Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon hosszú lesz. Aki tud...

Nagyon hosszú lesz. Aki tud kérem segítsen pár jó szóval, tanáccsal. Vajon elolvasod?

Figyelt kérdés
Nos, hol is kezdjem... 24 éves lány vagyok és eléggé problemas ember sajnos, de magányos is... nem tudom mitévő legyek. Zarkozott vagyok, főleg mostanabában, elég sok csalódás ért. Nem jövök ki senkivel, nem tudok emberi kapcsolatokat kiépíteni vagy ha mégis akkor nem tart sokaig. Általában elijesztem az embereket és elűzöm őket. Túl sokat panaszkodom való igaz... de semmi öröm nincs az életben. Bárhova megyek dolgozni, pár hónap utan el akarok jönni, mert folyamatosan fúrkálnak. Barátaim sincsenek, párkapcsolat? Na azt hagyjuk... évek óta probalkozom de semmi. Volt 2 rövid de elhagytak. Az elsőnél azt hittem belehalok de vegul tultettem magam rajta... aztan jöttek a sikertelen próbálkozások. Majd vegul tavaly lett egy barátom, aki hazas volt, illetve volt egy gyereke. Mondta, hogy el fognak válni. De hosszu idő. Én turelmetlen voltam, mert végre örültem, hogy valaki szeretett. Folyamatosan piszkáltam, mert én normalis kapcsolatot akartam. Végül az lett, hogy szakitott velem. Ez volt 2018 oktoberben. Azota nem tudom elfelejteni de hiába probalkozom nem jön össze semmi. A lelkem mélyén nem is akarok senkit de valójában vágyom rá, hogy valaki szeressen. De nincsenek se barátaim, se semmi. Szüleimmel élek de veluk is rendszeresen összeveszünk. Heti szinten és már nem birom. Egyetemre járok, ahol mindig mindent kidolgoztam a tobbieknek, de úgy érzem, hogy kihasználnak. Most nyár van. Senki rám se ír, hogy mizu vagy valami, mindig én keresek mindenkit. Csak akkor vagyok jó, ha kell valami. De alapvetoen se keres senki. Mire megkaptam egy “baráttól”, hogy ne csodalkozzak, mert folyton panaszkodom, de ennyire rossz ember lennek?! Én csak segitsegre vágyom. Segitsegre van szükségem. Vannak nalam rosszabb emberek, akik pletykalnak, fúrnak másokat, megis ők a jó fejek... egy év alatt rengeteg emberi kapcsolatom ment tönkre... koztuk egy 6 éves barátság. De engem mindenki leszart mindig is. Én mindig legyek megértő másokkal, de engem konretan mindenki eldob, ha van valami. Az előző munkahelyemen nagyon szerettem dolgozni, de az emberek miatt jöttem el, mert folyton stresszben éltem. Nem kedveltek, csak azért, aki vagyok. Nagyon nem bírom már. Tavaly ott tartottam, hogy öngyilkos leszek. Tudom, ez nem megoldás.... de semmi nincs az életemben amiert boldog lehetnek. Az a ferfi is elhagyott, akit szerettem. De minek is nekem kapcsolat?! Ugyis elűzök mindenkit.... total nem igy terveztem az életem, legalabb az egyetem összejött... de ott is csak kihasználnak. Jartam tavaly pazichologushoz egy évig, de kirúgott, amiért nem voltam hajlandó szedni gyógyszert... szedtem egy évig de semmi hatása nem volt. Szóval teljesen besokkaltam és nem tudom mit tegyek.... 24/L

2019. jún. 22. 14:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Saját magadnak mindig ott leszel.A többiek csak bónusz.

2019. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazad van ! Csak magamra számíthatok!
2019. jún. 22. 20:54
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

(És visszatértem én is.)

Nem hülyeség, amit 3/7/9-es mond ezekkel az ajánlásokkal, a semminél minimum biztosan jobb. Különben is: úgy is felfoghatod a dolgot, hogy most bizonyos tekintetben előnyösebb helyzetben vagy, mint az első próbálkozás előtt, mert most már pontosan tudod, hogy milyen egy ROSSZ pszichológus, így könnyebb lesz hamar kiszűrni azokat, akikre csak a pénzed-időd pocsékolod.

A másik dolog: igen, pl. ilyesmikre gondoltam a rövid távú célokkal, mint amiket írsz. Ezekben (jól teljesíteni az egyetemen/jobban mint mások; rendbe tenni a saját testet) az a jó, hogy elvben nyilván mindenképp javítják az önbecsülést is.

Egy kósza ötlet jutott még eszembe: próbálkoztál már önkénteskedéssel meg effélékkel? Ezek olyan típusú tevékenységek, ahol az ember folyamatosan közösségben van, de a tevékenység sajátos célja nem teszi szükségessé, hogy az ember a „kollégákkal” is foglalkozzon, ne csak a feladattal. Tehát akkor sincs katasztrófa, ha történetesen nem talál a szó, viszont ellenkező esetben a helyzet lehetőséget teremt arra, hogy kapcsolatokat építs ki. Ráadásul ha pl. valamilyen jótékonysággal foglalkozó szervezetről van szó, jó eséllyel az emberek eleve nyitottabbak lesznek (vagy legalábbis nagyobb koncentrációban fordulnak elő nyitott emberek), mint az akadémiai közegben. Persze tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenkinek fekszik az ilyesmi, de ha nem vált ki nálad a műfaj nagyon erős averziót, lehet, hogy ezt is meg lehet próbálni.

