Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az életcélja annak, aki...

Mi az életcélja annak, aki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Manapság divatos kezd lenni az, hogy valaki szándékosan nem akar gyereket egész életében.


Mivel a genetikai és a biológia arra programozott minden élőlényt, hogy próbáljon minél több utódot hagyni maga után, sokan azt mondják, hogy ez nem normális.


Ha neked korlátlan anyagi lehetőségeid lennének, és tökéletes stabil párod, akkor akarnál gyereket? Ha nem, akkor miért?


Van olyan ember, akinek csak annyi az életcélja, hogy jól érezze magát, bulizzon, utazgasson, stb és ezt akadályozná egy gyerek?


Vagy aki azt gondolja, hogy olyan munkát végez, hogy az annyira fontos és értékes, hogy emiatt nincsen ideje gyerekre?


Köszi, aki válaszol.



2016. nov. 26. 19:18
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem "divat", régen is sokan gondolták így, csak belekényszerültek a "rendes" kerékvágásba mert kötelező volt házasodni, fogamzásgátló meg nem volt. Éppen eleget hallottam erről a nagyszüleimtől.

"Ha neked korlátlan anyagi lehetőségeid lennének, és tökéletes stabil párod, akkor akarnál gyereket? Ha nem, akkor miért?"

1. Mert egyszerűen semmiféle racionális okot nem találok a gyerekvállalás mellett.

2. Nem szeretem a gyerekeket, de a család nevű kötelező jópofis együttélési formát se.

Az élet - gyerekkel vagy anélkül - de értelmetlen.

Mindenkinek magának kell "értelmet" találnia, ha már mindenáron akar valamit.

2016. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim válasza:
94%
Stabil párkapcsolatom van, anyagiak is rendben vannak, ennek ellenére NEM AKAROK gyereket. SOHA nem is akartam, és ezt a döntésemet (így 40 felé) egy pillanatig sem bántam meg. Normális gyerekkorom volt, semmiféle lelki sérülés nem ért, szerettek, foglalkoztak velem. Egyszerűen nem szeretem a gyerekeket, a szüléstől és a csecsemőktől kifejezetten a hideg kiráz, oka valószínűleg előző életben keresendő :-D
2016. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim válasza:
94%
Hülyeség az, hogy minden élőlénynek szaporodnia kell. Attól vagyunk emberek, hogy nem csak kizárólag az ösztönök hajtanak minket Én sem akarok gyereket, az a célom az életben, hogy jól érezzem magam :)
2016. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
39%
Én nem tudom elképzelni az életem gyerek nélkül. Úgy tűnik, hogy sok lemondással jár, de nem ez az igazság. Sokkal-sokkal többet kapunk vissza, mint amennyit belefektettünk. :)
2016. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
93%
Én meg gyerekkel nem tudnám elképzelni az életemet :) Ettől szép a világ, nem vagyunk egyformák
2016. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
87%

Jó pár előttem szólóhoz csatlakozva: Soha nem is akartam gyereket! Óvodás koromban kérdezgették a felnőttek - fene tudja, hogy miért -, hogy "Na, és szeretnél-e kistesót?" Én meg minden alkalommal döbbenten válaszoltam, hogy "Dehogy akarok!"..... Szóval már ovis koromban is irtóztam a gyerekektől és ez mit sem változott 31 éves koromra. Ne adják a kezembe, nem akarom megfogni, nem cuki, ahogy csorog a nyála és a taknya, viszont cserébe rettentően irritáló, mikor bőg! Valószínűleg visítva, lobogó hajjal rohannék abortuszra, ha bármikor kiderülne, hogy terhes lettem (nyilván ilyen nem lesz, mert ésszel élő emberként a megelőzés híve vagyok).

Az életem egyáltalán nem céltalan! Szabadidőmben állatokat képzek ki, nekem is van kettő, ami elég időigényes. Szeretek tanulni és mindenfélét alkotni (így lehet egy komolyzenei, egy iparművészeti és egy mérnök diplomám is - igen, diákhittyóból éltem 10 évig, meg a magántanítványaimból), jelenleg állatviselkedéstant tanulok levelező szakon. Szeretek utazgatni, de az állataimat nem lehet 2 napnál tovább egyedül hagyni, szóval nem megyek messzire az otthonomtól. Az éltem hosszabb távú céljai között szerepel, hogy továbbra is dolgozzak (szeretem a munkámat) és, hogy mellette legyen szabadidőm.

Gondolom látszik, hogy a gyerek mellett egy érv se szól, viszont minden mást ütne, amit szeretek az életemben! Továbbá teljesen hiányoznak belőlem az anyai ösztönök és én ennek határozottan örülök! Ez vagyok én, így vagyok kerek egész!

2016. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs lakásom és nem is akarok.

2. Nincs párom.

3. Nincs munkám és nem is akarok.


Gyerek?

1. Hova?

2. Kitől?

3. Miből?

2016. nov. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
22%

A hippik egyébként sem túl jó anyák. Sátor szomszédom volt hónapokig egy hippi anyuka...

A gyereke mindennap hajnali 6-kor ébresztette közeli szomszédait, mert amíg ki nem vitte a szabadba hisztizett, hogy: "Anyaaaaaaa!!!!!!"

2016. nov. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Sosem akartam gyereket igazán és most sem akarok.Volt barátnőm sem akart.(Ő még annyira sem,mint én.)Jelen pillanatban pedig nincsen barátnőm,így még kevesebb esély van arra,hogy legyen utódom.Az alkalmi kapcsolatokat meg már néhány éve kerülöm...(Nem csak a betegségek miatt,hanem nem kívánt terhesség miatt is.)

Én a munkámnak élek,meg a haveroknak. :)

Egyébként,ha nyugati életszínvonalban élnék és lenne ismét egy nő az életemben,akivel kölcsönös szerelem alakulna ki,akkor lehet változna a hozzáállásom 1-2 dolgon.


29/F

2016. dec. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak a szaporodás lehet valakinek az életcélja. Ez rendben van az állatvilágban, de gondolkodó emberi lényeknél irtó gáz, ha csak az ösztönök irányítják. Neked az miért fáj, ha más nem ezt az utat választja, nem áll be a sorba? Nem mindegy neked?


Az én életcélom például végtelenül egyszerű: Élvezni akarom az életet, és nem érzem szükségét hogy ehhez mindenképp gyerekeket potyogtassak, mert nincs rájuk szükségem a boldog élethez.

Többek közt élvezni akarom a férjemmel töltött időt, a kutyáinkkal, a szabadsággal, kötetlenséggel együtt amit a gyerek nélküli lét jelent, élvezem a munkámat, a hobbimat és a többi dolgot amit szabadidőmben csinálni szeretek. Elfoglalom magam, soha életemben nem unatkoztam egy percet sem. Nem vágyom gyerekre, nem hiányzik az életemből.

Nem gondolom, hogy mindenáron a nyakamba kellene vennem egy olyan terhet, ami az örömök mellett sok stresszel, plusz problémákkal jár, háttérbe kell szorítani miatta a párkapcsolatot (ez elkerülhetetlen, még akkor is, ha csak átmenetileg van ez), nekünk így jó. Valamint ez a dolog nem kötelező, csak egy választható lehetőség. Ha sok sok pénzem lenne, spórolnék is természetesen, a többit meg elköltenénk magunkra. Nagy házat vennénk, több kutyát fogadnék be, medencét csináltatnék, és egy hatalmas házi könyvtárat:)

Világ életemben magasról leszartam a divatot, nem pont a gyerekvállalás témájában fog elkezdeni érdekelni:)

2018. márc. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!