korlátlan anyagi lehetőségeid lennének, és tökéletes stabil párod, akkor akarnál gyereket? Ha nem, akkor miért?


Van olyan ember, akinek csak annyi az életcélja, hogy jól érezze magát, bulizzon, utazgasson, stb és ezt akadályozná egy gyerek?


Vagy aki azt gondolja, hogy olyan munkát végez, hogy az annyira fontos és értékes, hogy emiatt nincsen ideje gyerekre?


Köszi, aki válaszol.



2016. nov. 26. 19:18
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
Hogyan nevelted őket, hogy ez a klán -feeling ki tudott alakulni?
2021. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a kolléganök napi szinten sírnak hogy mennyi gondjuk van a gyerekkel és, hogy soha nincs pénzük és kimerültek.


A tanulságot mindenki vonja le magának.

2021. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

42-es: az az igazság, hogy még a legjobb családban is kimerítő munka a családanyaság. Nem úgy van, mint áldott dédnagymamám korában, aki nemeslány volt, és a 7 gyereket úgy nevelte, hogy még szoptatós (!) dajkája volt, a kisebbekher "nörsz", a nagyobbakhoz pedig váltogatva francia és német nyelvű nevelőnő. Volt külön szakácsnő, cselédasszony meg mindenes asszony, kintre meg kertész.

Szigorú, katolikus vallású volt, eszerint nevelte a gyerekeket is, és őszintén vallotta, hogy a nő feladata a család összetartása, a családi becsület őrzése, meg minél több gyerek világrahozatala. Többször dorgálta az unokáit, hogy miért csak 1-3 dédunokát adtak neki.

Csak akkor töprengett el, amikor felvetették neki a kérdést, hogy mi lett volna, ha neki sincs annyi (vagy semennyi) segítsége, és dolgozni is kell járnia. Pár napig gondolkozott rajta, aztán a következő összejövetelnél azt mondta, hogy teljesen igaz a dolog, ő ebbe még soha nem gondolt bele.

2021. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező dolog gyereket nevelni. Akinek, nem tetszik, a dolog, ne szűljön. Viszont, ha szűlt, utàna ne panaszkodjon. Ő vàllalta.
2021. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kötelező dolog gyereket nevelni."


Ezt majd mond el azoknak is, akik nem akarok gyereket embereket terrorizálják

"A gyerek a legcsodálatosabb dolog a világon ne hagyd ki." és hasonló szövegekkel.


És képtelenek felfogni agyilag hogy téged ez nem érdekel.

Csak a saját ismerősi körömböl vagy egy tucat embert tudok tudnék mondani aki ezzel csúnyán rá....

Egy író ismerősöm pl komplett idegroncs a drogos lányától. De na hagyd ki.


Köszönöm nem kell.

2021. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb hires / okos embernek volt csaladja. Tehat ha masnak nem hiszunk... Viszont a bolygo elovilagara nezve a legkartekonyabb faj aminek szaporodasat nem artana visszafogni.
2021. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
100%

10 éve folyamatosan kapcsolatban voltam, egy 3 és egy 7 évesbe. Mind a kettőnek azért lett vége mert egyszerűen taszított a tudat, hogy összekössem valakivel az életem..Amikor felmerült a gyerekvállalás, esküvő stb. akkor mindig hátraléptem és nagyon rosszul éreztem magam, hogy hivatalosan is rabszolga legyek..Most egyedül vagyok egy ideje, és úgy érzem férfiként mindent megtudok magamnak csinálni (Takarítás, főzés, mosás stb.) Vannak csajaim ilyen is olyan is…Nem adnám fel SOHA a szabadságom! Addig vagyok egy kapcsolatban ameddig úgy érzem többet ad mint amennyit elvesz..

A gyerekeket amúgy bírom, jól kijövök velük és ők is szeretnek, de pár óra múlva mindig jól esik beülni a kocsiba és elhúzni onnan!😀 Pénzem annyi van mint szaron a légy, szóval az anyagi biztonság sem motivál gyerekvállalásra! Ez csak duma! Arról nem is beszélve, hogy nem túl pozitív az emberiség jövője… Spórolj, legyen annyi elrakott pénzed amennyiből egy esetleges háború kitörése esetén el tudj tűnni! Ha meg a bolygónk rázza meg magát és megelégeli a sok gyarló embert akkor úgyis baszhatod… 😀 Élj teljes életet, gyerek nélkül! Ha fosol a magánytól akkor meg tarts minél több nőt és szerezz barátokat!

nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Én 10-es vagyok azóta sincs gyerekem és még mindig van 1.000 dolgom gyerek nélkül.

Nem is tudnék vele foglalkozni. A Diploma már megvan. :)

A következő projektem majd Firenze lesz áprilisban.


Szörnyű tragédia ez nekem, hol a kötél.

nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát valószínüleg nekem se lesz.Egyenlőre jó eséllyel 30 éves koromra juttok el odáig,hogy legyen normális munkám és meglegyen végre a diplomám.Aztán jöhet a házra gyűjtés.Én pl párkapcsolatot szeretnék majd egyedül,hogy legyen kivel megöregedni.Utazni,világot látni,Pc-t építeni,kocsit venni,fogszabályzás stb...Gyerek nélkül is lesz bőven mire költenem sok-sok pénzt...A házamat,majd amit veszek valószínüleg a kereszt lányomra hagyom majd
dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként az a legszórakoztatóbb amikor próbálod értelmesen elmagyarázni, hogy az EU 2. legszegényebb országába az amúgy is alacsony fizetésedből mért nem akarsz még egy gyerekre is pénzt költeni.


A mai 35 alattiak kb 70%-ának még saját lakása sincs. Én is örököltem.

És amikor még egy drágább fogyasztási cikkre is pl egy mosógép, hűtő vagy telefon. 4 hónapot kell spórolj hogy megvedd.


Akkor sem érti az ostoba, hogy mi itt a probléma !

Meg Svájci mértékű adókat fizet a magyar.

Csak itt nem 1.5- 2 milliós fizetések vannak.


Ha én olyan .... gazdag lennék akkor nem egy Xperia 10 V-et vettem volna 1 hónapja. Ami egy középkategóriás eszköz.

4 hónapot spóroltam rá.


Meg évente egyszer eltudok menni nyaralni.

Azta milyen luxusban élek.

És még lenne képük ezt is elvenni.

Még ennyi örömöm se legyen.

dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!