2019. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Egyszer elmentem egy állatmenhelyre önkénteskedni, mert nagyon szeretem az allatokat és pont akkor dobott ki a párom, szóval úgy gondoltam lekötöm magam. Sajnos nekem ez nem igazan ment, főleg az állatok miatt , sajnaltam őket :( meg eleve, ha az ember nincs jó a magával és mindenki elhiteti vele , hogy egy darab szar akkor elég nehez még felkelni is reggelente...
2019. jún. 23. 08:31
 15/25 A kérdező kommentje:
Nézegettem pszichológusokat, de borzalmas, hogy képesek elkérni 10-12 ezer forintot. Szerintem hanyagolom. Havonta 4 alkalom és a fizetésem teljesen lenullazódik ...
2019. jún. 23. 09:16
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus TB-re is van,én kipróbálnám,nem veszítesz semmit.


Szerintem,nem másokkal van bajod,hanem önmagaddal.

Nem tudom,miért,talán a szüleid csak akkor mutatták ki a szeretetüket,ha teljesítettél,ebből megtanultad,hogy a szeretetnek ára van,és te csak akkor vagy szerethető,ha megfelelsz.Ez nem szeretet,hanem üzleti kapcsolat,de nem akarok amatőr diagnosztát játszani.

"Általában elijesztem az embereket és elűzöm őket."A környezeted nem lát a fejedbe.Ha rossz embernek mutatod/állítod be magad,el fogják hinni,és ennek megfelelően viszonyulnak hozzád.


Meg kell tanulnod szeretni magad,különben kapcsolatban sem leszel boldog.Az egyetlen ember,akinek meg kell felelned,az te vagy.Talán,rád férne egy környezetváltozás.(Elköltözni a szülőktől.)A neten is találsz segédanyagokat,az önelfogadásra.(Már,ha nekem van igazam,és ez a bajod.)


Olvastam az újabb kérdésedet is,csak nem akartam külön írni.Én ennyit tudtam segíteni,remélem,megtalálod az utadat.

2019. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg igen, ez a problema, az onszeretet hianya. Ezzel mindig is tisztaban voltam, konretan megijedek ha szeretnem kell magam. De ez miert van?! Es konnyebb sirni, mint tenni valamit. Fogalmam sincs h lehetne elkezdeni. Addig amig ezt nem teszem helyre, nem valtozik semmi.
2019. jún. 23. 16:45
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan olyan vagy, akinek kihasznaljak a joszivuseget, tanulj meg nemet mondani ea kiallni magadert ha erzed hogy kihasznalnak. A masik, ne akarj gorcsosen egy kapcsolatot es tulzottan ragaszkodni a masikhoz, ezzel pont az ellenkezojet ered el. Olvass az onfejlesztesrol, nekem ez segitett mert 19-20 evesen nem volt penzem pszichologusra, vegulis o is csak ravezet a fejlodes utjara de neked kell vegigjarnod. Ha a szuleiddel sem jossz ki es nincs egy megbizhato barat akivel meg tudod beszelni a problemaid, jobb ha keresel egy szakembert, amelyik nem csak gyogyszerekkel akarja megoldani a kezelest.

25/f

2019. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Tulzas, hogy nem jovok ki a szuleimmel, csak folyton vitázunk, mert nem vagyok jol. Anyu azt mondta h bekes eletet akar es en megkeseritem . Tobbszor volt h probaltam motivacios videokat hallgatni. Most jelenleg ott tartok h teljesen kiiktattam a facebook-ot. Nem toroltem le de kileptem csoportokból facebookon, meg messengeres csoportokból, hogy ne is irjon senki. Mindig az volt h amikor kezdtem helyrejonni, jott valaki es csalodtam benne... sose tudtam maximalisan felépülni. Ugyh most elvonulok es egyedul teszem rendbe az eletemet. “Baratok” , ismerosok nelkul. A munkahelyre is ha bemegyek , nem veszel tudomast a negativ emberekrol. Ha szar napom van, inkabb elmegyek sportolni. Aztan a kialakul az h stabil legyek akkor majd megnyílok masok fele es elkezdek uj kapcsolatok a kiepiteni. De ehhez helyre kell jonnom rendesen. A pszichologust inkabb hanyagolom , inkabb heti 3 uszas :) es persze igazad van, tul jo szívű voltam. Az egyetemen elso eves vagyok. Amit itt lemuveltem... mindenkinek kinyaltam a segget. Ilyen kidolgozás , olyan segitseg... stb. Most meg szarnak ram. Ugyh ezt is befejeztem. Az elozo kapcsolatomban is kihasznaltak . Sajnos tulsagosan vagytam valakire es en szivtam meg. :( es meg valami: ha esetleg tudsz valamit ajánlani , hol kezdjem az önfejlesztést azt megkoszonnem . Regen Szabó Pétert hallgattam de ő nekem mar túl sok.
2019. jún. 23. 17:18
 20/25 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, elgepelesekert. A telefon kijavit . És Koszonom az eddigi valaszokat :) szivesen fogadok meg tanacsokat! Eleg kellemes csalodas ert itt, hogy normalis válaszok jottek. Koszonom 🤗
2019. jún. 23. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!