Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon hosszú lesz. Aki tud...

Nagyon hosszú lesz. Aki tud kérem segítsen pár jó szóval, tanáccsal. Vajon elolvasod?

Figyelt kérdés
Nos, hol is kezdjem... 24 éves lány vagyok és eléggé problemas ember sajnos, de magányos is... nem tudom mitévő legyek. Zarkozott vagyok, főleg mostanabában, elég sok csalódás ért. Nem jövök ki senkivel, nem tudok emberi kapcsolatokat kiépíteni vagy ha mégis akkor nem tart sokaig. Általában elijesztem az embereket és elűzöm őket. Túl sokat panaszkodom való igaz... de semmi öröm nincs az életben. Bárhova megyek dolgozni, pár hónap utan el akarok jönni, mert folyamatosan fúrkálnak. Barátaim sincsenek, párkapcsolat? Na azt hagyjuk... évek óta probalkozom de semmi. Volt 2 rövid de elhagytak. Az elsőnél azt hittem belehalok de vegul tultettem magam rajta... aztan jöttek a sikertelen próbálkozások. Majd vegul tavaly lett egy barátom, aki hazas volt, illetve volt egy gyereke. Mondta, hogy el fognak válni. De hosszu idő. Én turelmetlen voltam, mert végre örültem, hogy valaki szeretett. Folyamatosan piszkáltam, mert én normalis kapcsolatot akartam. Végül az lett, hogy szakitott velem. Ez volt 2018 oktoberben. Azota nem tudom elfelejteni de hiába probalkozom nem jön össze semmi. A lelkem mélyén nem is akarok senkit de valójában vágyom rá, hogy valaki szeressen. De nincsenek se barátaim, se semmi. Szüleimmel élek de veluk is rendszeresen összeveszünk. Heti szinten és már nem birom. Egyetemre járok, ahol mindig mindent kidolgoztam a tobbieknek, de úgy érzem, hogy kihasználnak. Most nyár van. Senki rám se ír, hogy mizu vagy valami, mindig én keresek mindenkit. Csak akkor vagyok jó, ha kell valami. De alapvetoen se keres senki. Mire megkaptam egy “baráttól”, hogy ne csodalkozzak, mert folyton panaszkodom, de ennyire rossz ember lennek?! Én csak segitsegre vágyom. Segitsegre van szükségem. Vannak nalam rosszabb emberek, akik pletykalnak, fúrnak másokat, megis ők a jó fejek... egy év alatt rengeteg emberi kapcsolatom ment tönkre... koztuk egy 6 éves barátság. De engem mindenki leszart mindig is. Én mindig legyek megértő másokkal, de engem konretan mindenki eldob, ha van valami. Az előző munkahelyemen nagyon szerettem dolgozni, de az emberek miatt jöttem el, mert folyton stresszben éltem. Nem kedveltek, csak azért, aki vagyok. Nagyon nem bírom már. Tavaly ott tartottam, hogy öngyilkos leszek. Tudom, ez nem megoldás.... de semmi nincs az életemben amiert boldog lehetnek. Az a ferfi is elhagyott, akit szerettem. De minek is nekem kapcsolat?! Ugyis elűzök mindenkit.... total nem igy terveztem az életem, legalabb az egyetem összejött... de ott is csak kihasználnak. Jartam tavaly pazichologushoz egy évig, de kirúgott, amiért nem voltam hajlandó szedni gyógyszert... szedtem egy évig de semmi hatása nem volt. Szóval teljesen besokkaltam és nem tudom mit tegyek.... 24/L

2019. jún. 22. 14:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Péter nekem is sok es tul kozhelyes, ugyanugy meg kell elni a nehezebb idoszakokat is, nem kell mindig egy mumosoly moge bujva magamra eroltetni a pozitivitast. Jo otlet hogy magadban tedd rendben a dolgokat. :)

Amit legtobbszor hallgattam az Brian Tracy-tol a Phoenix szeminarium, ezenkivul inkabb emberismeretet es pszichologiat olvastam.

2019. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Megijedek,ha szeretnem kell magam."

Nem tudom,miért,talán,nem vagy hozzászokva.Gondolom,a gyerekkorodra vezethető vissza.Lehet,hogy túl sokszor neveztek önzőnek? Legyél racionális.Pl:Ha az utolsó helyre sorolod magad,akkor kikészülsz.Ez esetben:

1.Nem lesz,aki megtegye a "nagyon fontos dolgokat" másokért.Ez önzőség.


2.A világ megy tovább nélküled is,szóval nem is annyira fontosak azok a dolgok.

Önszeretet:Írd össze,mi az amit nem szeretsz magadban,és amin képes vagy változtatni,tedd meg.

2019. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Brian Tracy jó ötlet :)



Az onszeretet hianya talan oda vezethető vissza, hogy gyerekkoromban sokat bantottak. Nem szerettek. Aztan folyamatosan szorongtam. Talan ez lehet az oka. Eleve nehezen illeszkedem be egy közösségbe és neha felek is ha uj helyre megyek, h nem fogadnak el vagy ilyesmi.

2019. jún. 23. 21:12
 24/25 anonim válasza:

Szerintem ha van némi szabadidőd, keress a lakhelyedhez közel egy olyan szervezetet, ahol lehet önkénteskedni. Itt megismerhetsz olyan embereket, akik a környezeten, vagy állatokon, vagy szociális alapon embereken szeretnének segíteni, így máris egy borzasztó kedves és általában értelmes társaságba kerülsz.


Próbálj meg előbb feléjük nyitni, és csak amikor már van 1-2 bizalmasabb beszélgetés, akkor felhozni, hogy szeretnéd magadat egy nagyobb körbe bevonni, mert egyedül vagy, és kell némi lelki segítség, vagy hogy legalább kimozduljatok fagyizni, vagy ilyesmi.


Sajnos az emberi kapcsolatok elhülnek, és mindenki a kisebb ellenállás felé nyit, vagyis, ha terhes neki egy picit is valakinek a jelenléte, akkor elhagyják.


Ne add fel! ;)

2019. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

gen sajnos ez van, de jobb olyan emberek nelkul lenni, akik elhagynak csak mert terhes vagyok számukra, valoszinuleg nem is voltak baratok. Csak unom, hogy en mindig legyek keznel. Ezen is valtoztatni fogok :) nem fogok mindenkinek ugrani, csak alapbol segitokesz tipus vagyok es rossz h en cserebe nem kapok semmit, vagy azt h milyen rossz ember vagyok, foleg h az illetoert eleg sokat tettem azert. Meg altalaban az emberekért . Akik fontosak voltak. Elneztem nekik mindent. De valtoztatni fogok. Tiszta lappal kezdem az eletem.

Most munka meg suli mellett polgár őrködni fogok, ugyis van 1-2 normalis rendor ahol dolgozom . Allatmenhelyre azert nem megyek , mert nagyon sajnalnam oket es nem tudok ugy ott lenni, hogy nem hozhatom haza :( egyszer voltam es elegge megviselt . Az állatokra erzekeny vagyok. Koszonom az eddigi valaszokat. Ja es arra h kérjek segitseget, inkabb egyedul oldom meg, sem baratok, sem pszichologus, sem senki nem tudott segiteni, akkor majd en :)

2019. jún. 28. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!